Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovat szeretnék venni. Csak...

Lovat szeretnék venni. Csak az a baj hogy tanulnom kell, és nem tudom hogy lenne-e időm rá. És szerintetek suli mellett. Tudnék-e gondoskodni róla?

Figyelt kérdés
2009. okt. 31. 21:12
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Én lovászt sose akartam és nem is fogok, mer én ha már szeretnék és meg is tehetem akkor biztos nem bíznám másra a lovam.Mer nekem azért kell ló mer imádom őket és megvagyok őrülve értük.
2009. nov. 1. 13:46
 12/21 anonim ***** válasza:

Függ attól is hogy hol tartanád, de ha attól félsz, hogy egyedül nem bírod, akkor esetleg feles bértartásba meg lehet oldani, esetleg a bértartóhellyel olyan szerződést kötni, hogy más is ülhet a lóra, de akkor kedvezményt kapsz. Igaz ezeknek mind megvan a veszélye. Ha otthon tartanád, akkor mindig korán kell kelni, még hétvégén is és foglalkozni vele (pucolni, mozgatni, trágyázni). Ráadásul a párkapcsolatba is olyat érdemes keresni aki elfogadja azt, hogy neked lovad van és az ezzel járó dolgokat, így ez egy közös program lehet (én már szívtam meg úgy, hogy a srác nem bírta elviselni, hogy egy lóval foglalkozni kell és ez sok idő).

Ha meg tudod oldani az időbeosztást, lemondani pár dologról és megvan az anyagi része is (állatorvos, patkolás stb), akkor vágj bele, mert kellemes élményeket szerezhetsz egy saját lóval.

2009. nov. 1. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Én is iskola mellett foglalkozom a lovammal, igaz bértartásban van, de meg tudom oldani, hogy hetente 6X elmenjek megjártatni! Ha otthon tartod és neked kell etetni, almozni akkor már lehet, hogy húzósabb!
2009. nov. 2. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
Hát lehet,hogy húzósabb otthon tartani de anya lehet hogy segítene!
2009. nov. 2. 20:55
 15/21 anonim ***** válasza:

Először is,gondold át,hogy van-e MINDEN nap pár órád.

Eteni,itatni,tisztítani,almolni.Alaphangon ez össz. két óra naponta,de akkor még nem lovagoltál.

Ha igen és a szüleid is segítenek,akkor vegyél.

Bár szerintem egy lovasiskola jobb választás lenne,amíg tanulsz.

2009. nov. 3. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

A mindent tudsz róla, hogy kell tartani, etetni stb. és megvannak a megfelelő anyagi körülmények, szerintem nyugodtan vegyél lovat. Elvégre a lónak sem jó, ha egész nap ott nyüzsögsz mellette, és azt sem, engeded, hogy levegőt vegyen nélküled.

Üdv: egy nagy lóimádó, de sajnos MÉG nem tartó.

2009. nov. 8. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Ha nincs elég időd, de szeretnél egy saját lovat és pénz is van elég, akkor egy nívósabb lovardában tartsd bértartásban. Elég drága, de jó helyen jól bánnak vele. Az idő hiányt pedig meg tudod úgy oldani, hogy pl. egy jó ismerősöddel, akinek bízol a lovas tudásában és a hozzáértésében, feles bértartást vállalsz. Így anyagilag is jobban jársz és a lovat is minden nap lemozgatja valamelyikőtök!

de ha valóban értenél hozzá, ezt tudnod kéne...

Bátorkodom ezt mondani, 16 éve lovagolok...

2009. nov. 13. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
54%

Ja és még annyit, lehet segítene anyukád, de a bálák pakolászása, a trágyázás, az istálló takarítása stb. nagyon komoly fizikai munka, nem igazán nőknek való... Bár ismerek női lovászt, de 26 éves létére már most félig rokkant...

De Te tudod.

2009. nov. 13. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 marcipanfelho ***** válasza:
nekem is ez az egy problémám van... pénz lenne rá csak idő nincs. nem tudom, hogy hol tartanád (közelben vagy messzebb) de lehet jobb ötlet a tanulás mellett maradni egy darabig. nagyon fárasztó amikor hazajössz iskolából és úgy mész lovagolni és tudod hogy még van tanulnivalód... és úgy ha nem tudsz mindennap foglalkozni a lovaddal úgy nem az igazi :)
2011. febr. 7. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
kedves 9:26, egyedül biztos nem lakhattál 15 évesen... elmesélnéd ezt a fantasztikus dolgot? oO
2011. febr. 8. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!