Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan kell a lovat vágtába...

Hogyan kell a lovat vágtába indítani?

Figyelt kérdés
Esetleg valaki megtudja mondani? Vagy videót küldeni? Az a helyzet vágtázni tudok, csak elindítani nem.

2013. jún. 27. 22:56
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:

Az elég nagy hiba. Először is félfelvétellel jelzel a ló számára, hogy feladat jön, majd ha rád figyel, akkor adsz segítséget. Enyhe belsőállítást kérsz tőle, hogy jó lábra ugorjon majd be (létezik ellenvágta, de ha nem tudatosan ugratod be helytelen lábra, az csak simán hibás, és át kell ugratni), a belső ülőcsontodat jobban terheled, a külső lábad heveder mögött, a belső a hevederen rázár, és megtol a derék.

Terepen mivel többnyire nincs jobb-bal kéz, így minden beugratásnál érdemes másik kézre ugratni, mert hátasló nem lehet felemás, ugyanis az az egyik oldali lábpár idő előtti elhasználódását eredményezheti, ugyanezért bő 500 méterenként legkésőbb ülést kell váltani ügetésnél is.

2013. jún. 27. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Bocs de én nem értem ezt a külső/belső láb dolgot.
2013. jún. 28. 11:37
 3/23 anonim ***** válasza:
24%

Hahahahahahahahahahaha no.

Vicckönyv!:DD vágtázni tudsz, de vágtába ugratni nem? Hagyjál máááááááár :DD

Visszatérve a lényegre, mert én kedves és aranyos vagyok. Belső láb a hevederen, külső a heveder mögött és megtol. Nem tudod, mi a belső-és külső láb? Hahahahaahahahahahahhaha. BELSŐ. Ha mész a körkarámba / díjlovagló (téglalap alakú..;) ) akkor csak tudod, melyik oldalon van a ló belső lába! Ami a pálya közepe felé néz.. na az a belső. Azt a lábadat rakd a hevederre, a jobbat a heveder mögé. Tanügetésből ugrasd, lehetőleg sarokban. Ha nem ugrik be jó lábra (mindig a belső lábát kell előrébb raknia) akkor kiskör (nagy ívben fordulós alakzatoknál tanügetésbe menj ha ügetsz), kiskör végén beugrat. És nem indítani, hanem beugratni, mert vágta közben a ló ugró mozdulatokat végez! Pá

2013. jún. 28. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
67%

Utolsó, ne bántsad már a kérdezőt, azért, mert te most egy menő kiscsaj/kissrác vagy, aki be tud indítani vágtába egy lovat. Képzeld, nem megy mindenkinek elsőre, valaki nehezebben tanul. Lehet, hogy normálisan ki tudja ülni a vágtát, de nehezen tudja elindítani, van ilyen. Sok-sok gyakorlással könnyen elsajátítható, kérdezd az oktatódtól, ne itt, mert ezen az oldalon csak a "menőktől" fogsz választ kapni, kedves kérdező!

Utolsó, te egy gyökér vagy.

2013. jún. 28. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
13%
Én legalább segítettem neki veled ellentétben, aki csak osztja a nem létező észt! Puszpá :DD
2013. jún. 28. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 Nellie26 válasza:
3%
"Kedves" 3.válaszoló,hallod ez nagyon nagy oltás volt.Szegénynek most beletapostál a kis lelkébe.xDD
2013. jún. 28. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
7%
Jajam, megyek sírni a szoba sarkába :'(
2013. jún. 28. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 Nellie26 válasza:
9%
Jaj,te kis szegény! :3 Kérsz zsepit? XD
2013. jún. 28. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
0%
Zewa-t! Én gyökér vagyok,érted.. fő vagy mellék?
2013. jún. 28. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

14:33 neked köszi! :D (na meg az elsőnek)


A többiek elég bunkók (most kedves voltam hogy csak ezt írtam)! El sem magyaráztam mi történt és egyből ˇ"beletapostál a kis lelkébe".. gyerekesek vagytok. :/


Ja és hogy megértsétek:

Most kezdtem el újra lovagolni. 4 évig nem lovagoltam aztán újra sikerült, összetalálkoztam egy hozzám illő paccal. Azelőtt mielőtt 4 évig szüneteltem a lovaglással csak ügetni tanultam. Végül legutóbb futószáron elkezdtem életem legelső vágtáját. De a haflingi póni amin ültem leblokkolt alattam. Nem estem nagyot csak a végén előre csúsztam a nyakán. Úgy is óra vége volt, az edzőm azt mondta majd máskor folytatjuk. Így nem mondta el hogy kell vágtába indítani.


17 éves vagyok. Kedves kivételek! Tudom hozzá kellett volna írnom a kérdésemhez hogy hátrányos helyzetű válaszolók ne válaszoljanak.

És firkáljatok bármit csak egyel legyetek tisztában:


Nem válaszoltok a kérdésemre. :)


Köszönöm a kivételnek hogy meghallgatott! :)

2013. jún. 28. 15:40
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!