Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Korai lenne még?

Korai lenne még?

Figyelt kérdés
15 éves vagyok,2 hónapja lovagolok.Apukám venne nekem saját lovat,szerintetek nagyon korai?Pénz megvan rá,délutánonként 3-4 órát is kitudnék menni,minden nap

2013. ápr. 7. 17:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem korai. Ha mindhárom jármódban biztosan kiülöd a lovat, és nem esel le egy kis bakolástól, terepen is elbírsz a lóval, le tudod ápolni, ki tudsz ganézni alóla, észreveszed, ha valami baja van, akkor vennék neked lovat.
2013. ápr. 7. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Pártolom az előttem szólót. Nem kis felelősség és sajnos még "kiszerethetsz" belőlük, ha egyszer rosszul esel. Akkor mi lesz a lóval?
2013. ápr. 7. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Biró Vikikeee válasza:
0%
Nem lenne korai!!Tökéletes korban vagy hogy eltudd látni a saját lovadat!! Ha te nagyon szeretnéd hogy legyen! Szerintem semmi akadálya nincs ennek.
2013. ápr. 7. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Csak ügetni tudok,bértartásban lenne tartva,ellátni eltudom.
2013. ápr. 7. 17:29
 5/13 anonim ***** válasza:

Csak akkor nem korai, ha lesz megfelelő edződ (mondom megfelelő, ismerek sajna olyat, aki csak annak gondolja magát, és sorra rontja el a lovakat, meg olyat is, aki mellett határ az olimpia kb...), aki oktat téged minden alkalommal, és időnként fel is ül a lovadra, hogy átlovagolja, felfrissítse a tudását, szükség esetén bővítse is azt (a ló csak azt tudja neked megtanítani, amit már stabilan tud, amiben elbizonytalanodik, vagy maga sem tudja, azt nyilván nem. Ráadásul ha csak kezdő lovagolja, akkor akaratlanul is elrontja a lovat - kell valaki, aki ezt mindig korrigálja, különben a ló nagyon a fejedre nő.

Ha ez is adott, akkor nyugodtan. Első lónak, ennyire kezdőként 10-13 éves lóban érdemes gondolkodni, kanca vagy herélt, mént semmiképp. A ló tudása legyen stabil, biztosan belovagolt lóra van szükséged, nem olyanra, aminek ha alárúgsz, megy, megrántod, megáll, mert az olyan lónak nagyon jó lovasra van szüksége, hogy fejlődhessen... A ló ezen kívül legyen nyugodt és kiegyensúlyozott, jó idegrendszerrel, a jármódjai tiszták, a kiállása, külleme szép. Ha nem szeretnéd tenyészteni, a fajtája mindegy, egy magyar félvér ráadásul megfizethetőbb, és általában kiegyensúlyozottabb is, mint egy divatos sportló.

2013. ápr. 7. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Én is úgy kaptam aputól meg a pacimat hogy kb. előtte 4-5-ször ültem lovon...és teljesen megérte..nagyon jó amikor a saját lovadon tanulsz meg lovagolni és együtt fejlődtök..a kapcsolatotok is sokkal mélyebb lesz!!:)) Meg az is sokkal jobb hogy te ápolod, te nyergeled, te kantározod..lovardákba meg csak odarakják eléd általába a felszerszámozott lovat..úgyhogy szerintem nyugodtan vágjatok bele..:)
2013. ápr. 7. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Jobb ha több lovon is megtanulsz lovagolni, nem csak a sajátodon.

Nem biztos hogy később is jó lesz neked ő, mert most azért még egy kevésbé pörgő ló lenne ideális, de lehet hogy később egy tüzesebbet szeretnél majd.


Viszont ha egy tényleg jó edző felügyelete mellett lovagolsz, ő is ráül néha, akkor nem igazán mondanám felelőtlenségnek a lótartást.

2013. ápr. 7. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Később tüzesebb ló kéne... És? Minden lóban fel lehet ébreszteni a menőkedvet, a munkavágyat megfelelő munkával! Az nem baj, ha egy robbanékony ló nyugodt és kiegyensúlyozott. Nekem ügetőm van, megy, mint a golyó, ha kell, de azt elfogadhatatlannak tartanám, ha jobb napjain elvinne a francba, levágna, vagy állandó jelleggel száguldozna, alacsonyabb sebesség meg nem létezne,mert ő éppen tüzes.

Ugrani is lehet minden lóval kb. 120 centiig, a felett már lovas kell a dologhoz, többek között - ergo a felé úgysem tud lépni, amíg nem fejlődik eléggé, tehát még mindig jó a 120-ig biztosan menő lovacskája.

2013. ápr. 7. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Igen nagyon jó főleg amikor egy kezdő elront egy lovat, az instabil tartása és a ló hátára és szájának kárára megy.

Miért nem vagy türelmesebb, vagy akkor vedd intenzívebbre a vágta gyakorlását és a tereplovaglásokat !

2013. ápr. 8. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Utolsó - grat, abszolút kzdő, mit tegyen? Tanuljon meg vágtázni, menjen terepre, nem tart még ott, az se baj, ha meghal, nem nagy gond, két hét alatt tanuljon meg túlélő módban vágtázni, farönköt ugratni, ennyi a lényeg?


Ha van oktatód, aki mindig utóidomítja, javítja a lovad, akkor lehet (de, csak ha tényleg jó edződ van). Ha ilyened nincs, akkor nem jöhet szóba a dolog.

Kezdőként jó lenne időnként más lovakra is felülni, ha ez is vállalható, akkor főleg nincs akadály. Ez azért célszerű, mert minden lovat kicsit másképpen kell lovagolni, mert más a kiállása, külleme, így más érzés eleve ülni rajtuk, kicsit más lehet a felépítése, a mentalitása, a képzettsége, az érzékenysége... És az nem jó, ha felülve egy idegen lóra elvesztél, hogy most mi van.

2013. ápr. 8. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!