Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mennyibe kerül egy ló havi...

Mennyibe kerül egy ló havi eltartása?

Figyelt kérdés

Akkor ha télen bokszban van mikor meg jó idő van akkor kint a legelőn 3 oldalas beállóban. Hobbi célra lenne tartva nem versenyre. Egy jó nagy telken lenne.

Mennyibe kerül körülbelül havonta az eltartás?(Kaja,patkolás,állatorvos(bár ezek nem havi szinten vannak))

Nektek,hogy jön ki a lovatoknál?



2013. ápr. 7. 14:43
 1/4 anonim ***** válasza:

Hát hogyha nyáron legelőn van, akkor igazából akkor csak arra kell figyelni hogy vize legyen, de az nálunk pl. nem dobta meg nagyon a vízszámlát..Télen mondjuk más a helyzet mert az én lovam 3 hetente megeszik kb. egy bálát,úgy, hogy zabot is kap mellé, mondjuk ő elég torkos kis jószág :"))

Patkolni őt 10 hetente kell és az kb 4-5.000 Ft.. Az állatorvosról nem tudok nyilatkozni, mert apu állatorvos úgyhogy az nekem nem kerül semmibe, de igazából ott is csak a kötelező oltások amik kellenek...Ha meg valami baj van( ne legyen soha) akkor az mondjuk már vészesebb..Szóval igazából télen húzósabb..tavasszal meg nyáron nem kerül olyan sokba..

2013. ápr. 7. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
a "jó nagy telke lenne" az nem egyenlő a legelővel... és egyedül lenne SZEGÉNY? nem fogja jól érezni magát...
2013. ápr. 7. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

1. válaszoló: Köszönöm szépen!

2. válaszoló: a telek nagysága miatt bőven van legelő és hely. És nem tervezem egyedül tartani.. mindenképp szeretnék venni mellé egy kis pónit, mivel én azt vallom ,hogy ló mellé ló való(ezért nem kecskét stb.)

2013. ápr. 7. 22:10
 4/4 anonim ***** válasza:

Kaja attól függ milyen takarmányt szándékozol adni neki és milyen minőségben. ( olyan 15 ezer/hó ha pónid is van)+félévente féregtelenítés+évente oltás

Patkolni nem kell egy hobbi lovat egészséges patákkal. Körmölés attól függ milyen messze van a kovács aki csinálná.

Tulajdonképpen a munka sok, nincs olyan h lusta vagyok felkelni reggel megetetni,délben és este ugyanez. Nincs olyan ,hogy ma más trágyázzon ki, itasson stb. A bértartás ugye kényelmesebb és egy jó helyen a lónak jobb is mivel nagy területen sok lóval lehet együtt, illetve rendezett a minden napja. Szval a bértartásban a lovad kajája, alma, karámozása benne van, a pályák amiket használsz és persze a lovász munkája.

2013. ápr. 8. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!