Kezdőoldal » Állatok » Lovak » 5 éve lovagolok, és végre...

5 éve lovagolok, és végre meglesz a saját lovam! De a szüleim még várni akarnak egy évet. Mit tegyek? Nem bírom ki!

Figyelt kérdés
2013. szept. 4. 15:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
76%
Örülj, hogy egyáltalán kapsz lovat.
2013. szept. 4. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
55%
Hu de nagy problémád van....
2013. szept. 4. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Meg van hogy hol fog lakni mit fog enni?

Meg van rá a pénz?

Meg van melyik lovat szeretnéd jó lesz neked?

Egyébként javasolt a ló teljes megvásárlása előtt 3 hét próbaidőt kérni (az alatt kiderül nem nyugtatózva volt-e a ló olyan amilyennek leírták stb.)

Meg vannak a felszerelések?

Meg minden ami egy lónak kell?

Ha mind megvan akkor beszélj velük hogy nagyon szeretnéd és mondjuk nem kaphatnád fél évvel korában (vagy egy hónap múlva)?

Ha egyáltálán nem engedik hanem azt mondják hogy várj egy évet akkor várj készülj fel rá és örülj hogy kapsz.

2013. szept. 4. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Várj türelemmel, és tervezd meg, mi kell majd neki, hol fogod tartani, meglesz-e a pénz rá és a tartására, hogyan fogsz vele dolgozni, ráadásul van időd sok lovat végignézni, megtekinteni rengeteg hirdetést, átgondolni, melyik ló mennyit érne neked, milyen típusú lóra van szükséged egyáltalán.

Én örültem, hogy majdnem 10 év után kaphattam egy totálisan elrontott, ügetőtréninget is megjárt lovat, amivel hónapokig csak szenvedtem, mire egyáltalán azt mondhattam, hogy ha nem is életbiztosítás, de már nem életveszélyes.

2013. szept. 4. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Kibírod.

Nyugi. Örülj neki, hogy ilyen jó fejek a szüleid, hogy vesznek Neked egy lovat.

Lehet, hogy azért akarnak várni egy évet, hogy lássák, nem adod fel, és kitartasz a dolog mellett, vagy anyagilag akarnak rákészülni. Egy ló tartása nem kis anyagi teher. Az egy év alatt segíts a szüleidnek, lássák, hogy akarod azt a lovat, teszel érte! Ha eléggé lelkesen segítesz nekik mindenben, még az is lehet, hogy lerövidül az egy év. Ha még nincs meg, hogy hol tartanád, akkor rendes bértartó hely után kell nézni. Szerezz be minden olyan lovascuccot, aminél nem számít a ló színe, mérete. Pl. a tisztító eszközöket meg tudod venni. Ahol lovagolsz, ott segíts mindenféle lovak körüli munkákban... bár gondolom ezt eddig is tetted, hiszen 5 éve lovagolsz:-) Akkor csak folytasd, amit eddig is.

2013. szept. 5. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat!
2013. szept. 5. 15:36
 7/12 anonim ***** válasza:
60%

Honnan van az ilyeneknek pénzük???

egy ló rohadtdrága! pármillát felfog zabálni.


neharagudj meg jó hogy lesz neked de a legtöbb ember (Magyarország nagy része) havi 70 ezret is alig keres és az szinte semmi erre te ilyet kérdezel hogy mit tegyél mert még nem akarnak venni egy lovat neked... (bocs csak az irigység beszél belőlem)

2013. szept. 6. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
65%
Kérd részletekben...hogy egyeseknek milyen gondjaik vannak! Eszem megáll.
2013. szept. 6. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:

vedd meg saját pénzből vagy vársz vagy lopsz egyet.

csak idézni tudom előttem levőket. nagy problémád eltörpül másoké mellett!

2013. szept. 10. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Szerintem kérj előbb csak hinta lovat, vagy pónit. Ne egyből nagyba akarj utazni. Meg hát ahogy mondták az előttem lévők. Egy ló az nagyon sokba kerül már maga a megvétele és a fenntartása is.. Idő és törődés. Nem úgy van, hogy : ,,ó most nincs kedvem enni adni neki..."
2013. szept. 11. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!