Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Korai lenne még?

Korai lenne még?

Figyelt kérdés
15 éves vagyok,2 hónapja lovagolok.Apukám venne nekem saját lovat,szerintetek nagyon korai?Pénz megvan rá,délutánonként 3-4 órát is kitudnék menni,minden nap

2013. ápr. 7. 17:20
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Annyit hozzá,hogy annyi elrontott lovasiskolai ló van, hogy nem igaz, tehát az, hogy elrontja a lovát, nem ok. Persze, hogy elrontja, ezért kell a JÓ edző, aki nem lusta, és tényleg felül, és mindig korrigálja a lovat, tanítja és szinten tartja, ráadásul segít neki is, hogyan lazítsa majd el a lovát, hogyan tapasztalja ki, mire hogy reagál a paci, stb.
2013. ápr. 8. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Ha jó helyen lovagolsz, ahogy írták, megfelelő edzővel, akkor nem korai, de szerintem várj június közepéig, akkor vége a sulinak és teljesen a lóra tudsz koncentrálni. De beszélj az oktatóddal, ő tud tanácsot adni, esetleg kérdezd meg mennyi idő, mire vágtázhatsz, ha vennél lovat segítene-e kiválasztani, stb. Ezért vannak :)

Elég idős vagy ahhoz, hogy felelősséget vállalj valamiért, tehát egy 6-8 éves lóban is gondolkodhatsz akár, ismerek több olyan embert, akik kezdőként fiatal lovat kaptak és nem lovagolták őket félre. Csak azt döntsd el, komolyan akarsz e foglalkozni a lovaglással.

2013. ápr. 8. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Igen, nagyon korai. Elhiszem, hogy lelkes vagy, én is voltam kezdő, ahogy mindannyian. Akiknek ilyen hamar lovat vesznek, azokra a következő sorsok valamelyike vár:

1. Megunod, vagy esés, baleset, időhiány, egyéb ok miatt abbahagyod. A ló meg a nyakatokon marad, fizethetitek a tartását fölöslegesen, vagy eladhatjátok bagóért. (Tudom, tudom, sosem fogod abbahagyni, de senki sem lát a jövőbe...)

2. Továbbfejlődsz, tudásszint szempontjából kinövöd a lovadat. Vesztek még egyet, amellyel tudsz továbbfejlődni és esetleg versenyezni is. Mivel az első lovad a szívedhez nőtt, két ló tartását fizetitek havi szinten, úgy, hogy az egyik csak van, viszi a pénzt, az időt és az energiát.

3. Vesztek egy komolyabb lovat, amellyel később akár versenyezni is tudsz majd. Mivel azonban most még kezdő vagy, elrontod. Nem fogsz bírni vele, vért izzadsz, leesel, rossz élményeid lesznek, kiábrándulsz, balesetet szenvedsz, megutálod az egészet.


22 év lovazás után ez a tanácsom. Aztán persze ti tudjátok, nem kötelező hallgatni rám... csak erősen ajánlott.

2013. ápr. 23. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!