Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nem kéne már vágtáznom?...

Nem kéne már vágtáznom? (Többi lent)

Figyelt kérdés
az a helyzet hogy a nyár eleje óta lovagolok heti 3-4x 3-4 órát és az ügetés már teljes mértékben megy, ez a ló nagyon gyorsan tud ügetni és már legalább 9szer beugrott alattam vágtába mert én még hajtottam vagy megijedt egy fácántól.Amikor nem a szokásos oktatónál voltam és beugrott vágtába olyan jól ment hogy azt se tudta az oktatóm hogy direkt csináltam-e.

2013. aug. 30. 09:13
 1/9 A kérdező kommentje:
u.i: már nagyon szeretnék vágtázni!:D
2013. aug. 30. 09:15
 2/9 anonim ***** válasza:
De. A tanulókkal még az elején meg kéne ismertetni a vágtát (nem kell mindjárt tanítani is, de legalább futószáron kipróbáltatni velük), hogy ha a ló véletlenül megugrana, tudják kezelni a helyzetet. Valószínűleg nem a legjobb helyre jársz lovagolni, érdemes lenne lovardát váltanod.
2013. aug. 30. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én négy év alatt jutottam el az önálló vágtáig... Bár lehet, hogy a hely volt rossz
2013. aug. 30. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!Helyet változtatni nincs lehetőségem de ha kérem biztos vágtázunk majd
2013. aug. 30. 09:40
 5/9 anonim ***** válasza:
én akiket tanítok lovagolni(barátokat) kicsit vágtáztatom alattuk a lovat,h tudják milyen,így kevésbé félnek vagy pánikolnak be,ha baj van.Legtöbben paráznak tőle és ha kipróbáltál akkor tudatosul bennük,h nem nagy valami történt.
2013. aug. 30. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
De. Futószárról sok helyen le se jössz, amíg stabilan, kapaszkodás nélkül nem mész mindhárom jármódban voltizshevederrel, később nyeregben, kengyellel és a nélkül is, és nem tudsz alapvető dolgokat megoldani (fordulatok, megállítás, hátraléptetés, átmenetek).
2013. aug. 30. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
minden megy csak a vágtát még nem tanitották:/ majd holnap
2013. aug. 30. 18:55
 8/9 Lili1Dtimpex ***** válasza:

Ez a pár hónap nem túl sok.

Ja,és kedvesem,attól hogy a ló gyorsan üget még nem biztos hogy tudsz lovagolni.Néha nem a sebesség,hanem a minőség a lényeg!

Ha ezt megérted akkor mondhatod magad kicsi lovas emberkének.. :)

2013. aug. 31. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
tudom hogy a minőség lényeg, de tényleg tudok ügetni és ma már futószár nélkül vágtáztam, tegnap futószáron és kedden megyek terepre
2013. aug. 31. 20:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!