Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Így működne a tartás?

Így működne a tartás?

Figyelt kérdés

15 éves lány vagyok,2 hónapja lovagolok,de márt régóta vagyok kapcsolatban a lovakkal.Apukám venne nekem egy lovat a nyáron.8-12 éves heréltre vagy kancára gondoltam.Innen félórára tartanám bértartásban,ahova egyébként is járok lovagolni.Suli időben mindennap megnézném,hogy minden rendben van -e,de nem mindnennap lovagolnék rajta.Abban a lovardában kiengedik a lovakat a legelőkre társaságba.Most heti 2x járok,ha meglenne a ló,akkor heti 3x elég lenne?Jó edzőm van,a pénz nem akadály.Megunni nem fogom,mert eléggé ragaszkodó és felelőségteljes vagyok.

Szerintetek van rá esély hogy beváljon?Miben kéne változtatni?



2013. máj. 16. 20:58
 1/7 anonim ***** válasza:

felesleges minden nap kimenni, ha jó helyen tartod, és megbízol a hely tulajában, és tudod, hogy minden rendben, akkor nem kell nézegetni. persze eleinte nagyon lelkes leszel, de idővel rájössz, hogy ugyanúgy eszik, ha nem nézed!


heti 3 lovaglás tök jó, bár én igyekszem a 4-et tartani.

2013. máj. 16. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Működne, főleg a pénz nem akadály rész miatt is. Azt viszont ne feledd, hogy hiába a változatos pályamunka a lovadnak heti 1 tereplovaglásra szüksége van.
2013. máj. 16. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A heti 4-5 lenne a jó, amíg stabilan meg nem tanulsz mindhárom jármódban lovagolni, mert addig így tudsz majd gyorsan és biztosan fejlődni, mert könnyebb ráérezni a dolgokra úgy, onnantól bőven elég lesz a 3-4, a pacival nem lesz gond, ha kimehet legelőre minden nap, lemozogja magát a többiekkel.

Arra figyelj, hogy tényleg jó edződ legyen, mert sajna ismerek nem egy olyat, akinél nemhogy elmélet, de gyakorlat terén se nagyon tudsz egy bizonyos szint felé fejlődni, érdemes beszerezni néhány szakirodalmat, sokat olvasgatni, így fel fog tűnni, ha valami nem úgy megy, mint kéne.


Lónak én heréltet ajánlanék, ha nem akarsz tőle csikót (azt pedig csak akkor akarj, ha van hozzá megfelelő háttértudásod, mert még fajtán belül sem lehet csak úgy akármit rátenni egy lóra), 8-12 év a legjobb kor, ekkor már nyugodtak, stabil és biztos tudásuk van, amellyel képesek oktatni is - de mielőtt bármit aláírsz, fontos, hogy a lónak legyenek papírjai (útlevele, amibe az oltások kerülnek, oltatlan lovat egy lovarda sem fogad), megnézze egy állatorvos, és vegyen vért is, nehogy elhozz egy beteg állatot, és felüljön az edződ is, hogy lássa, a ló tudása megfelelő-e. Ami fontos: mielőtt Te/ő felül, a tulajdonos futószárazza meg a lovat előttetek, mindkét kézre, hogy lássátok, megy-e, hogy megy, a tulaj hogy csinálja (mihez szokott a ló), majd a tulaj maga üljön fel, mert ez is sokat mutat, én láttam olyat sajnos, hogy a tulaj azt mondja, egy hete nem ment a ló, tele lehet, lemozgatja nekem: felült, lépés nem volt, egy teljes lovardát ment ügetésben, majd egy másikat vágtában, és megállt előttem, hogy szállhatok... Aha... Hát köszi... Másiknál meg a tulaj izomból kapaszkodott a ló szájába, miközben rúgta ezerrel, hogy miért nem megy már, miközben a ló nem tudta eldönteni, lefele vagy felfele meneküljön a szár elől...

Sok sikert amúgy, szerintem rendben lesz ez!

2013. máj. 16. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ki fogja bírni az a ló terepmunka nélkül is egy ideig, míg a gazdája olyan szintre nem jön... Akkor edzővel együtt elindulhatnak, heti 1-2 terep és 1-2 idomítóedzéssel rendben lesznek, vagy 1 terep, 1 idomító, 1 ugró, meg egy amihez épp kedve van, vagy ahogy kijön, és kedve tartja (terepen is lehet ugrani és idomítani is pl, stb).
2013. máj. 16. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Esetleg gondolhatsz arra is, hogy keresel egy lelkiismeretes feles tartót rá, akkor a 3 alkalom is bőven elég, (és ha suli miatt 1 hétig nem tudsz kimenni, akkor sincs semmi) annyi költség sincs, ha tapasztalt a lovas, akkor el se rontja a lovat, de csak ha ismersz ilyet, neten hirdetni húzós.:)
2013. máj. 16. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Hetente próbálj meg legalább 4-5ször lovagolni rajta, ebből legyen legalább egy terep, kivéve az első kb 1 hónapban, akkor inkább csak ismerkedjetek és szokjatok össze, csak utána menj terepre szerintem, azt is fokozatosan.

Hetente legalább 1 pihenőnapot adj neki.

Én ajánlom a parelli-játékokat, ez a legjobb kapcsolatépítési módszer. Ezt kb heti 2-3 alkalomm érdemes csinálni, kevesebbszer nem, mert úgy nem hat semmit. Az is elég, ha lovaglás előtt kb fél órát parellizel vele bemelegítésként, és utána lovagolsz rajta.


Szerintem amúgy működne így az egész, főleg mert nincs anyagi problémátok, mert azért a lótartás nem olcsó, főleg ha esetleg közbejön valami betegség.. Az meg pláne szuper, hogy ragaszkodó és felelőségteljes vagy. A lovagláshoz maximálisan kell a felelőségteljesség, a határozottság, a kitartóképesség, a koncentráció, a következetesség és a pénz. A leírtak alapján szerintem te mindennek megfelelsz:) Sok sikert:)))

2013. máj. 18. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Én ajánlom a parelli-játékokat, ez a legjobb kapcsolatépítési módszer." - én meg nagyon nem ajánlom, ha nincs melletted szakértő instruktor, mert ezt is el lehet rontani, mint minden mást.

Soha nem parelliztem a lovammal, mégis tisztel, és imádjuk egymást kölcsönösen... Egyszerűen csak foglalkoztam vele, az igényeinek és képességeinek megfelelő edzéseket kap, stb... De fel nem merülne bennem, hogy csak úgy, mert egy istenadta őstehetség vagyok (...nyilván...) nekiállok szabadidomítani és jövő ilyenkorra felvonulok egy cirkuszban vele; ehhez komoly tudás kell, na.

2013. máj. 18. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!