Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan tudnám érzékeltetni a...

Hogyan tudnám érzékeltetni a lovammal, hogy én vagyok a 'főnök? '

Figyelt kérdés
Összességében nincs túl sok problémánk, aranyos, szelíd fejű lóról van szó, bízom benne, és ő is bennem, de nem hiszem, hogy túlságosan tisztelne. Rálép a lábamra, ha megunja a dolgokat, egyszerűen leáll, nem hisztizik, csak tudtomra adja, hogy neki ez nem tetszik. Ilyenkor persze sosem hagyom rá, de nem tudnátok valami tanácsot adni, hogyan lehetnék felette a rangsorban?
2013. szept. 28. 22:20
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem mondom hogy verd el ostorral, de láttam már ilyet és hatásos volt. Persze nem úgy hogy egyik reggel kiment a lovász és ráhúzott párat, hanem sorozatos engedetlenséggek után feladat közben, amikor nem azt csinálta amit kértek tőle.
2013. szept. 28. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Molnár Fannus válasza:
Pálca mindig legyen nálad,és ha megint elkezdi vágj rá 1-2t. De erőteljesen,kb 3-4 alkalom után rájön,ki a főnök.
2013. szept. 28. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Az előző nagy baromásgot mond, lovat sose durva veréssel nevelünk! Két kulcsszó van, határozottság és kötelezettség. Ha valamit csinál, arra neked a lehető leggyorsabban és mindíg ugyanúgy kell reagálnod. A probléma vélhetőleg ott van, hogy nem érzékelted vele, hogy ez neked mennyire nem tetszik. Szinte biztos, hogy itt hibázol, meg abban, hogy kevered a rangsort a tudással!

Viszont érzékeltetni se úgy kell, hogy szétvered ólmosbottala fejét, elég erőteljesen rászólni, aztán fenyegetni, aztán esetleg bántalmazni, de én még olyan lovat nem láttam, ami fenyegetés hatására nem tért volna jobb belátásra. Ha mégsem teszi, akkor majdnem biztos, hogy más probléma áll a háttérban, és nem csak öszántából ácsorog a lábadon, hanem nem tud leszállni. Ez ugyanolyan dolog, hogyha belenyúlsz a forró levesbe, te is kihúzod a kezed, vagy ha mégis benne tartod, akkor biztosan valami ott tart.

2013. szept. 29. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
3. Nem lett félig agyonverve, nyugot lehetsz. Kb mint ahogy a 2. is leírta. Amikor nem azt csinálta amit kellett, akkor kapott. A 3-4. alkalommal már tudta mi a dolga.
2013. szept. 29. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm.

Eltekintve ettől a 'megállós' problémától, egyéb módszerek, amik nem bántalmazásra épülnek (tehát nem egy rosszul/sehogy végrehajtott feladat következményei), és segít a rangsor kialakításában?

2013. szept. 29. 11:41
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha kiteszed ménesbe, akkor nyilván a vezér sem odaküld neki egy olyat páros hátsólábbal, hogy még másnap is szédül tőle, ha nem tudja egyből a helyét, hanem megkéri szép szóval, hogy most legyen már a rangsor alján. Nyugodtan oda lehet csapni, egymás között is így rendezik ezt el, és egy atyai pofon csak az előnyére válik, ezt tudni kell... Igenis ha a ló veri a feszkót, és nem tisztel, szándékosan ellenkezik, akkor tudatni kell vele, hogy te nem ezt várod, és nem lesz semmi baja, ha megcsíped pálcával - ez nem ugyanaz, mint, ha vasvillával belevágsz a combjába minden másnap, vagy előzmény nélkül elkezded szétverni úgy, hogy a lónak fogalma nincs, miért kapja... Ha "fenyegeted" azzal sokra mész. Mit értünk fenyegetés alatt? "jajj, olyan rossz ló vagy, viselkedj már, mert megharagszom!" - menten összecsinálja magát félelmében, garantált... Rá lehet szólni erélyesen, de ha nem reagál megfelelően, és továbbra is szívózik, akkor oda kell küldeni neki egy-kettőt.
2013. szept. 29. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 blankica válasza:
Ha a lábadra lép ne nagy erővel de csapj a fejére. És ha megáll mert nem akar dolgozni az azért van mert érzi, hogy te is feladod könnyen és úgy sem regulázod meg. Szóval ha te nem akarod a feladatot elvégezni ő sem fogja. Amint megáll és nem csinálja sarkantyú+csípővel előre kell tolni, de nem vadállat módjára!
2013. okt. 29. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!