Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan kell a lovat vágtába...

Hogyan kell a lovat vágtába indítani?

Figyelt kérdés
Esetleg valaki megtudja mondani? Vagy videót küldeni? Az a helyzet vágtázni tudok, csak elindítani nem.

2013. jún. 27. 22:56
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:

Nellie26 és 41% válaszoló!


Ha tudnátok mennyire gyerekesen viselkedtek! Hány évesek vagytok? Talán 9-10? XXDD

Csak hogy tudjátok. Most gondolom szóltok apucinak- anyucinak hogy megbántotta a kicsi hercegnői érzéseteket valaki! Biztos rohantok picsogni a párnátokba hogy ilyet mondtak rátok! XXXXDDDDDD

2013. jún. 28. 15:46
 12/23 anonim ***** válasza:
61%

14:33-as vagyok.

Elolvastam, amit írtál, és így nem könnyű visszaszokni, de fog az menni :) a "menőknek" meg üzenem, hogy ha hallgattak volna, bölcsebbek maradtak volna.

2013. jún. 28. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:

Utolsó!


Ja! Köszi! Remélem fog menni a vágta. Holnap megyek újra és ha most sem mondja meg az edzőm megkérdezem!

2013. jún. 28. 15:52
 14/23 anonim ***** válasza:
0%
már csak annyi a baj, hogy nem szűrted ki a lényeget:DDDDDDDDDDDDD gyökér.
2013. jún. 28. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

Első vagyok, a második nagyjából helyesen fejtette ki a dolgot, más ügy, hogy a stílusa hagy kivetnivalót - a belső láb, mint a belső kéz is, mindig azt jelöli, ami körön befelé esik, a kör, karám, akármi felé. Terepen ha tudod, hogy több kanyar lesz X kézre, azt esetleg figyelembe lehet venni, de át is lehet ugratni a lovat...

Nyilván az, hogy a külső láb heveder mögött, nem azt jelöli, hogy valahol a farát kell majd piszkálnod, de az első pár vágtázás alkalmával neked nincs is dolgod - ilyenkor még az edző feladata, hogy a futószáron lévő lovat beugrassa vágtába.

Amúgy nem csak a beugratás szó helytálló, én használom úgy is, hogy "emeld be vágtába", pl... Ha álljból történik, akkor mondhatod, hogy "indíthatod lépésben/ügetésbe/vágtába", stb...

2013. jún. 28. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
"a kör, karám, akármi felé" - akármi KÖZEPE felé... csak a lényeg maradt le, jó vagyok.
2013. jún. 28. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

Ha-ha-ha-ha,nagyon vicces válaszok.

Én pl. csak terepre jártam lovagolni, végigvágtáztam a Börzsöny csodás részeit, vadászvágtában is, erdőkön, mezőkön, de nem tanítottak meg beugratni, mert terepen a lovak mennek egymás után, azt csinálják, amit az előttük lévő. Elméletben tudom, de terepen sosem volt szükség rá.

Persze ez senkit nem ment fel az alapok megtanulása alól, de igen, van ilyen is.

2013. jún. 28. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek kivéve a 41% válaszolónak mert csak mondom hogy ő egy nagy 0.
2013. jún. 28. 20:16
 19/23 A kérdező kommentje:
Letértem erről a kérdésről köszönöm mindenkinek kivéve a ~kivételeknek~
2013. jún. 28. 20:37
 20/23 anonim ***** válasza:
0%
Kettőnk közül nem te vagy az aki betudja UGRATNI vágtába a lovat, hanem én, de azért én vagyok a 0.. HÁT OKÉ:DD
2013. jún. 28. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!