Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Az Akhal Teke vagy az arab...

Az Akhal Teke vagy az arab telivér jobb hosszabb távon? Tudom, hogy mindkettő az, de a kettő közül.

Figyelt kérdés

2013. júl. 23. 10:31
 1/7 Valletta ***** válasza:
AZ arab telivér a legjobb távló.
2013. júl. 23. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Hivatalosan az arab telivér, de több szakértőtől hallottam, hogy az akhalok kifulladhatatlanok.
2013. júl. 23. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az akhal több tíz kilométert vonul, hogy egyáltalán elinduljon a versenyen, de ténylegesen nincsenek eléggé kipróbálva, összemérve ahhoz a mai lovak, hogy teljes bizonyossággal állíthassuk - de én is hallottam már sokaktól, hogy az akhal jobb, főleg, mert az arab telivér tenyésztése ma kicsit másfelé kacsingat, ezért köztük már jobban körbe kell nézni.
2013. júl. 23. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Valletta ***** válasza:
Szóbeszéd, hogy az akhal ilyen meg olyan jó - meg kell nézni, versenyben mik nyernek, elvégre erre vannak a versenyek. Nem véletlenül az arab telivér, illetve más arab fajták az esélyesek távlovaglásban.
2013. júl. 23. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

De ha megnézed, távlovaglásban nagyon ritkán, elvétve találsz egyáltalán induló tisztavérű akhalt, mert nagyon az arab az etalon, a preferencia.

Bár talán most van egy kísérlet, akhalokat kereszteznek shagya arabbal, bár nem tudom, pontosan mit várnak tőle, miben fog remekelni.

2013. júl. 23. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Tisztavérű akhalt, 100%-at nem igazán lehet vásárolni, mert nem sok van. VAn néhány elég messze igen borsos áron. Nem tisztavérű akhalt meg nem nagyon vásárolnak, 100%-at kéne venni de khmm. eléggé megvan az áruk...

"A zord ázsiai körülmények között kivételes teljesítőképessége alakult ki. Kifejezetten versenyzés számára alkalmas, hosszú élettartamú hátasló, akár 300 kilométert is képes megtenni 24 óra alatt."

2013. júl. 24. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Valletta ***** válasza:
Utolsó, szerinted egy profi versenyzőnek nincs pénze megfizetni egy tisztavérű akhalt? Vagy egy sejknek? Ha a ló sportra alkalmas, eredményes, milliárdokat fizetnek értük, bármilyen fajtájú is legyen, de mégis arabot vesznek, azzal indulnak és nyernek. Mellesleg vannak Magyarországon is akhalok. Az árukat nem ismerem, de mivel sportban nem kifejezetten eredményesek, így nyilvánvaló, hogy a fő piacuk a hobbi piac, ahol a legtöbbeknek véges a pénztárcája.
2013. júl. 24. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!