Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovasarlas gyereknek?

Lovasarlas gyereknek?

Figyelt kérdés
13eves vagyok, 7eve lovagolok, majdnem minden nap kijarok a lovardaba, neha versenyezni is szoktam. A bertartas 40.000 lenne (az arban benne va az allatorvos+patkolas/kormoles), a lovat el tudnam latni egyedul, tudom mennyi takarmany kell neki mennyi munka mellett, edzeni is tudnam karamban, akar egyedul is, de fokent terepre jarnek vele. Ha kesob nem ernek ra lovagolni, mindi meg lehetne oldani, hogy dolgoztatva legyen. Szerintetek erdemes lenne lovat venni?

2013. aug. 7. 23:14
 1/9 anonim válasza:
72%
Röviden: nem
2013. aug. 7. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 x) ***** válasza:
61%

Nem. Tapasztalatból mondom. 14 éves koromban kaptam a lovamat, és elég sok mindenen mentünk keresztül. Jó, a lovacskám azóta is meg van (8 éve), de volt, hogy a hátam közepére sem kívántam (azon túl persze, hogy nem volt olyan pillanata az életemnek amikor ne imádtam volna).

Na szóval... most még lehet, hogy van időd meg energiád ellátni, de gondolj arra, mi lesz később. Ha majd középsuliba mész például. Ott azért már nem az van, hogy ha okos vagy akkor tanulás nélkül is megírod 5ösre a dogát. Sokat kell tanulni. Vagy ha majd egyetemre mész. Kajára nem lesz pénzed, nemhogy fizetni a bértartást. Főleg ha az egyetemtől messze laksz, így kollégiumba vagy albérletbe kell menned. Hogy találsz majd megfelelő lovardát és embert aki segíthet neked ellátni a lovat?

Ez volt a kötelező része. De azért lássuk be, ahogy lassan felnősz egyre több dolog fog érdekelni és egyre több dologra lesz szükséged. Pár év múlva el szeretnél majd menni bulizni vagy a barátodhoz/barátnőidhez. El szeretnél menni nyaralni, vagy pár napra eltűnni a haverokkal, de nem lehet, mert ott a lovad akiért felelős vagy. Ezen kívül mondjuk ha megszerzed a jogsit, akkor valószínűleg kocsi is kell majd ami nem olcsó dolog.

És még valami: "Ha kesob nem ernek ra lovagolni, mindi meg lehetne oldani, hogy dolgoztatva legyen" És ez szerinted elég egy lónak? Nagyon meg fog romlani a kapcsolatotok, ha nem lesz elég időd vele lenni. Ez nem arról szól, hogy mozog-e eleget a ló, hanem a lelki traumáról, hogy nincs időd kimenni hozzá, ahogy érzed, hogy fokozatosan elhidegültök egymástól. Aztán lassan már csak ló-lovas kapcsolat van közöttetek, és eltűnik a szeretet és bizalom ami régebben megvolt. Nem hiszem, hogy ezt át akarod élni.

2013. aug. 8. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Az egyetem tényleg húzós, én amiatt hozom-viszem a lovam nyáron, magammal szemben nem fair úgymond, mert suliidőben drágább így a bértartás, amit nyilván nekem kell "kiéheznem", mert senki se ad nekem 15 ezerrel többet havonta arra, hogy én most lovacskázok, és azért ez már komoly összeg, ami tényleg tud hiányozni, ha emiatt nem tudsz elmenni buliba, mozizni, meginni egy kávét, vagy meg kell gondolnod, hogy amikor reggel 8-tól este 8-ig órád van, de előtte 6-ra már kimentél a lóhoz, és hulla állapotban hazaérsz, akkor tudsz-e rendelni egy pizzát, vagy neki kell állj főzőcskézni, mert a pénz... És akkor jön az, hogy na jó, akkor keress munkát a suli mellé, akkor ott tartunk, hogy a lóra nincs időd, nem gond, majd az edződ vagy valaki mozgatja neked, jó esetben... Megoldható ez, csak nagyon át kell gondolni, mi hogy lesz, mert lovat nem 3 évre veszünk.

Ráadásul a főként terepezés is gond lehet idővel, a lónak kell az, hogy márpedig rendszeresen idomítómunkát is végezzenek vele, akár terepen is persze, viszont nem biztos, hogy ezt egyedül meg tudod oldani, ha pedig még edzőt is fizetned kell, az plusz költség.

A bértartásban az állatorvos max úgy van benne, hogy ingyen kijön, mert általányt fizettek neki, ezért nincs kiszállási díj, de, hogy nem fogja ingyen és bérmentve megműteni a lovad pl, az biztos.

Szóval lehetséges, de csak akkor, ha pontosan tudod, mit csinálsz, és ha szükséges, akkor áll majd melletted egy edző, mert főleg az első ló simán az ember fejére nő.

