Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovaknál a húzódások kezelése?

Lovaknál a húzódások kezelése?

Figyelt kérdés
Mit tehetek az ügyben ha a lovam meghúzta a lábát? És akkor ha egy ló meghúzza a derekát, vagy csak becsipődött neki? :) Köszönöm válaszod előre is :)

2013. júl. 29. 23:21
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha csak meghúzza a lábát, akkor minden nap hideg vízzel átmosod, utána kis hűsítő gél mehet rá. Esetleg napi 5-10 perc egészségügyi séta, ha bokszban van amúgy, az még jót tehet, rohanni nem szabad hagyni (pl. aktív tréningben lévő lóból simán kitelik, hogy ilyenkor is menne mint az őrült, vagy, ha csak simán tele van, stb), dolgoztatni tilos.

Derekát nem tudom, meg tudja-e húzni...

2013. júl. 29. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Lóbalzsam
2013. júl. 30. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm, lovagoltam, és tudjátok ahool két föld el van választva, vagyis megvan jelölve kié melyik ott egy kővel volt elválasztva, és valahogy a 2 hátsó lábával pont rálépett, mire hazaértünk addigra alig birt bemenni az istállóba és nem adta fel a hátsó lábait sem, fájt neki, másnap meg jól volt és szintén kimentem vele lovagolni, mikor bejöttem akkor már megint fájt neki..nem tudom mi lehet ez, de most már 1 hete nem hajtom és jól van nem sántít, de félek, ha kilovagolok vele megint fájni fog nekia lába. Vagy ott fent fáj neki a derekánál, nem pont a dereka, hanem kicsit mellette, mint ha meghúzta volna az izmát, vagy becsípődött neki..nem tudom.
2013. júl. 30. 12:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!