Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nálam is be fog próbálkozni,...

Nálam is be fog próbálkozni, hogy megáll az akadály előtt?

Figyelt kérdés
Megkért egy ismerősöm, hogy lovagoljam a lovát. Ő nemigen ért a lovagláshoz, de a ló szerencsére egy tündéri-kedves paci, kantár nélkül is elmegy, de azt is tűri, ha a kedveslovas a szájába kapaszkodva utazik. Én díjlovas dolgokat gyakoroltam vele eddig, mivel évek óta nemigen volt rendesen lovagolva, nem mentek elsőre, de szépen csinálja már a dolgokat, kb L szinten lehet. Támaszkodik, szépen tud jármódokat-iramot váltani, de szeretnék vele ugrani. Jól ugrik elvileg, de csak ha másik lovat követ, különben befékez az akadály előtt, vagy ezerszer esett már így róla a gazdája. Nekem nincs nagy ugrótapasztalatom, nem látom a távolságokat, csak annyiban tudok többet a gazdájától, hogy határozottan két kéz-két láb közt rávezetem a lovat, nem csak nekifordítom, és gyípaci. De kicsit tartok a dologtól, mert sose estem még ugratás közben, és nem vagyok olyan szinten ugrásból, hogy egy elrontott lovat újraképezzek, de annyira szépen dolgozik már síkon, szívesen kipróbálnám vele. Szerintetek meg merjem próbálni? Mit kell csinálni, ha megáll az akadály előtt? Tovább hajtsam, hátha helyből átugorja (max 50 cm, nyilván nem 140-nel kezdek), vagy fordítsam el, és vezessem rá újra? Mekkora akadály a legjobb? Kézen dolgoztam már vele, egészkicsi x-en léptettem át, hogy ne féljen a rudaktól. 180 cm lehet a ló, egy nagyon bamba lelkű mén. 30-40 cm körüli ikszre ha vágtában rávezetem, az jó lehet? Sose ugrottam még edző nélkül, csak terepen, kicsit bizonytalan vagyok.
2013. aug. 14. 15:10
 1/3 anonim ***** válasza:
33%
Edző nélkül ne ugorj, illetve amíg nem látod biztosan a távolságot, földőn fekvő rudakon gyakorolj. Semmi esélyed átjutni egy be fejelt lóval az ugráson, ha bizonytalan vagy. Ha már megjött a szemed, az edző segíteni fog kis x-eken. Egyébként ha az én lovam megáll (nagyban versenyzem vele) kap akkorát, hogy gyorsan elfelejti ezt a kis vicceskedést. Ha mindig csak újra rámész azt fogja gondolni hogy nem is baj hogy nem ugorja át, hanem megáll. Egyébként ha szorítasz a térdeddel, nem túl nagy a tempó, és nem dőlsz a nyakára, nem feltétlenül esel ám le róla megállásnál. De ha mégis, nem olyan vészes. Legyen rajtad kobak, gerincvédő ha el bírod viselni (én nem).
2013. aug. 14. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Edző nélkül ne, a ló el van rontva, rászokott, hogy befékezhet, nálad is rá fog próbálni, de nem ez a legnagyobb gond, mert kellő ülésbiztonsággal ez kivédhető, ellenben neked kell megadnod a helyes elugrási pontot, neked kell megtanítanod, hogy nem fékezhet be, hogy mekkora vágtaugrásokkal menjen, hogy helyesen érkezzen oda - csakhogy mivel Te sem tudod ezeket, így nem taníthatod meg a lónak, kezdő ló-kezdő lovas párosítás pedig, főleg felügyelet nélkül akár halálos kombináció is lehet. A lovat egy profinak kell megtanítania olyan szinten kezelni ezeket, hogy képes legyen oktatni, és csak a tudásában teljesen biztos, kikezdhetetlen ló tud tanítani: márpedig amíg nincs ilyen szinten, nem taníthat meg téged. Cavalettizzetek sokat, az az ugrás előszobája, de ugrással ne nagyon kísérletezz egyedül inkább.
2013. aug. 14. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Cavaletizz vele, esetleg 30-40 cmre rámehetsz ügetésben aztán vagy ugorja vagy átlépi. Edző nélkül viszont ne nagyon ugrómunkázz.
2013. aug. 14. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!