Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Saját ló nem lenne korai?

Saját ló nem lenne korai?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok 6-7 éve lovagolok, de csak kb 2 éve érzem, hogy határozott következetes lovas vagyok, ura vagyok a lónak, és egy-két nehezebb természetű ló még így is van, hogy egy rövid időre ki tud menni a kontrollom alól (pl egy telivér egy hosszúfalat végiggaloppozik, mire vissza tudom venni munkavágtába) meg hát nem lovagolok tökéletesen, annyit kéne még tanulnom... Ugrani max. 60 centit ugrattam, és a ló ellazítása, támaszkodtatása sem sikerül még mindig. Saját lovat meg tudnánk magunknak engedni, bértartásban, kb heti 3x tudnám lovagolni. Arra gondoltam, saját lóval gyorsabban hatékonyabban fejlődnék (például ugratásra sem sajnálom, nem úgy, mint az iskolalovat, aki már dolgozott előttem 6 órát). Vele is vennék edzéseket, ha nem is nagyon rendszeresen. El is mentem megnéztem pár lovat, felelősségteljes embernek tartom magam, de ma meginogtam kicsit a döntésemben, lehet, hogy korai nekem a saját ló? Várjak még, járjak lovasiskolába 50 perceket ügetgetni körbe-körbe, az segít a lovaglásomnak? Igyekszem jó edzőt találni, de nem érzem, hogy a fásult, húszéves lovakon fejlődnék tovább. Viszont nem szeretném, hogy túl hamar vegyek lovat, és apuci pici lánya legyek, aki nem tud lovagolni, de mindent szabad neki... Ti mit gondoltok?:/
2013. ápr. 13. 21:46
 1/5 anonim ***** válasza:
A jó edzőn múlik minden (ha esetleg Debrecen-Miskolc közelében vagy, ajánlok jót), náluk kis időt érdemes lehúzni, és együtt meg tudjátok határozni, kell-e saját ló, és ha igen, milyen. Ami fontos kérdés, hogy addig nem érdemes lovat venni, amíg nem érzed azt, hogy ha a ló elkezd a fejedre nőni, azt tudod majd kezelni. Mindenképp jól belovagolt, stabil tudású lóban kell gondolkodni, akitől tanulni tudsz, és nem neked kell tanítanod őt. Illetve az elején én heti több edzést mondanék oktatóval, de nem olyannal, aki körbe-körbe zötyögtet, és majd lesz valami, mert az részemről elmehet a fenébe. Ismerek olyat, aki bérlovasokkal ezt csinálja, a bértartókkal meg állítólag "foglalkozik", azok tényleg jobban haladnak, épp csak az ugráson kívül más nem létezik (az ugrás meg az idomítás nélkül nem létezik, sőt, a nélkül semmi sem, meg néha jó lenne kimenni terepre, stb-stb...). Ez nem edző, mert ezt én is meg tudom csinálni, sőt, ezt már akkor megcsinálom, ha fél évig heti 1-2× megnézem, "hogy is megy ez", onnantól had szóljon.
2013. ápr. 13. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem keress egy olyan edzőt, aki nem fásult, 20 éves iskolalovakon oktat, mert ha ezt így teszi, akkor az edzés minőségével is gondok vannak szerintem, de azt, hogy az illetőt lehet-e lovasembernek nevezni, nem is veszem kérdésnek. Ilyentől ne tanulj. Ha megengedhetsz magadnak egy lovat, akkor az ilyen edzőt is ki tudod fizetni. Szerintem ha készen állsz egy lóra, akkor már te sem fogsz meginogni a hitedben, így elsőre arra tippelnék, hogy az első komolyabb saját lóval járó problémánál nem tudnád (megfelelően) kezelni a helyzetet.
2013. ápr. 13. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, persze lehet lovad, ha mindig van ott még valaki, bármilyen helyzetben, aki tud segíteni, de úgy vettem ki, hogy otthon tartanád, ezért írtam, amit írtam.
2013. ápr. 13. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
koszonom a valaszokat! keresek folyamatosan jo edzot, de nem igazan talalok a kozelben. Pest megye amugy. Bertartasban tartanam, igy nem lennek teljesen egyedul. Ha nem birom, gondoltam arra is, hogy keresek egy jo feles tartot.
2013. ápr. 14. 08:53
 5/5 anonim ***** válasza:
2013. ápr. 14. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!