Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ugye ti se fektetitek a babát...

Ugye ti se fektetitek a babát idoben? Mindig siessek haza, ha a rokonoknál jol érezzuk magunkat? Doki megmondaná ha valami baj volna a kicsivel? A miénk fél éves és 8 kilo. Mindent a kezébe fog.

Figyelt kérdés
mindenki megdícsér hogy milyen ápolt a babocánk. meghogy milyen ugyesek vagyunk hogy így neveljuk ot, csak a szuleim nem elégedettek velunk.
2011. aug. 24. 18:30
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Altasd el időben, egy ennyi idős babának szüksége van a pihenésre. Ha rokonoknál vagytok, és még nem akartok haza indulni, főleg jó időben, biztos el tudtok különíteni egy csendesebb helyet, ahol le tudod fektetni. Szerencsére ennyi idősen még hamar visszaalszanak.
2011. aug. 24. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
89%

A babának kell a napirend.

Ha minden nap tizenegykor fektetitek, akkor OK, majd később fogtok vele szenvedni esetleg, ha oviba kell vinni, és nem akar 8-kor feküdni, reggel meg 6-kor kelni.

Ha egyszer így, egyszer úgy teszitek ágyba, az nem OK.



Az az alapszabály, kedves anyuka, hogy a felnőttek alkalmazkodnak a kisbabához, és nem fordítva.

2011. aug. 24. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Mi ragaszkodunk a napirendhez, akkor is, ha jól érezzük magunkat valahol. A gyerekeim ezt meghálálják.

Persze 1-2 alkalommal már előfordult, hogy nem értünk haza 7-re, hanem csak fél 8-ra, de az belefér, akkor rövidebb a pancsi, de 8-kor ugyanúgy alvás van.

Én ezt szeretem, a férjem is, mi ebben egyetértünk.

Ha ti egyetértetek ebben a férjeddel, az jó.

De a babának kell a napirend.

2011. aug. 24. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Fontos a napirend és igenis a babát időben le kell fektetni!

Nemcsak az ápoltság és a milyen ügyes, okos a fontos, hanem, hogy pihenjen...

Én 35 éves vagyok, a gyerekem 10 hónapos és 8kor ágyban van, mégha mikulások is esnek az égből, akkor is...

2011. aug. 24. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
67%

Megmondom őszitén, nálunk soha nem volt szigorú napirend. Megvolt a dolgok megszokott sorrendje, menete, de plusz-minusz fél órás csúszásokon sosem idegesitettem magam. Nem vagyunk robotok.

Épp ezért abból sem csináltam soha problémát, ha egy-egy kivételes napon későn értünk haza vendégségből, programról. Állithatom, hogy nem okozott ez semmilyen károsodást a gyerekeimnél, mert már 2 és 5 évesek, kiegyensúlyozottak, szófogadóak, a nagyobbikkal az oviban sem volt soha semmi gond.

Ne foglalkozz a huhogókkal, jól csináljátok!

2011. aug. 24. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

tesóméknál nincs napirend, a gyerek mikor rám van bízva éjszakára, meg van fürdetve legkésőbb 7kor, de mivel ő megszokta hogy akkor fekszik mikor akar, így éjjel 11 órakor még könyörögnöm kell neki, hogy aludjunk már.

Nem tartom helyesnek, ha nincs egy bizonyos napirend, szerintem a babának szüksége van rá.

2011. aug. 24. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Valamilyen szintű napirend kell, de most az h néha csúsztok pár órát, na bumm, egyet értek, nem vunk robotok.
2011. aug. 24. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

ha ált mindig egy időben altatod a babát akkor ennyi idősen már valszeg beállt erre

tehát simán előfordul h el is alszik akárhol van

akár kézben is akár autóban vagy babakocsiban stb....

nem tartottam szigorú napirendet soha kb este 9 kor alvás

de ha nem értünk haza akkor elaludt ott ahol voltunk


a dokinak kötelessége szólni ha valami baja van a babának

2011. aug. 24. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
77%
Igen igenis siess haza hogy gyermeked az ágyába legyen!! A napirend nagyon fontos! Ez szerintem nem lehet kérdés!
2011. aug. 24. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
Lehet engem most nagyon lefognak pontozni, de az a véleményem, hogy igen, fontos a napirend, de azért nincs kőbe vésve, hogy igen pontban 8 - kor alvás. 4 hónapos lesz a kisfiam és 8-fél 9 között fürcsi, utána vacsi, és általában 9 - kor már alszik. De előfordult, hogy később értünk haza és nem csináltam belőle problémát, és Őt sem zavarta meg. A kocsiban aludt haza felé, mikor haza értünk akkor felébredt, fürcsi, vacsi és alvás. Nem hiszem, hogy 1 - 1 alkalom miatt össze fog zavarodni, vagy bármi hátránya lesz belőle. Úgyhogy szerintem nyugodtan maradjatok, ha jól érzitek magatokat, ha álmost akkor úgyis elalszik a babakocsiban, otthon meg átteszed a saját ágyába.
2011. aug. 24. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!