Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Saját ló? Többi lent.

Saját ló? Többi lent.

Figyelt kérdés

2 éve lovagolok, minden jár módban biztosan megyek, és kicsit ugratni is szoktam. fel és letudom szerszámozni a lovat, le tudom csutakolni, patát is ki tudom kaparni. Szóval el tudom látni.Szerintetek érdemes lenne nekem saját lovat venni?

- Csak kíváncsiságból -


2013. máj. 20. 19:45
 1/4 anonim ***** válasza:
Mennyi idős vagy? Ha van rá pénzed, és eltudod anyagilag is látni, nem látom akadályát:-)))
2013. máj. 20. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ismered a ló etológiáját, hogy milyen helyzetben mire reagál? Tudod mikor mennyi és milyen takarmányt adj a lónak? Megvan az az anyagi biztonság, ami elegendő a lótartáshoz? (pl sérülés, betegség miatt drága állatorvosi kezelés). Terepen is el boldogulsz egy nehezebb lovaglású lóval is?

Ha ezekre a kérdésekre mind igen a válasz, akkor alkalmas vagy a lótartásra, de addig nem. Az, hogy valaki kicsit tud lovagolni, meg mennek az alap dolgok még nem elég.

2013. máj. 20. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha van melletted onnantól végig szakszerű segítség (edző), akkor lehet róla szó,máskülönben jó eséllyel még nem vagy olyan szinten.

Én mondjuk két év után még nem voltam igazán az ugrás közelében, de ez én voltam.

2013. máj. 20. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
0%

Nem bántás képpen, de a béka feneke alatt vagy. Tőlem 3. órán már elvárás volt az önálló szeszámozás és ápolás, a járómódokat meg mindenki tudja, anélkül nincs még lovon utazgatás se, nemhogy lovaglás.

Az egyébként, hogy mennyire értesz a lovakhoz a betegségeik gyakorlati felismerésén mutatkozik, mert bármilyen jött-ment be tud górni némi szénát az egészséges lónak, de a betegséget vedd észre meg lásd el ha tudod. Teszem azt én pl tegnap előtt piszkáltam ki egy tüskét a ló szeméből, mert hiába hívom ki a dokit sürgősséggel, ha pekhem van akkor nemcsak nekem sürgős éppen akkor, és így-vagy úgy, de több óra míg kiér. A ló meg ugye addig érthető módon nem marad nyugton és alapvetően a szem őrült vakarása nem használ neki. Jó, mondjuk aláírom hogy ez már messze nem alapszintű feladat, már elve a lovat győzd már meg, hogy a fájó szemébe engedjen nyulkálni... kell hozzá nem gyengén kiépített kapcsolat ló és gazdája között. Csak érzékeltetés képpen mondom, hogy lehet ám itt komoly szintű tudást szereni, nade ehhez képest hol van a te felszerszámozásod?! És egy lótartónak valamilyen szintű elsősegélyt tudnia kell, mert gyakran nincs más aki megcsinálja, ésvagy annyira nem nehéz megcsinálni, viszont nem várhat. Ha egy kólikát pl első jelből nem ismersz fel akkor ott csúnyát lehet bukni. A másik oldal, hogy gatyád rámegy ha mindíg állatorvost hívsz a legkisebb karcoláshoz is, megint ugye az, hogy el kell tudni dönteni mikor kell segítség és mikor mehet a kontárkodás. Csak ez még nem a te tudásszinted.

2013. máj. 20. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!