Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Akkor én lovagolok rosszul?

Akkor én lovagolok rosszul?

Figyelt kérdés

Láttam pár videót,hogy mikor vágtáznak akkor olyan mintha a lovat "rugdosnák".

Pl. http://www.youtube.com/watch?v=kMRiz9_tkz0

56 másodperctől 1 perc 4 másodpercig látható.

Én mikor lovagolok le lett videózva és megnéztem de nekem nem mozog a lábam, nem "rugdosom" így.

Akkor most én csinálom rosszul?


2013. aug. 9. 12:05
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom te hogy csinálod de ez nem vészes. Terepen megy,fent tartja az ütemet.Nyilván bent a lovardában ,ahol sokkal összeszedettebb munkát kérsz a lótól más. De annyira nem eget rengető nagy "rugdosás" ez.
2013. aug. 9. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Van olyan ló, amit "rugdosni" (szakszóval hajtani) kell, különben megáll, és van olyan ló is, amelyiknél ez nem szükséges. Vérmérséklet és idomítás kérdése. Minden egyed más és más, nincsenek merev szabályok, mindig ki kell tapasztalni, hogy melyik mire, hogy reagál.


Úgy általánosságban: az angol iskolában úgy szokták képezni a lovakat, hogy szájukkal támaszkodjanak a száron, és hajtani kelljen őket, a western stílusban meg úgy, hogy laza száron menjen, és ha egyszer elindítottad, addig vágtázzon, amíg föl nem veszed a szárat.


De mint mondtam, a lónak is van beleszólása, ki kell tapasztalni, melyik hogy van szoktatva.

2013. aug. 9. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Valletta ***** válasza:
Ennél jóval kisebb csizmasegítség is elég kellene, hogy legyen. Csak azért, mert feltett valaki egy videót, az nem biztos, hogy követendő példának számít.
2013. aug. 9. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
könyörgöm, ne egy szakmailag nulla, történetileg senkinek sem érthető undorítóan megrendezett feliratos "Lovas" film alapján akar megtanulni lovagolni. Kb annyi köze van a valósághoz, mint nekem egy elefánthoz...
2013. aug. 9. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 x) ***** válasza:
Ahány lovarda annyiféle vélemény erről, így sokféleképpen tanítják. Szerintem egyébként nem túl szép, én mindig azt szoktam mondani, hogy figyeljen rá a lovas, hogy ne nagyon mozogjon a lába. Amíg nem szükséges persze. Mert tényleg van ló, akinél ez szükséges. De ha nem az, akkor szerintem csúnya.
2013. aug. 9. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Valletta ***** válasza:
Van olyan ló, amelyiknél ez szükséges...? Könyörgöm, akkor nem az a megoldás, hogy az új lovasa is rugdossa, hanem hogy legalább megpróbálja érzékennyé tenni a segítségre. Nem egy ördöngösség, csupán elhatározás kérdése.
2013. aug. 9. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

No igen, ahány hely, annyi szokás, a volt oktatóm példul mereven ragaszkodik ahhoz, hogy ő kontrollálja a lovat, ha a szerencsétlen véletlenül pont azt csinálja, amit ő is szeretne, akkor ihtig más parancsot ad neki, egészen addig, amíg a ló kizárólag azt és akkor csinálja, amire és amikor a segítségekkel utasítja. És végülis ez is egy védhető koncepció, hiszen ha a ló kezdeményezhet, az teret ad az ilyedezéseknek, elragadásoknak, vagy akár ilyesminek is:

[link]

2013. aug. 9. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!