Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Arab telivér vs Akhal Teke?...

Arab telivér vs Akhal Teke? Melyik jobb hosszú távon és melyik a gyorsabb?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 28. 18:56
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Arab tv
2013. ápr. 28. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Arab
2013. ápr. 28. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
61%
Az akhal teke messze kitartóbb, az 2-300 km-et megy, hogy egyáltalán induljon a versenyen, az arab viszont gyorsabb (elvileg - mostanában eléggé a megjelenésre lett tenyésztve, semmint a teljesítményre).
2013. ápr. 28. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
61%
A tisztavérű akhalok kitartóbbak, mint az arabok, de igazából egyén függő.
2013. ápr. 29. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm :)

Midenkinek ment a zöld!

Ezt most jól eldöntöttétek,kettő-kettő arányban :))


Szerintem:ugyanolyan jó akkor mindekettő! A wikin az akhalra is írák,hogy nagyon gyors,de az arab is.Kitartónak meg sztem mindenkettő az,hiszen olyan környezetben él.

Csak az arabot valszeg jobban ismerik mint az akhalt.

2013. ápr. 29. 09:29
 6/9 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem arab telivérem van, pont most kezdtem vele hosszútávra készülni. Iszonyat gyors, iszonyat kitartó, viszont nagyon oldalraugrós, és hamar bepánikol. Úgy képzeld el, hogy ha elmegyünk 10szer egy az aszfaltra felfestett sárga folt mellett semmi gond nincs, de a 11edik alkalommal úgy megijed tőle, hogy alig lehet kiülni a pánikrohamait. És ez csak egy példa volt, sajnos mindenhez így viszonyul, ez kicsit kiszámíthatatlanná teszi. Én nagyon tehetséges lónak tartom, és az ijedőssége mit sem változtat a tényen, hogy az egyik legjobb ló, amin életemben ültem. Az akhalokkal nincsenek személyes tapasztalataim, de én is úgy tudom, hogy gyorsak és kitartóak. Szerintem ha csak egy fokkal nyugodtabb, mint az arabok, akkor lehetségesnek tartom, hogy megfelelő lovas mellett sikeresebbek is legyenek hosszútávon. Nagy szerelmem ez a két fajta, úgyhogy várok egy akhalos válaszra is!
2013. ápr. 30. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

OFF.

Utolsó, ez annyira de annyira ismerős szitu!:D

Nekem nincs arabom csak lovagolom őket, és a pillanat amikor a pályán huszadszorra megyünk el egy istenverte gumikerék mellet, és húszon egyedik alkalommal rájön a ló hogy ez mennyire félelmetes és júj ijedjünk meg tőle most rögtön, esküszöm felbecsülhetetlen!:DD Nem egy arabbal volt már ilyen, úgy néz ki ez már a védjegyükké vált. Így kell szeretni őket, kis nyomik, imádom az arabokat!

2013. ápr. 30. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
OFF Igen, pont erről beszélek. :D Nekem mindig úgy tűnik, hogy nem is fél tőle eredetileg, aztán addig-addig figyelgeti azt a bizonyos dolgot, míg meg nem győzi magát arról, hogy veszélyes. Saját magát pörgeti be teljesen indokolatlanul.
2013. ápr. 30. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
nekem arab telivérem van, nagyon fel lehet pörgetni, nagyon gyors. akhal tekével nincs tapasztalatom
2013. aug. 27. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!