Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Telivér Farmról pacik?

Telivér Farmról pacik?

Figyelt kérdés

Első lónak az angol telivért ajánlották/választottam.Sokan ajánlották a Telivér Farmot.Neten rákerestem és tényleg nagyon jó hely!Mivel ló vásárlásban gondolkozunk (jövőbe) kicsit rákerestem facebook-on is a helyre.Dobott ki eladó pacikat is.Láttam 200 000 Ft-ért is de 300-400 000 fT ért is láttam.Sokan azt mondták ősszel "bagóért" lehet lovat találni.Ez igaz?Mit értenek a bagó szó alatt?

Ha telivér farmról veszünk lovat akkor kb ilyen pacit keresek.:

Minimum 3 éves maximum 8,lehetőleg (olyat ami)keveset futott(max.4-5),maximum 180 cm-es,max 150-160 000 ft-ig.Van esély hogy találjak ott olyan pacit akár mos vagy a jövőben?Lehetséges olyan árban kapni?

Ja és melyik érné meg?Ha (elmennénk előtte megnézni kipróbálni)ők szállítanák le vagy mi hoznánk el?(Majdnem 200 km-es az út)


2013. jún. 22. 15:25
 1/7 anonim ***** válasza:
ők 190-200-ért árulják a lovaikat, tényleg csak azért mert nekik már nem felel meg versenylónak és eladják potom pénzért. ha nem veszi meg senki elvioszik kolbásznak.
2013. jún. 22. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Akkor lenne esély 150 000 Ft körül találnom??:)
2013. jún. 22. 16:21
 3/7 anonim ***** válasza:

Élőben oda kell menni, nem neten nézelődni, mert lehet egy ló olcsó, ha "selejtes", mert nincs lába, vagy egyszerűen olyan a jelleme, vagy a kiállása, hogy nem fog meg, ráadásul neten nincs is fent az összes eladó lovuk.

150-ből ősszel bőven kapsz lovat, akkor van a legmélyebben az áruk, olyankor érdemes nézelődni. 180-nál magasabb telivért az életben nem is fogsz találni, ezt most megmondom, ahogy azt is, hogy ha innen hozol lovat, számolj rá plusz összeget, hogy azt a lovat át kell lovagoltatni, különben életveszélyes lesz mindkettőtökre nézve, és persze a menőkedvével sem szabad visszaélni, mert a lábai és/vagy a háta, feje látja kárát.

Mindenképp ki kell próbálni, mielőtt elhozod, és nézze meg orvos is a kérdéses lovat, meg persze az edződ. Szállítás sosincs az árban, további összegért talán tudnak segíteni benne, esetleg próbálhatsz alkudni, de alapvetően a Te dolgod.

3 éves lovat nem biztos, hogy ajánlanék különben első lónak, a 8 éves mondjuk nem biztos, hogy csak 4-5× futott, vagy ha mégis, akkor is tréningben van, úgyhogy nehéz ügy lesz, de szerintem menni fog, nekem ügetőm van, remek kis hátassá vált idővel, mára nyugodt, kiegyensúlyozott társ! :)

2013. jún. 22. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Tudom ,hogy oda kell menni élőben megnézni,kipróbálni,de még csak kb. 2 év múlva jön el az idő.Egyenlőre neten nézegetem a pacijaikat ,hogy milyen pacik vannak ott.Majd mikor eljön az idő és netem megtetszik az egyik pacijuk akkor beszélünk velük.Beszélünk egy idő pontot, elmegyünk megnézni(szüleimmel,állatorvossal, de előtte edzőmnek megmutatom)és ahogy írtad ha még sem tetszik akkor szétnézünk a farmon az összes eladó paci közt és amelyik "szimpi" azt választom.
2013. jún. 22. 19:23
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem ki lehet fogni onnan jó lovat, olcsón. Akkor szokták "leselejtezni" őket, ha van valamilyen sérülésük vagy csak szimplán nem elég gyorsak. Utóbbi esetben persze ez nem azt jelenti, hogy hobbyra ne lennének jók. Az egy másik dolog, hogy ezek a lovak be sincsenek normálisan lovagolva, és van egy jópár idegbeteg köztük. Barátnőm munkalovas Alagon, nyaranta szoktam én is menni segíteni a lovak körül. Vannak nagyon aranyos lovak is, amik tényleg jól kezelhetők, normálisak, de persze nagyon idegbetegek is. Annyira azért nem durvák, mert nem vagyok egy full profi de mégis el tudtam velük boldogulni. Tehát a lényeg, hogy egy aranyosabb, könnyebben kezelhetőt válassz aki nem egy idegroncs. Eladó lovaik folyamatosan vannak (és más istállóknak is, szóval nem árt máshol is nézelődni, lovasok.hu-n is hirdetik őket), nem szabad elsietni a dolgot.

A másik dolog, hogy miután megvetted a lovad, arra is gondolni kell, hogy be kell normálisan lovagolnia egy szakképzett embernek, hiszen pl.: idomítómunkát nem látott az a ló előtte. Tehát erre is pénzt kell áldozni, hogy utána ne vigyen el esetleg a francba. Amúgy meg szerintem nem érdemes spórolni a lóvásárláson, ha nincs meg a keret inkább ne kezdj bele, a tartása elég drága és még nem beszéltünk a felszerelésről, pénztartalékról ha beteg lenne stb.

2013. jún. 22. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A Telivér farmon jártam ősszel lovat venni, szuper hely, igényes lovak, lovászok. Nekem a telivér, mint fajta nem jött be annyira, de nagyon ajánlom. Szezon végén (ősz végefelé) találsz nagyon olcsón ott lovakat. 300 000 körülről indulnak, de lehet még alkudni. Ezt a kérdést olvasd át: http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__lovak__4381663-van-ak..
2013. jún. 22. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Most is hirdetnek 3 fiatal lovat,160-250 ezer között.

Nekem azért sok minden nem tetszik a hozzáállásukban,lehet érte megkövezni.Eladnak huszonéves klasszis,pályarekorder kancát azért,mert náluk nem hoz már hasznot.Gondolhatjátok,mi lehet a sorsa egy hasznavehetetlen öreg lónak.Ilyen kancákat a külföldi ménesek életük végéig kincsként tartanak,és a látogatóknak őket mutogatják meg először nagy büszkén.Nem igaz,hogy a hátralévő pár évére nem jutott volna neki egy kis zug és némi kaja.

A most hirdetett 3 lóra azt írja a nő,hogy jelentkezett nála valami kupec és hogy 1 hét múlva odaadja a lovakat neki,ha nem kelnek el.És hogy ő most annyit kér értük,amennyit a kupec kínált.Ennyi pénzt telivérért egy kupec nem ad,mikor olcsóbban is kap.Még a vágó sem fizet értük ennyit.

2013. jún. 22. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!