Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ha még soha nem estem le...

Ha még soha nem estem le lóról de már 4 éve lovagolok akkor megfog történni? Vagy van olyan hogy soha nem esel le? Vagy ha valaki leesik milyen gyakori hogy törése lesz?

Figyelt kérdés
2013. szept. 1. 19:11
1 2
 1/13 x) ***** válasza:
Előbb-utóbb le fogsz esni. Csak meg kell találni hozzá a megfelelő lovat, ha érted mire gondolok. :) Az esések meg általában rosszabbul néznek ki, mint amilyenek. Ettől függetlenül persze elképzelhető, én is szereztem már kisebb-nagyobb sérüléseket 10 év alatt, de nagyon kicsi az esélye, hogy komoly törés lesz a vége (attól függetlenül, hogy sokan ijesztgetnek vele).
2013. szept. 1. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Aki lóra ül az bizony egyszer le is esik, a lovaglás ezzel jár. Ha rosszul esel akkor eltörhet csontod, de nem gyakori. Én már nagyon sokszor estem egyszer eltörtem mind két kezem, műteni kellett és egyszer szilánkosra törtem a lábszáramat, mert a ló rám eset és ezt össze kellett szegecselni. DE ezek nem gyakoriak, csak én voltam ilyen "szerencsés".
2013. szept. 1. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

23 éve lovagolok, 5 éve van saját lovam, csak tippelni tudok, de szerintem kb. 20-30x estem le, zúzódásaim voltak, meg olyan, hogy elpukkant egy ér, de törésem lovas esésből még nem volt.


esni meg biztos fogsz majd, ha rendszeresen lovagolsz és nem csak szuper cukimuki 25 éves iskolalovakon. esni terepen szokás elsősorban, ha sokat jársz terepre és majd bevállalsz valami tudásszintedet meghaladó lovat, akkor nagyon jó esélyed lesz az esésre! :)

2013. szept. 1. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Aki lovagol, az vállalja a kockázatot, hogy előbb-utóbb leesik, nyilván az élettartamodon és a lovaglás sűrűségén is múlik, hogy fogsz-e esni, ha holnap elcsap egy kocsi és belehalsz, akkor soha nem estél lóról, de ez mégsem lesz olyan örömteli valahogy...

Én 9 év alatt 3× estem, bő 4 éve nem estem egyáltalán... 3 esésből egyszer sem tört semmim, egyiknél a fejem mondjuk simán betört volna, ha nincs rajtam kobak, de szerencsére az felfogott mindent, talán enyhe agyrázkódásom lett, de az se volt semmi komoly. Mindháromszor simán visszaültem, és annyi.

Az esések döntő hányada lovashiba, azt tudni kell, tehát minél jobb vagy, és minél jobban idomított, és veled összeszokott a lovad, annál kisebb az esélye egy esésnek, de véletlenek, vagy csúnya balesetek mindig vannak, és akadhatnak kimondottan rosszindulatú lovak is... Jellemzően az is az emberre vezethető vissza persze, de azt is tudni kell, hogy a ló menekülő állat. Ismerek olyat is, akivel megcsúszott a ló, és ráesett az illető térdére, stb: bármi megeshet, de soha nem szabad úgy hozzáállni, hogy jóég, most mi lesz, vajon leesek-e, eltöröm-e valamim, és így tovább.

2013. szept. 1. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

19 éve lovagolok, kb. 15-ször estem, törésem egyszer sem volt, a legsúlyosabb sérülés egyszer egy kisebb agyrázkódás, de ez is elkerülhető lett volna kobakviseléssel.

A statisztikai esélye annak, hogy valaki soha nem esik le, minimális. Viszont ha a potenciális veszélyforrásokat kerülöd (hordasz kobakot, nem ülsz közveszélyes lóra, ha tele van, lefutószárazod, mielőtt ráülsz stb.), azzal mindent megteszel, amit csak megtehetsz az esés elkerülése érdekében.

Hallottam már olyat, hogy szállt le a huszonéves ismerősöm a buszról, rosszul lépett és eltörött a lába, tehát ilyen is van. De normális körülmények között lóról eséskor elég ritka a törés.

2013. szept. 1. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Igazából ,aki régóta lovagol,az már számolni sem tudja hányszor esett le. Ez vele jár,lefogsz esni valamikor.
2013. szept. 1. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a válaszokat :) Sokat segítettetek ! :)
2013. szept. 1. 20:26
 8/13 anonim ***** válasza:
Két fajta lovas van: Aki leesett és aki le fog
2013. szept. 2. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
Azt mondják az az igazi lovas, aki már legalább tízszer esett le lóról. Egyébként nem gyakori a törések száma.
2013. szept. 3. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Igazatok van köszi a választ ! :)
2013. szept. 4. 22:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!