Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Egy átlagos ló mekkora súlyú...

Egy átlagos ló mekkora súlyú embert bír el? Tényleg csak a példa kedvéért: www.lovasok.hu/eladolovak/index. Php? Page=hirdreszletek&hid=116220&lapszam=&rendstr=&fromfo=1

Figyelt kérdés
2013. jún. 3. 12:59
 1/6 anonim ***** válasza:
Linkelnéd újra? Nem nyílik meg.
2013. jún. 3. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
igazából nem is lényeg az a ló amelyiket belinkeltem. csak egy ló a sok közül 500e forintért... igazából csak arra akarok kilyukadni hogy ebben az árkategóriában (esetleg picit drágábban) mi az az emberi súly amiket elbírnak ezek a jószágok?
2013. jún. 3. 16:55
 3/6 anonim ***** válasza:
Általában azt mondják, hogy a ló tömegének olyan 20%-át bírja el kényelmesen, persze ez csak durva becslés. A pónik pl. arányaiban többet bírnak, a nagyobb méretű lovak kevesebbet.
2013. jún. 3. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Valletta ***** válasza:
A ló nem autó, hogy a teherbírása az árában megmutatkozzon. Ahogy írták, a súlyának 20%-a körüli, de ez leginkább a lovas testalkatától és főleg a lovastudásától függ.
2013. jún. 3. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

40 kg-val is ki lehet csinálni egy egy tonnás pacit is, ha a beejtett hátán pattogva közlekedsz hetekig... Ráadás, ha még szőrén vagy patracon...

Amúgy 500-600 ezerért már kapni bőven sodrottat, ha kifogod, akkor hidegvérűt, az elég rendes teherbírású, bár nem túl állóképesek, olyan értelemben, hogy pl. egy többórás túrát már nehezebben bír, mint egy melegvérű.

2013. jún. 3. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
durva becslés. én is csak egy ilyenre voltam kíváncsi.:) csak úgy általában. köszönöm szépen.
2013. jún. 3. 21:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!