Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Titeket nem idegesít hogy...

Titeket nem idegesít hogy sokan nagyon könnyűnek tartják a lovaglást?

Figyelt kérdés

1. Titeket nem zavar, idegesít?

2. Mit tesztek vagy mondtok ha valaki azt mondja milyen könnyű?


Véleményt mondhattok de kulturáltan.



2013. aug. 27. 10:57
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
100%
Ilyet csak az mond, aki vagy nem próbálta még, vagy nem számottevően próbálta. Igazán jól úgy lehet megcáfolni az ilyen állításokat, ha felülteted az illetőt egy lóra, és adsz neki egy-két alapfeladatot, amit minden kezdővel megcsináltatnak, pl. voltizshevederben csináltatsz vele lépésben egy pár tornagyakorlatot. Mivel felnőtt vagyok, csak annyit szoktam mondani erre, hogy minden könnyűnek látszik, ha jól van csinálva, ezt a magyarázatot mindenki el is szokta fogadni. Nem zavar, hiszen nem tudják, honnan tudnák, ha egyszer nem próbálták.
2013. aug. 27. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
2013. aug. 27. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
100%

szerintem mindennel így van az ember

kívülről hú de könnyű meg simán megcsinálnám, amikor meg ott van, akkor a legalapabb dolgokba belebukik

2013. aug. 27. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
100%

Egyik ismerősöm is hasonló, ő első pillanattól oktatás nélkül járt terepre, annyi volt az oktatói instrukció, hogy ne essen le, és ő első pillanattól minden jármódban ment, pár hónap alatt már ugrottak terepakadályokat.

Egyszer ráültettem a lovamra, hogy na hajrá, itt bent, négyszögben, mutassa már azt a nagy tudást, ügetésbe alig tudta elindítani a lovat, szerencsétlen ló vágta helyett oldaljárást keresett, álljból lépés helyett hátralépett, folyamatosan sodródott, nem akart fordulatokat csinálni, és így tovább. Az illető szerint a lovaglás továbbra is egyszerű dolog, és csak elitkedő baromkodás a többi, értelmetlen kizsigerelni a lovat négyszögben meg unalmas, terepen az igazi, meg ott van kihívás, mert ott megy a ló, és "fogni kell". Na ez az, amire nem lehet mit mondani, mert, hogy szüleim szerint ez nem sport, ülök a lovon és vitetem magam, az egy dolog, nem értenek hozzá, ennyi.

2013. aug. 27. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
100%
Tavaly új suliba kerültem. Az osztályfőnököm megkérdezte, hogy mit sportolok, erre mondtam, hogy lovagolok, meg kocogok néha. Erre ő: Jó-jó, de valami komolyabbat?? (ekkor találkoztam vele először) Meg sem tudtam szólalni, mert minden kavargott a fejemben, meg voltam kicsit illetődve, meg le is akartam hordani, hogy próbálta-e már.. ilyesmi. De végül nem mondtam semmit. Anyum szerencsére megvédett, de ez még mindig a fejemben van, és rájöttem, hogy nagyon fura az emberek hozzáállása. Burkoltan azt mondta, hogy a lovaglás nem sport. Jó, nem is űzöm versenyszerűen, de heti kétszer kijárok vagy osztálylovaglásra vagy terepre, de azért álljon már meg a menet! :)
2013. aug. 29. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
100%
Te utolsó! Hívd el egyszer az ofődet lovagolni. Komolyan mondom. Ügessen csak 3 kört futószáron, voltizshevederben! Én tényleg ezt csinálnám. Az edződ biztos megengedi, hogy az órád végéből 5 percet átengedj neki.
2013. aug. 29. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
100%
Másik városban lakik.. meg őőőőőhm.. hogyismondjam.. nem vagyunk puszipajtások. :D kifejezetten utál, szóval ezt az ötletet elvetném :) meg... mintha kicsit idős is lenne :)
2013. aug. 29. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 Lili1Dtimpex ***** válasza:
100%
Mindenki lebecsüli ezt a sportágat,mert nem tudják mennyi energia,pénz,és erő forog benne.Ezekkel az emberekkel nem kell foglalkozni-vagy szembe kell köpni.Mindig is voltak ilyenek,és lesznek is :D
2013. aug. 29. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 A kérdező kommentje:
De miért mondja valaki valamire azt hogy könnyű ha nem próbálta?
2013. aug. 30. 13:02
 20/34 anonim ***** válasza:
100%

Mert kívülről nézve annak tűnik! Nem?

Legalábbis ha a lovas jól dolgozik.


Egyszer egy híres díjlovas versenyzővel készült interjúban olvastam, hogy az edzője annak idején ezt mondta neki: "Látod azt az idős, kövér nőt ott a padon? Valószínűleg soha életében nem ült lovon. Olyan könnyedek legyenek a mozdulataid, és láthatatlanok a segítségeid, hogy még ez a nő is azt mondhassa ásítva: Ez könnyű, ezt még én is meg tudom csinálni."

2013. aug. 30. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!