Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ti hogyan oldanátok meg?...

Ti hogyan oldanátok meg? (lovalás, lótartás)

Figyelt kérdés
Saját lovam van, a házunktól körülbelül 15 percnyi bicikliútra tartom bértartásban. Most könnyedén ki tudok járni hozzá minden nap, tutujgatás, lovaglás, terepek, minden belefér. De mi lesz télen? Gimnazista vagyok, 3-ig vagy 4-ig vagyok iskolában, és télen 4-kor már sötétedik, az iskola félórára van a házunktól, 5-re/4-re tudnék kimenni a lovamhoz vaksötétben. Nagyon szeretem, ő a mindenem, nem tudom nélküle elképzelni a mindennapjaimat. Eddig nem volt gond, fedett pályás lovardában tartottuk, de nyár elején elköltöztünk. Mit lehet ilyenkor csinálni? Nagyon félek, tudom, túlságosan ragaszkodom hozzá, de nincsenek barátaim, a lovamon kívül senki. Tudom, hogy nem normális, de már most tiszta ideg vagyok, hacsak arra gondolok, hogy 5 napig nem látom. Három éve kaptam, és azóta a szemem fénye, rengeteget fejlődött, hízott, barátságosabb és bizakodóbb lett. Nem akarom elveszíteni. Azt hiszem, inkább nekem van RÁ szüksége, mint neki rám, mármint ő nyilván kibírná nélkülem a hetet, de én... Képtelen vagyok elképzelni nélküle egy napomat, hozzá tartozik, hogy kimegyek a pacimhoz, ott vagyok vele 3-5 órát. Itthon nem tudnánk tartani, mert nem tudjuk megoldani a trágyadombot. Kérlek, adjatok tanácsokat!

2013. júl. 9. 22:42
 1/7 anonim válasza:
Ha reggel mennél ki hozzá suli előtt???
2013. júl. 9. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, hogy megoldható lenne, így is fél hétkor kelek, hogy időben eljussak az iskolába, ha két órával előrehozom a kelést, nem lenne időm aludni.
2013. júl. 10. 00:03
 3/7 Laura012 ***** válasza:
Hát nem akarlak elszomorítani de szerintem nem lehet megoldani. Gondolj arra ha 4-ig vagy suliba utána ha kimész hozzá akkor mikor tanulsz? Ezzel most nem azt akarom mondani, hogy add el de. Szerintem azért fölösleges eladni. Hallottam már olyat is, hogy valaki eladta a trágyát olyannak akinek vannak földjei és "szüksége" volt rá. Nem tudom szerintem eladni nem kell esetleg még úgy lehetne megoldani ha valaki kivisz téged kocsival és vissza is visz.
2013. júl. 10. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Semmi esetre sem akarom eladni, meg sem fordult a fejemben. Ő ahhoz túl különleges, egygazdás ló, biztos találnék neki szerető gazdát, de én nem tudnék nélküle élni.

Talán mi is találhatnánk valakit, aki átveszi a trágyát, még körül kell járni ezt a lehetőséget is, de a kocsikázás ki van lőve, anyuék elváltak, anyával élek, ő este hatig, hétig minimum dolgozik, apu meg messze lakik.

2013. júl. 10. 10:50
 5/7 Valletta ***** válasza:
Vagy másik helyet keresel, ahol sötétben is megoldható a lovaglás, vagy megbeszéled az istálló tulajdonosával, hogy a karámhoz egy reflektort szereljetek fel. Ha álljátok a költségeket, biztos nem lesz gond belőle.
2013. júl. 10. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Reflektor se muszáj, a ló igazából szívesen dolgozik sötétben is, nem fél tőle, legfeljebb a lovasa. Tehát amíg nincs teljesen vaksötét, addig vállalható a szürkület is, de a reflektor jól jöhet - ha tudjátok fizetni.

A másik dolog, gimi mellett még simán megoldható a lovaglás,ne idegeskedj. Igaz, én mondjuk mindig is este tanultam, ha tanultam, mert rögtön suli után nem ment, értve ezt úgy, hogy akkor lépek ki a suliból ahol már széttanultam az agyam, kicsit lovagolok, lazulok, úgymond ez kikapcsolódás és pihenés is, hiába kell ott is koncentrálni, mégiscsak más, aztán hazaérve zuhany, fél-egy óra pihi (vacsora, miegyéb), aztán tanulás. Minden érettségi tárgyam ötös lett... Ha meg nekem ment, neked miért ne menne? Az egyetlen kizáró ok az, hogy feszültséget generálsz magadnak - nem szabad!

2013. júl. 10. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Régen nekem is kb negyed órára volt a lovam egy béristállóban, de senki nem lakott ott, én jártam ki gondozni. Na most ez télen úgy történt hogy hajnalban felkeltem, ki a hóban, lámpával.Megetettem, megitattam, hazamentem és irány a suli.Suli után meg azonnal ki hozzá.Igaz ez csak egy bizonyos időszak volt, míg apum kórházban volt, mert akkor reggelente meg napközben ellátta ő a lovakat, de akkor is suli után spuri ki hozzá.Ha lovagolni nincs is mindig időd, a sötét miatt, de egy kis pucolászásra, sétára biztos van. Tudod, minden megoldható csak akarni kell!
2013. júl. 12. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!