2013. aug. 8. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nem. Most kezdesz kamaszodni, a következő években az érdeklődési köreid, időbeosztásod, életrended gyökeresen át fog alakulni. Hiába mondod, hogy nem, bizony lehet, hogy alább fog hagyni a lovaglás iránti lelkesedésed, és a saját ló fölöslegessé válik. Arról nem is beszélve, hogy nincs saját kereseted, mi van, ha apukád cége egy évben veszteséges lesz, és romlik az anyagi helyzetetek, vagy bármi történhet...

Elsőnél a pont. Röviden: nem.

Arról nem is szólva, hogy inkább tanulj.

2013. aug. 8. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Valletta ***** válasza:
Ha tudják finanszírozni, ugyan miért ne kaphatna egy lovat? Nem mindenki kerül az éhhalál küszöbére csak azért, mert egyetemre megy és a középiskolásokra sem jellemző, hogy éjt nappallá téve tanulnának, pár szabad órája mindenkinek van. Van, aki kocsit kap, van, aki lakást kap, van, akinek egymilliós éves tandíjat fizetnek, egy ló ehhez képest semmiség, ráadásul ha meggondolja magát, még mindig el lehet adni.
2013. aug. 8. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Épp ezért. Mert annak, hogy meggondolja magát, aztán eladják, nem sok értelme van.
2013. aug. 8. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 x) ***** válasza:
Kedves Valetta! "ráadásul ha meggondolja magát, még mindig el lehet adni." És ez szerinted rendben van? Szerinted ez fair dolog a lóval szemben? "Ha meguntuk, dobjuk csak ki, úgy van. Ne is érdekeljen minket, hogy a ló nem egy tárgy, amit ide-oda dobálhatsz ha már nem kell." Remek hozzáállás... És egyébként manapság annak az esélye, hogy eladj egy lovat (normális helyre) nagyon kevés. Gondolom a kérdező nem akarja eladni vágóra a lovát, akivel x éven keresztül elválaszthatatlanok voltak.
2013. aug. 8. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Valletta ***** válasza:
54%
Miért, szerinted csak vágóra vesznek lovat? Ő mégis honnan venni, ugyan olyan vevő, mint akinek ő is eladhatná. Ti is ugyan olyan vevők voltatok, lesztek, mint akinek ő is eladhatná a lovát. Vagy itt mindenki megvesz egy hároméves, legelőről jött csikót és az örökkön örökké az övé marad, amíg a halál el nem választja őket 25 év múlva? Persze, nyilvánvaló. BÁRKI életében előfordulhat olyan szituáció, hogy el kell adnia a lovát, a tiétekben is. Bárki válhat munkanélkülivé, bárki megszívhatja a hitellel, lehet válás, váratlan gyerekáldás, millió dolog, ami miatt már nem tudja finanszírozni a lovat. Vagy az is lehet, hogy kiderül, a célnak nem felel meg, a lovas ambícióit már nem elégíti ki, kinövi, stb. Nagyon szép elképzelés, hogy a lovat örök életre veszi az ember, de ez sajnos a legritkább esetekben kivitelezhető. Lovat eladni meg nem szégyentelen bűn, elvégre ha az lenne, nem lenne honnan vásárolni.
2013. aug. 8. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Jajjjjnemááááár..... gimi mellett lovagoltam, versenyeztem, magam láttam el a lovamat, fősuli mellett öt lovat lovagoltam, huszonötöt láttunk el hármasban tesómmal meg apukámmal és dolgoztam is, mert kellett a pénz. Az ember mindent bír, amit akar, választás kérdése.

Ha a kérdező úgy érzi, hogy szeretne lovat és fizetni is tudják, ugyan mi lehet a gond? Majd megoldja az életét, beosztja az idejét, így csinálják ezt mások is.

És igen, adott esetben nem ördögtől való lovat eladni - hiszen hát valóban itt a legtöbben vették valahol, valakitől a lovukat, nem? Én a magam részéről nem adtam még el egy lovamat sem, de nekem belefért, hogy megtarthattam őket akkor is, amikor már kiöregedtek a versenyzésből vagy megsérültek, vagy én nőttem ki őket úgymond. De vettem én lovat egy csajszitól, akinek az életkörülményei úgy alakultak, hogy inkább megvált a lótó és volt olyan lószerető, hogy kivárta, amíg olyan vevő jelentkezik, akire bátran bízta a lovat. Ezzel a csajjal azóta is (lassan 10 éve) tartjuk a kapcsolatot, szoktam neki küldeni is képet a paciról, előfordult már, hogy meglátogatta... Rendben van ez így. A ló pedig megszeretett engem, én is imádom, ennyi.

Időd pedig arra van, kérdező, amire rászánod. Ha a szüleid partnerek a dologban és anyagi akadálya sincs, bátran vegyetek lovat, annyi, hogy azért vidd el az edződet lovat választani, hogy ha lehet, ne nyúljatok mellé.

2013. aug. 8. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!