Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerintetek megérné ez a ló?...

Szerintetek megérné ez a ló? (kép lent)

Figyelt kérdés
[link]
2013. márc. 29. 12:26
 1/9 anonim válasza:
Attól függ,hogy mennyiért! :)
2013. márc. 29. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem adnék érte ennyit - egyáltalán, lóért nem adnék ennyit, hacsak nem az Olimpiára készülök vele, de akkor nem "A2-re hivatott" lovat nézek, bár elmenni megnézni esetleg beleférne, aztán lehet bármi. Hobbinak, akár komolyabb versenyzésre SE adnék ennyit.
2013. márc. 29. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Hát szerintem túl sokat kérnek érte. De ha van ennyi pénzed és rászánnád nyugodtan vedd meg.
2013. márc. 29. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
hát igen az árát én is sokallom de meg tudnám venni. díjugratásra kéne. szerintem fel fogom hívni a tulajdonosát mert nagyon megnézném élőbe. bár lehet h találok jobbat is :) azért köszi a válaszokat mentek a zöld kezek :D
2013. márc. 29. 16:25
 5/9 anonim ***** válasza:
Jó neked. Biztos gazdag lehetsz...
2013. márc. 29. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Pivekla ***** válasza:

A versenysport nem olcsó mulatság, az eredmény érdekében áldozni kell rá.

Ennek a lónak az árát azonban én is sokallom.

Tény és való hogy egy ritka fajtáról beszélünk, ez az ami felhúzza az árát, de a versenypályán nem ez fog számítani, hanem a teljesítménye.

A B2-t szépen föléugrotta, de nem tudom miért kellett lecsikóztatni, nem véletlenül van felállítva az a sorrend hogy a ló fiatalkorában, fénykorában teljesítsen, a munkára összpontosítson és majd akkor fedeztetjük és csinálunk belőle anyakancát miután lenyugdíjaztuk. Az ide-oda ingázás nem tesz jót sem a lónak mentálisan, sem pedig fizikailag, sokkal nehezebb újból formába hozni egy már lecsikózott kancát, hiszen ilyenkor rengeteg idő kimarad edzés nélkül (a vemhes, majd később csikós kanca egészségügyi mozgatását nem vetném össze egy B2-es ló edzésével) és a teljes szervezete átáll az anyaságra.


Természetesen nem lehetetlen, de sokkal több energia és időbefektetést igényel, két és fél millióért én pedig már egy kis túlzással olyan lovat szeretnék venni ami eltakarítja maga alól a trágyát és egy kiadós hempergés után csillogósra nyalja a szőrét, nem hogy még gondom legyen vele... :-)

Na természetesen csak viccelek, de ennyi pénzért legyen magas az a mérce!

Szintén nem jó pont, hogy egyetlen síkmunkás kép van fent a lóról, ráadásul egy elég előnytelen, a lovasnak csúnya székülése van, előre dől, leterheli a ló elejét, a ló pedig kézre van állítva, szár mögé lovagolva és nekem a hátulja sem elég aktív.


Na most aztán minden negatívumot leírtam amit erről a lóról le lehet, előhúztam az igazán szőrös szívemet.

De mindezek ellenére bevallom, én a fél karomat is odaadnám egy ilyen lóért, gyönyörű a stílusa, szép lengő háttal ugrik, nem húzza-vonja magát.


De mégis azt mondom, hogyha Te, vagy a Te családod megteremtette neked azt az anyagi hátteret, és olyan szerencsés helyzetben vagy, hogy milliós nagyságrendben vásárolj lovat, akkor ne Őt válaszd, mert ezért a pénzért már egy sokkal de sokkal jobb lovat is kapsz. :)

2013. márc. 29. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Schanel válasza:

Én úgy tudom, hogy azért csikóztatják be már ilyen korán őket, mert akkor később sokkal könnyebben fedezhetőek....

Egyébként nagyon szép ló. :) Szépen ugrik, mozgékony, energikus, látszik, hogy jól van nevelve. :) Látszik rajta, hogy még sokat kilehet hozni belőle. :) Én láttam már sok drága lovat, és szerintem ez az ár a mai lovasvilágban nem számít olyan nagyon drágának. A fajtája valószínűleg sokban benne van az árban. :)

De szerintem először ki kell próbálni lovaglásilag, ugratni vele egyet-kettőt, és csak azután megvenni. ;)

2013. márc. 29. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

én sem értem miért csikóztatják le amikor versenyezhetne...

azért még máshol is körülnézek, hátha találok jobbat. :)

2013. márc. 30. 08:56
 9/9 anonim ***** válasza:
Ezt a lovat kulfoldrol hoztak be, gondolom azert ez is emelhetett az aran. Egyebkent en mar lattam versenyen es nagyon tetszetos paci, igazi sportlo stilus, jol ugrik, jo a szarmazasa, ritka fajta foleg MO-n. Nekem max 1,5 milliot erne
2013. jún. 3. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!