Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Olvasom, hogy 70 kiló sok a...

Olvasom, hogy 70 kiló sok a lónak. Én 80 fölött mozgok egy kicsivel, ez már túl sok?

Figyelt kérdés
Magyar félvéren lovagolok, viszonylag biztos tudással. (27/F)
2013. júl. 2. 22:25
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Kérdező, egy egészséges, felnőtt melegvérű lónak korántsem szabad nehéznek lennie egy 70 kilós ember! Ha igen, akkor ott már valami gond van, kivétel ha a ló önmagában is kicsi vagy olyan fajta, akkor lehet sok neki.


Amúgy én is olvastam régebben egy kommentet, hogy már az 50-60 kilós is sok. Azt is biztos ilyen kis szánalmas írta, nehogy belegebedjen szegény ló. És átlag férfi súlya több ennél, szóval ez úgy röhejes, ahogy van. Ülj csak rá nyugodtan, ha jó lovas vagy, a pacinak semmi baja sem lesz ;)

2013. júl. 3. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Az 50-60 kg is lehet sok kommentekre gondol itt sztem sok ember, illetve anno sokan írták, hogy már 40-60 kg-vel is tönkre lehet tenni a ló hátát, ha pattog bele az ember, de ez nyilván azt jelenti, hogy meg kell tanulni lovagolni, kiülni a ló mozgásait, és akkor nem lesz baj.

70-80 kg meg nem sok, átlag magyar félvérnek el kell bírnia, hacsak nincs megnyomva a háta tényleg, mert akkor lehetnek súlyos hátgondjai, fájdalmai. Nyilván bizonyos lábsérülések szintén okozhatják, hogy ekkora súly már sok, de normál körülmények közt ennyit el kell tudnia vinni hosszabb távon is. Aminél az 50 kg hosszútávra már felső határ, az az alacsonyabb/középmagas póni.

2013. júl. 4. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!