Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Shagya arab első lónak és...

Shagya arab első lónak és felszerelés?

Figyelt kérdés

Szeretnék első lónak egy shagya arabot kb 9-10 éveset..elég jó társnak bizonyultak :) és nagyon tetszenek.. mi a tapasztalatok róla ?


És ha meg lesz a paci menjek el lovas boltba ott nézzem inkább meg a cuccokat? akkor le is tudom mérni...

És zablát azt milyet? egyszer vagy kétszertörtet?



2013. máj. 20. 14:01
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Mént semmiképp se vegyél, a kanca vagy a herélt jó. A lovat amúgy nem lefárasztani kell, mert az nem lovaglás, hanem valami tingli-tangli, ráülni se kell, veszel egy ostort és hajtod három órát futószáron, kész is van...

Rendesen át kell hajlítgatni, rengeteget kell vele idomítani, heti szinten jó vele terepre menni, terepen lehet hosszabb túrákban is gondolkodni.


A vágta egy lábsorrendet jelöl, nem egy sebességet, persze, hogy 17 évesen lehet vele vágtázni, a ló alap jármódjai között szerepel a vágta. Egy ügető meg hatszor leüget egy akármilyen vágtázó félvért.


Arab telivért főleg ne vegyél, egyfelől már militaryra se olyan jók, mint a shagyák, kisebbek és nem is olyan tömegesek, másfelől nagyon megjelenésre lettek tenyésztve mostanság, mindegy is, hogy megy, csak szép legyen... Csukafej, nemes kiállás, aztán jónapot. Ezen túl bár okosak, de általában nem érnek rá gondolkodni, mert mennek mint a távirat még huszonévesen is, ez is csak általánosítás nyilván, de hacsak nem profi military vagy terep/távló lesz, lesznek vele problémák...

2013. máj. 20. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Értem...

hát akkor ne legyen shagya? Nagyon tetszenek kedvenc lófajtám.. meg minden...

2013. máj. 20. 15:56
 13/17 A kérdező kommentje:

mént nem is szeretnék...

de egy herélt nyugodtabb nem?

2013. máj. 20. 16:01
 14/17 anonim ***** válasza:

A herélt a legnyugodtabb, mert nem sárlik, de ha fedezett, mielőtt herélték, akkor egyes csődörös tulajdonságai megmaradhatnak.

Én elsőre mondjuk amit kapásból bátran ajánlok, hogy nézz meg párat (egyedet, ne fajtát nézz), az a magyar félvér, furioso north star, ha csak hobbira kell, akkor esetleg nóniusz, közel bármelyik western fajta, lipicai (bár ebből csak a hátasnak tenyésztett törzs), ha nagyon észnél vagy, akkor esetlegesen gidrán vagy kisbéri, bár ezek már elég erősen telivérezettek, és tudnak épp menni. Esetleg sportló, bár ez legalább annyiféle lehet, mint a magyar félvér...

2013. máj. 20. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Lehet shagya, de egyedet nézz, alapvetően magát a fajtát nem ajánlom első lónak, de kivételek mindig, mindenhol vannak! =)
2013. máj. 20. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
de az fontos hogy csak 12 vagyok?
2013. máj. 20. 16:35
 17/17 anonim ***** válasza:

Nézd, nem a kor és nem a fizikai erő dönt, gy jól belovagolt lovat minimális segítségekkel is el kell tudni lovagolni, amelyiknek tépni kell a száját, az csak egyre rosszabb lesz, hacsak ezen nem tudsz változtatni, ugyebár. Ennek fényében nem feltétlenül a korod számít, hanem a lovas tudásod, ezt pedig mi, látatlanban nem tudjuk felmérni.

Legyen melletted edző, amikor megnézitek az adott lovakat (nézz meg többet is, mielőtt elhozol egyet), amelyikre azt mondja, el fogsz vele boldogulni (edzői segítséggel legalábbis), azt a példányt szerintem nyugodt szívvel megveheted, ha az ára is barátságos.

2013. máj. 20. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!