Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy tudnám megértetni barátnő...

Hogy tudnám megértetni barátnőmmel?

Figyelt kérdés
Barátnőmnek van 3 lova és hogy is mondjam ..elvan szálva magától.Hogy milyen ügyes...hogy van lova és majd akarmég..ugratni is tanul...Na sz val pár évig nösztette anyjáékat hogy szeretne kobakot... most nemrég pár hónapja megkapta... olyan tipus hogy va lova de nem tud igen bánni a lovakkal,azinte minden lovaglásakkor leesik és igy is fent horja az orrát... lovagolt a kobakba pár napot utána nem mert azt mondja el van átkozva..-.- mert sz te mindiv nagyobbakat és töbször esik le...másik barimmal látuk hogy lovagol kobakba...hát mit ne mondjak.. tisztára elengedi magát hogy á ugy se baj ha fejre esek van rajtam kobak... hogy a fenébe értessem meg vele hogy nincs olyan hogy a kobak el van átkozva...mondtam legalább ugratánál vedd fel.. mondta nem mert akk biztos le esek...sz teek?
2013. ápr. 19. 14:07
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
130 cm t ugrott utána lemèrték és 90cmt tudott. csak kicsit idegesít néha hogy elfingja magát hogy kell ez kell az és megkapja és meg se becsüli...ezért akarom hogy végre amiért kikönyörögte a kobakot hogy legalább hordja...mert már néha a szüleit is sajnálom :(
2013. ápr. 19. 20:07
 12/16 anonim ***** válasza:

Én beszélnék a szüleivel is, bár ismerek olyan szülőket, akik kerek perec megmondják, hogy az csak annak kell, aki nem tud lovagolni, de az ő édeskéjük így meg úgy vérprofi (és nyilván a Nagydíj szintű ugrók se tudnak lovagolni).

De a balesetveszély nem vicc, és bárki bármikor eshet úgy, hogy abba akár bele is halhat (fejsérülés, pl), szóval kobakot mindenképp fel kéne vennie.

És igenis kéne lovasedző is mellé, aki a lovakkal is foglalkozik, meg vele is (!), mert akárki mond akármit, az nem normális, ha napi szinten többször esik valaki... Hosszútávon meg főleg nem állapot. Ha olyan lovam lenne, mai napjában többször letenne, és nem tudnám megoldani a kérdést 1-2 hónap alatt, de még fejlődés jeleit se igen mutatná, akkor vagy edzőt (nem elég jó, hogy fejlesszen engem és a lovat), vagy lovat váltanék (nem vagyok elég jó hozzá), az biztos.

2013. ápr. 19. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Hány éves a te barátnőd? Loviban tartja a lovát? Kobak nélkül a lóra nem engedném, ha ugrat, akkor meg 18 év alatt gerincvédő.

Tőlünk nyugatra már kobak pucolnak, futószáraznak. Az apja oktatja? És nem félti a lányát???

Az hogy állandóan zakózik annak az eredménye, hogy ülésbeli hiányosságai vannak. Gondolom instabil az egész lovas, az ilyen meg a legjámborabb lóról is képes leesni.


Egy normális edző addig nem engedné akadály közelébe, míg nem biztos az ülése kengyel nélkül, szabadon mind3 jármódban.

2013. ápr. 20. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
13 éves, otthon tartja, én is mondtam a gerinc védőt neki hogy kéne de azt monja drága.... Az apja csak 6 éves korába foglalkozott vele hogy az ő tudása szerit megtanítsa lovagolni...többit meg tanulja meg maga...edzője sincs és nem is volt... néha nagyon fent hordja az orrát mert kb egy éve mikor kinéztem egy lovat ami 4 éves, "betörés" alatt volt,145-148 cm teres volt nagyon tetszett azt lerombolta álmomat...mondta:Túl pici,nyers,ronda....pedig gyönyörű fekete csóka szemű arab félvér volt fehér hókával zoknikkal...persze nem akartam akkor utána rögtön a hátára pattani hanem futószár,...stb.De a nyerget már viselte..a kantárral egyetembe..erre ő pár hónap múlva :apja vesz neki egy 3 éves nyerget nem ismerő feketederes sovány lovat...mit ne mondjak...feltette rá a kantárt és a nyerget már első nap..szegény...utána felült az apja és v mennyire megtanította a lónak hogy viselje el a súlyt...a138 cm teres lova ...sz tetek?
2013. ápr. 20. 11:03
 15/16 anonim ***** válasza:

Figyi, az ilyen nem lovas a szemembe, de az apja sem.

Megváltoztatni úgysem tudod, mert ezt látja otthon, az apja is gyöpös ahogy elnézem. Ha mondjuk bekerülne egy jó lovas közösségbe jó edzővel akkor talán rájön, hogy nem tud lovagolni, meg az egész hozzáállása szar, de akkor meg az lenne, hogy mindenki bántja és mindenki hülye, meg őt bántják.

Ha zavar, hogy ilyen a csaj és a "lovas" szemlélete, akkor inkább ne barátkozz vele, mert csak puffogni tudsz rajta. Én tudom, hogy te jót akarsz neki, de nem fog megváltozni, legalább is most nem, majd talán évek múlva...

2013. ápr. 20. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Az ilyen nem lovasember akkor, és nem is tud lovagolni. Ismerek én is nem egy olyat, akit a "ló megtanított mindenre terepen", olyan is az ülésük, meg a segítségadásaik. Csak a lovakat sajnálom ezeknél...
2013. ápr. 20. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!