Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit tegyek, ha szeretném, de...

Mit tegyek, ha szeretném, de félek? (Lent)

Figyelt kérdés

Nagyon szeretnék lovagolni tanulni, viszont félek. Kiskoromban egyszer megindult alattam a ló és azóta tartok a lovaglástól, viszont mindig is lovagolni szerettem volna. Van valami ötletetek, hogyan győzzem le a félelmem?:/

Nagyon köszi előre is! 13/L



2013. aug. 25. 16:40
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha llovardában akarsz lovagolni akkor mindenképp beszélj erről azzal az emberrel aki az adott lóval foglalkozik.Sokat legyél lovak közelében, elég ha csak simogatod őket, meg pucolászod.Aztán szép fokozatosan elkezdenek majd foglalkozni veled, és megszűnik a félelem. ha igazán szereted a lovakat akkor le fogod győzni a félelmeidet. De azt tudnod kell hogy máskor is lehet ilyen eset.Viszont ha beletanulsz már máshogy fogod kezelni!
2013. aug. 25. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
60%
Pónival kezd a lovaglást, ha azon már biztosan ülsz, akkor próbálj lóra ülni.
2013. aug. 25. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Menj el egy normális lovardába, ahol egyesével foglalkoznak az emberekkel, és rendesen magyaráznak, nem csak a pénzedet szedik el. Ott meg fogod látni, hogy annyira azért nem veszélyes a dolog, és bár a ló élőlény, tehát időnként előfordul, hogy megindul, ez azért elég ritka, különösen a jól képzett iskolalovaknál.
2013. aug. 25. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem írni, hogy sosem lovagoltam rendesen, csak amikor kirándulni mentünk, lovas napokon, stb... De nagyon szerettem, élveztem, csak utána változott meg a véleményem... Bár nem tudom ez mennyire számit. Köszönöm a válaszokat ment a zöld kéz!:)
2013. aug. 25. 17:10
 5/9 anonim ***** válasza:
először nyilván futószáron kezdesz lovagolni és ott nem nagyon történik ilyesmi. azt meg majd megtanulod hogy hogyan tudod megállítani/lenyugtatni a lovat.
2013. aug. 26. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
ez természetesen elő fordul és ne értsd félre egy kiszámíthatatlan állatról beszélünk, ami pláne még meg is érzi ha félsz... Lovardában kisebb esélye van annak hogy megindul alattad a ló hisz iskola lovak és fedeles stb teljesen már körülmény mint egy terep de legyőzni a félelmed én azt mondom nagyon szép sport és aki ebbe bele tud öregedni minden tiszteletem! de először is ne nyeregbe kezdj :)
2013. okt. 28. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
100%
Velem is ez volt a probléma. Kiskoromban nagyon sokat lovagoltam, már irányítottam egyedül a lovat, és 2-3 alkalommal már vágtáztam is. De igy utólag látom, hogy egy eléggé rossz lovardában kezdtem. Az oktatók furik voltak, türelmetlenek, a lovak pedig sokszor idegesek. Aztán egyszer, nagy nyári meleg volt, (de komolyan, vagy 40 fok), rajtam fekete védőmellény, kobak, amikbe jól beizzadtam, és a fejem már sajgott. Majdnem napszúrást kaptam, és az oktató nem engedett leszállni. Egyre többször kicsúszott a kezem közül az irányítás, míg végül a ló érezte, hogy mostmár ő az ura az egésznek, és elkezdett kifelé menni a karámból, és nem tudtam visszahúzni. Akkor a ló az orrával nekiment a hámnak, amivel le volt zárva a karám, és az megrázta őt(megjegyzem, a lovas karámokban lehet egy kicsi áram, hogy a lovak ne szökjenek ki, de a kifutón elvileg nem szabadna)m szóval leestem. Aztán kiderült, hogy térdproblémám van, és 3 évig nem sportolhattam semmit az ég világon. A suliban még tesizni sem tesizhettem. És ez volna a gond,mert rossz élménnyel hagytam abba a lovaglást, és utána sokat szüneteltem. Miután meggyógyultam, gondolkodtam lovagláson, de nagyon féltem. De most, nyár végén megnyílt egy új lovarda, és eléggé szimpatikusnak találtam. Békés a hangulat, kedvesek az oktatók, és jelentősen olcsóbb, mint ahol eddig lovagoltam. Ráadásul a barátnőmmel, aki csak most kezdte a lovaglást, kitaláltuk, hogy együtt fogunk járni. Ezen a helyen nem indult még meg alattam egyetlen ló sem, az oktatók nem ordibálnak, óra közben simán lehet velük beszélgetni. A barátnőm ott lovagol mellettem, ami alapból bulibb, hogy ketten csináljuk, és óra után lecsutakoljuk a kedvenc lovainkat. Jó hely, jó lovak. És elmúlt a félelmem. :) Talán kérd meg teis az egyik barátnődet, hogy együtt menjetek, és kezdjétek a legelején egy másik helyen. Biztos visszaszoksz! 13/L
2013. okt. 29. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
100%

Én azt ajánlom, mint az első válaszoló, hogy sokat legyél a lovak közelében. Én egy elég rossz lovardában kezdtem a lovaglást, nem egy kezdőknek való lovakkal. Nagyon sok rossz emlékem volt, és egy hónappal ezelőttig féltem a lovaktól, pedig másfél évig lovagoltam. De megismertem egy hihetetlenül aranyos lovat, akihez még egy 2 éves gyereket is be lehet engedni (kivéve ha vannak legyek, mert akkor véletlen rúghat),és még idegenek is átbújhatnak a hasa alatt. Ő megtanított arra, hogy fölösleges félnem a lovaktól, ők nem bántanak (kivéve ha adsz rá okot). Ma már félelem,stressz nélkül megyek ki hozzá,a bizalmunk egyre csak növekszik (már így is elég nagy :D) és fölszabadultam lovagolunk :)) És azt is megtapasztaltam, hogy a ló a legjobb tanítómester! Ja és eddig életemben egyszer ültem szőrén, de nyereg nélkül sokkal jobban lehet "érezni" a lovat. Amióta megismerkedtem vele, csak szőrén lovagolok, és sokkal jobb!

Úgyhogy azt ajánlom, legyél minél többet a lovakkal, megéri küzdeni a félelem ellen! :)

2013. okt. 29. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

13/l

(utolsó válaszoló voltam :D )

2013. okt. 29. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!