Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért csinálják ezt?

Miért csinálják ezt?

Figyelt kérdés
Van három lovam egy Andalúz mén,Fríz kanca és egy angol telivér kanca.Ez a három ló csikó kora együtt van a lovardánkban. A lényeg az hogy a Fríz kancámat befedeztettem és megszületett már a kiscsikó és kiraktam őket a legelőre ménnel és a kancával együtt és az angol telivér kancám nem hagyta békén a kiscsikót. Miért??

2013. márc. 26. 17:39
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
Azt se tudjátok hogy ki vagyok meg hogy mit tudok egyébként, szerintetek nem lehet olyat csinálni ha sárlik a kanca nem visszük mén közelébe és a napi 24 órás megfigyelést kamerával gondoltam.Én lovaimal 6 órát vagyok naponta és mindegyikkel foglalkozok. Ha nem hisztek nekem az a ti bajotok,én úgy gondoltam felrakok egy átlagos kérdést nem tudom ezen mit kell felfújni csak a véleményeteket kértem.
2013. márc. 26. 19:28
 12/23 anonim ***** válasza:
75%

Jól megszaladta 14 évesen, hogy van egy andalúz méned (aminek ára millió feletti), egy fríz kancád (ami szintén) és egy atv-d is.

Álmodozz csak kislány.

2013. márc. 26. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
78%
Kérdező, mekkora nyomorék vagy. :D
2013. márc. 26. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%
Ha a kanca sárlani kezd, azt a mén hamarabb észreveszi, mint Te vagy a kamera, ezt azért elhiheted...
2013. márc. 26. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

"Én lovaimal 6 órát vagyok naponta és mindegyikkel foglalkozok."

És a suli, tanulás?

2013. márc. 26. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%
Ha kamerán figyeled, hogy meghágja a mén, mire kiérsz, már úgyis mindegy. A kérdés szempontjából a fajta amúgy is mindegy lett volna, a tipikus "kislányok álma" lófajták miatt tűnik mindenki számára kamunak a történet. Én elhiszem, hogy lehetnek lovaid, akár méned, és csikód is, szíved joga, hogy egy karámban tartod-e őket, de hogy andalúzod, és frízed van, napi 6 órát foglalkozol velük, kamerán figyeled a karámot és gyk-re kell kiírnod, hogy miért bántja a kanca a csikót, mert nem tudod magadtól megoldani, az valóban furcsa, mi több, meglehetősen kevéssé valószínű.
2013. márc. 26. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

Drága, én mindent elhiszek, csak azt nem, hogy valakinek saját lovardája van, naponta hat órát van lovak között és ilyen ostobaságokat kérdez és válaszol... :-))

A négyéves lányomnak is ha úgy tetszik, saját lovardája van (hiszen a családunké, ugye) és már 3 éve rendszeresen lovagol (ahogy egy ekkora gyerek lovagolhat pesze, ott tart, hogy futószáron nagy lovon lép és üget voltizshevederrel, a póniján meg tanulja a vágtát úgy, hogy vezetem, futok a paci mellett), de egészen biztosan nincs még semmi rálátása a dolgokra azon kívül, hogy tudja, mikor és mit szoktunk etetni a lovakkal, meg hogy lovaglás előtt-után leápoljuk őket. :-)

Ja és azon túl, hogy ménnel kancát csak akkor rakunk össze, ha természetes fedeztetéspártiak vagyunk, még viccesebb, hogy a kiscsikós kancát is kirakjuk hozzájuk, majd vissza kell őket vinni a bokszba, mert bántják a kicsit... Egy 24 órás kamerás megfigyelés alatt álló lovardában szerintem telik még egy külön karámra a csikós kancának.... :-DDDDDDD

2013. márc. 27. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:
Apámé a lovarda és azért lehetnek ilyen lovaim ,mert megvette nekem őket.Igen haza jövök a suliból és rögtön megyek a lovakhoz,és én csak este tanulok,de ha még sincs rájuk időm akkor szólok és lovagolnak rajtuk.Meg a kancáknál megvan az idő amikor sárlanak és jön az orvos és megmondja hogy mi van ha még sem tudjuk.
2013. márc. 27. 13:11
 19/23 anonim ***** válasza:
0%

Jajj hát most miért kell ennyire izélni?? Ha gazdagok miért ne lehetne fríze meg andalúza? Ha én gazdag lennék lehet hogy én is frízt vennék. Mért ne lehetne igaz? Én elhiszem. És van olyan csődör aki nem mászik rá minden kancára. Ha kicsi koruk óta együtt vannak akkor nem biztos hogy rá fog mászni!

Szerintem addig az anyját és a csikót tedd külön. Akár másik legelőre. Aztán szépen fokozatosan szoktasd egymáshoz őket. De csak akkor ha mindenáron együtt akarod tartani őket.

2013. márc. 28. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%

Lol... ha kicsi koruk óta együtt vannak nem ugrik a csődör... pff

A ló egy ösztönlény, ha sárlik a kanca, akkor bizony megugorja (még a saját anyját is), ha eléri az ivarérett kort. Egy ismerősömnek volt olyan csődije, akit nem zavart a sárló kanca, de az még sosem fedezett, aztán ráugratták egy kancára, azóta előjöttek a csődis dolgai.

Legelőn meg aztán ki tudja mi van, ha együtt vannak tartva.

Másik ismim a kancáját tartotta kint a póni csődörrel, mondván, hogy úgysem éri fel...hát nem vemhes lett a pónitól? Valószínű lefeküdt neki, vagy dombra állt a kis kukis :D Szóval ha nem akar az ember csikót, akkor csak tartsa külön a csődijét.

2013. márc. 28. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!