Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szeretnék egy lovat?

Szeretnék egy lovat?

Figyelt kérdés

Már kicsi korom óta szeretem a lovakat. És minden álmom hogy legyen egy lovam de anyukám azt mondja hogy úgyis megunom pedig nem! Mivel tudnám bebizonyítani neki? Már kicsi korom óta imádom őket..és minden álmom egy ló.


ui: nem vagyok kiváncsi a kioktató emberekre.tisztában vagyok az árakkal!!!


2013. márc. 29. 21:37
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
93%
Barbie baba olcsóbb :) És neked való! Szerintem sem szeretnél.. anyukádnak igaza van!
2013. márc. 29. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim válasza:
100%

Ők is szeretnének lovat tartani:) Fel is készülnek rá ahogy nézem!

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__lovak__4170969-mit-sz..


Te is hasonlóképpen készülsz? Gondolom nálatok is van egy hasonló istálló és karám. Ugye?

2013. márc. 29. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
Szerintem nem vagy tisztában a lótartás felelősségével. Kicsi lány vagy még úgy gondolom, el kell keserítselek, de sokan a te korodban szeretnének lovat, nem sokuknak adatik meg, de nem egyszer láttam, hogy a 10-12 éves kislány megkapta a lovat, leesett kétszer, nem mert felülni, nem tudták eladni, vitte-vitte a ló a pénzt, öröm nem volt benne, az istállóban állástól lebetegedett, a gyerek nem örült, nem jó ötlet. 3 éve lovagolsz? Lovagolj még pár évig, aztán gondolj bele. Egy ló kb 30 évig él, tudnád tartani élete végéig? Nem tart örökké az általános iskola, kemény évek jönnek majd érettségivel, főiskolával, kire hagyod akkor? Nem mennék bele az összes nehézségbe, de nagyon-nagyon nem javaslom a saját lovat. az Akadémia Lovasiskolában Budapesten lehet lovat bérelni, ha nagyon szeretnéd, keress a környéken olyan lovast, aki feles tartót keres a lovára... Bár, nem hiszem, hogy sokan keresnek tizenéves kislánykát a lovukra. Szerintem nőjj még egy kicsit, addig maradjon a lovasoktatás, otthonra meg a műanyag póni. Saját ló meg később. Csak nézz ki az ablakon, szutyok, szeles, ködös mínuszhúszfokban is mennél hozzá naponta? Nem félnél, ha leesel róla? Sok lány ki is növi a lovazást. Nem ellened mondom ezeket, csak egy ló, az nem játékszer, szerintem nem vagy még rá felkészülve, a sok nehézség, kérdés közül csak párat írtam le elgondolkodtatásképp. Mellesleg, egy lóra egy évben kb egy millió forintot költesz, ez az alsó határ. Ha apukádat kirúgják, ha neadjisten valaki beteg lesz, vagy összetörik a kocsi, akkor is tudjátok ezt fizetni? Ha lesántul, tudod majd tartani nyugdíjasként, hogy nem ülsz rá fel? Mi lesz, ha a fejedre nő? Ez gyerekekkel sokszor előfordul, nem tudnak egy ilyen állatot nevelni-idomítani. Nem javaslom neked a saját lovat, maradjon meg egyelőre álomnak, és 4-5 év múlva gondold újra.
2013. márc. 30. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
Nem is ismertek! És majd én el döntöm hogy akarok-e lovat vagy sem. egyébként igen van már helye és készülök rá és vannak lovas cuccaim is. De tudjátok mit? Hiba volt ide kérdést írni csak lekezelően beszélnek az emberrel
2013. ápr. 1. 15:43
 15/22 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló én már 1001-szer is végig gondoltam hogy tudnám-e gondozni és tudnám és tudom hogy egyszer vagy többször mindenki leesik...és már nem 1-szer estem lóról és mindig vissza ültem... egyébként van olyan ismerősöm aki 12 évesen kapott lovat és neki is mindenki mondta hogy jaj meg unod jaj nem tudod te gondozni stb na most 26 éves és egészséges a lova
2013. ápr. 2. 09:26
 16/22 anonim ***** válasza:
A hintaló való neked! ;)
2013. ápr. 2. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
13-as vagyok. Ha úgy érzed, mindent végiggondoltál, és felkészült vagy, akkor beszélj a szüleiddel. Ha ők is így gondolják, meggyőzöd őket a felkészültségeddel, és vagytok olyan anyagi helyzetben, hogy megtehetitek, akkor nem lesz ellenvetésük. Ez esetben beszélj az edződdel, és az állatorvossal, hogy a legjobb lovat válasszátok ki, ha pénzt adsz érte, az se szégyen, az állatorvos egész biztos fog kérni a vizsgálatért, és sok sikert. Én nem ajánlom Neked egyelőre a saját lovat, de ha egyik füleden be, másikon ki az ellenérvek, akkor hiába is szajkóznám, miért ne...
2013. ápr. 2. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
Végre valaki ír normális választ és nem csak lebesezélni akar róla
2013. ápr. 3. 16:36
 19/22 anonim ***** válasza:
Én unikornist szeretnék!
2013. ápr. 5. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
Nagyon vicces... Nektek sohasem voltak álmaitok amit nagyon szerettetek volna?? Nem lehetne egymásnak segíteni és nem bunkóskodni?Nem lehetne csak 1-2 ember kedves és megértő és nem lekezelő?? Attól még hogy itt mogorva emberek vannak másnak nem kell elvenni az álmait!!
2013. ápr. 6. 08:11
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!