Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A felestartó társamnak több...

A felestartó társamnak több hatalma van a ló felett! Ez így igazságos?

Figyelt kérdés

Már 1 éve hogy felestartásra adtam a fejem! Egy saját lovat nem tudtam volna állni ezért választottam ezt a módszert. De 1 év alatt a (18 éves csaj, aki felestartásra ajánlotta lovát) egyfolytában csak parancsol (de a kelleténél durvábban). Az első héten elkezdett velem veszekedni a lovon. Próbáltam vele kedveskedni, barátkozni. Éppen terepre készülődött és én mondtam neki (a lehető legkedvesebben) hogy megvan csavarodva a szár. Erre durván visszaszólt hogy nem az én dolgom és különben is az ő lova. Mikor visszaért terepről bevitte a lovat lenyergelte, de én láttam hogy a ló tiszta sár ezért szaladtam a keféért, patakaparóért, és egy rongyért letörölgetni a pacit. De mikor nyitnám ki a box ajtaját oda jön és fennhangon megkérdezi: -Mit csinálsz? Majd én te foglalkozz a magad dolgával!

Ezek után már egyszerűen szóba sem állt velem, nem köszönt vissza, kibeszélt, ha volt egy pici hibám (rossz ugratás, ügetés) már tudott róla az egész lovarda. 1 év alatt egyszer sem lovagolhattam a lován anélkül hogy ő nem jött volna utánunk vagy nem nézett volna állandóan. Akartam legalább egy kicsit de egy kicsit közel kerülni egy lóhoz de így nem lehet!



2013. jún. 10. 15:26
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, ha esetleg nem ismernéd, www.piacter.lovasok.hu/feles-tartas/frissek itt tudsz keresgélni:)
2013. jún. 10. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Mondjuk azért én is zabos vagyok, ha valaki ott legyeskedik körülöttem és lovam körül és minden szir-szarért szól, amit nyilván én is észrevettem, csak még nem jutottam odáig, hogy megigazítsam. Nyilván ő is észrevette, hogy sáros a lova, nem kell egyből ugrani. Jó hogy nem tartottad a lapátot a feneke alá ha trágyázott. Az ilyen túlbuzgást nem tudom értékelni.


Ha a gazdája lovagol a lován, akkor hagyd, hogy ő csináljon mindent, úgy ahogy ő szokta és jónak látja. Amikor te lovagolsz, akkor meg csináld ahogy szeretnéd, vagy ahogy a gazdájával megbeszélted.

Az hogy a mostani "lovad" gazdája bunkó az tény, keress másikat. Viszont magadat is vissza kell fognod. Tudom, hogy nem akartál rosszat, de ha a gazdája ott van a lovánál, akkor szeretne vele ő foglalkozni. Megkérdezheted, hogy szüksége van-e valamire, de ha lehet ilyenkor ne légy láb alatt.

2013. jún. 10. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Utólsóval nagyon egyetértek, jól megfogalmazta!
2013. jún. 11. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!