Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ha bértartásban van a lovam,...

Ha bértartásban van a lovam, mennyi mindent csinálhatok meg vele én?

Figyelt kérdés

Gondolom lovagolni lovagolhatok rajta amikor akarok. Ápolni ápolhatom én? Mert mondjuk úgy, hogy heti 6-7 alkalommal kimennék hozzá délutánonként pár órára. Akkor én ápolhatom őt, nyergelni kantározni, csutakolni, stb.? És ha már tegyük fel jól lovagolok, akkor muszáj edzővel edzenem? Mert magánterület az kicsi, ott nem tarthatom, de ha ott tartanám, akkor magam lovagolhatnám, nem kellene hozzá edző. Így se kell? És akkor én döntök el, hogy más is lovagolhatja-e vagy csak én, nem? A ti bértartásban élő lovaitokkal mit csináltok ti, és mit a lovarda?

Köszönöm a válaszokat!



2013. júl. 7. 11:21
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Kihagytam - bérlovas akkor megy ki, amikor akar, olyan nincs, hogy szólnak, hogy most nem törődhetsz a saját lovaddal, mert szünnapja van. Akkor van szünnapja, amikor a tulaja úgy dönt! Pont.

Az enyém télen bokszos tartásban van, akkor egyáltalán nincs szabadnapja, vagy max 2 hetente egy, nyáron legelőn áll, akkor meg heti több napot is pihen, regenerálódik. Én döntésem, nem a lovardáé - ők etetik, almozzák, helyet adnak a lónak (és felszereléseinek - nyerges), és az edzéseimnek (pályahasználat), van tereplehetőség, ennyi.

Ahol nem így állnak hozzá, oda meg nem kell lovat vinni.

2013. júl. 7. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
bértartó. na. bérlovas akkor megy mikor kegyeskednek megengedni. hosszú ez a nap ma nekem, úgy érzem :)
2013. júl. 7. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:
Szia! Én is most venném meg az álomlovamat és bértartásban lenne nekem is! Ti szerintetek, ha pesten lakok és balatonalmádiban van a lovarda, hetente hányszor menjek ki?
2020. okt. 26. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!