Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szegeden melyik lovarda jobb?...

Szegeden melyik lovarda jobb? A Baktói Lovasklub, Borostyán Birtok vagy a Tápéi Lovarda?

Figyelt kérdés
Ha lehet írjátok meg az árakat+milyen az oktatás(Van-e futószárazás). És ha tudtok, akkor honlapokat is írhattok. Eddig csak a Borostyán Birtoknak és a Baktóinak találtam honlapját. Előre is köszi!!! :)

2013. aug. 7. 09:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
52%

A tápéinak nincs honlapja,de facebookon megtalálod.

A borostyán birtokot nagyon nem szokták javasolni, a 3 közül talán a tápi a legjobb, bár szerény véleményem szerint a hódmezővásárhelyi Dél-alföldi lovasudvar a legjobb,bár az elég messze van. Pontos árakat nem tudok, de környéken 2000-3000 Ft között van általában. Futószárazás pedig az összes említett lovardában van.

2013. aug. 7. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Okés, megnézem az oldalukat. Nem tudod esetleg, hogy a Tápéi pontosan merre van?
2013. aug. 7. 10:00
 3/12 anonim ***** válasza:
41%

Én mindháromban voltam már. Borostyán Birtokon már régen, de ott semmi oktatás nincs, kengyelt sem állítanak jól. "Felülsz a lóra és mehetsz" elv van. Ide ne menj.

A tápéi lovarda nem rossz, oktatás jó, versenyzői is vannak. Lehet ugratni és terepre menni. Ált. pónikon lovagolnak a gyerekek. Viszont elég "lepukkant" hely, koszos, az oktató sem szimpi nekem annyira.

Baktói Lovasklubba járok. Szép, rendezett hely, a lovak is jók. Oktatás minősége változó, bár mi kérdeztünk lovas dolgokról és oktatnak is. Sajnos ugratni és terepre menni sulilóval nem lehet. Nekem ez a lovarda vált be a legjobban. Kérdezz róla nyugodtan privátban is.

3000 Ft/óra szerintem mindegyiknél, vagy 2500 Ft. Bérletet lehet venni.

2013. aug. 7. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

A Borostyán Birtokon nem voltam még, de sose hallottam jókat róla.

A Sári Tanyát sem ajánlanám. A táboraik jók, de nincs jó oktatás.

A Baktói nem rossz, de nem is a legjobb.

A Tápéi kezdőknek ideális, eloktatnak egy bizonyos szintig és kész. GYEPOSZ versenyekben mennek. Az oktató viszont nem szereti, ha máshová is jársz.

A Bárdos Lovastanya se jó, a lovaknak nincs legelőjük, ezért idegesek.

A Göndör sori lovarda az jó, csak nincs hely. Ott egy óra 2800 ft.

Az Equitanianak nagyon jó edzője van. Sok jó versenyt rendeznek, a lovarda igényes és tiszta, a lovaik pedig nagyon jók. Egy óra 3000ft.

Az Equest Sport óránként 3000. Az is egy igényes lovarda, de csak akkor mész sokra, ha van lovad.

Van a Happyriders, ami díjlovas iskola, tehát ott nincs ugratás, de a lovaglást jól megtanítják.

2013. aug. 7. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
Szia! Én a Mórahalmon nemrég nyílt Futó-Dobó lovasiskolába járok nagyon ajánlom én is pár hónappal ezelőtt kezdtem járni oda nagyon alapossan tanítanak:) és nagyon jó árban fél óra futó. 1500 Ft de vannak bérletek is nézd meg a honlapjukat. Jah és a többi szegedi lovardát nem ajánlom rosszakat halottam róluk nah meg a felszereléseik is hiányossak szakadtak.
2013. aug. 8. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Hmm...a mórahalmi jól hangzik, az oldalukat is megnéztem, csak hát elég messze van...szóval marad a baktói. :)
2013. aug. 8. 21:30
 7/12 anonim ***** válasza:

Én Tápéra jártam nagyon sokáig, csak sajnos elköltöztünk, de azóta se találtam olyan lovardát, ahova olyan szívesen mennék, mint amekkora örömmel oda jártam.

Bár én versenyezni nem versenyeztem soha, de ott tanultam meg lovagolni (előtte jártam másik lovardába is, de otthagytam).

Szerintem az oktatóval nincs semmi baj, van egy stílusa, van, hogy kiabál, de nem kell véresen komolyan venni, ilyen és kész. Én mindig jót nevettem rajta, szerintem vicces és nagyon jó ember. :)


A körülmények tényleg nem a legjobbak, de legalább rendes mindenki, a versenyzők is, látszik, hogy az oktató/edző szereti az állatokat (nem csak a lovakat, volt ott minden :). Viszont jártam puccos, elit lovardákba is, ahol a felnőtt létemre kiröhögnek a lovagolni "nagyon tudó" tizenéves fruskák.


Baktóból amúgy engem elküldtek, mondván "túlkoros" vagyok.

2013. aug. 14. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Én még mindig a Dél-Alföldi Lovasudvart javaslom. Az első lovaglás ingyen van,szerintem egy próbát megér. A honlapon tudsz regisztrálni, 25 perc van írva,de mikor mi voltunk több mint 1 órát lovagolhattunk ingyen. Igaz mi nem futószáron voltunk. [link]
2013. aug. 14. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Baktóiból engem nem hiszem hogy elküldenek, 12 éves vagyok. :) Hódmezővásárhely jól hangzik meg minden, de messze van, és nincs kocsink. :S
2013. aug. 15. 16:41
 10/12 anonim ***** válasza:
A Tápéi Lovardába futószáron fél óra 1500Ft.Nekem az oktató nem volt túl szimpatikus de amikor osztályba lovagoltam az az oktató nagyon szimpatikus volt.A lovak is elég jók és nyugodtak.Tényleg lepukkant én volt hogy hátramentem megnézni a lovakat és a "boxok" már ha lehet annak nevezni összetákolt, lepukkant és teljesen nyitottak szerintem télen a lovak megfagynak.De az oktatás tényleg jó és jól megtanítanak lovagolni.
2016. júl. 22. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!