Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nem gáz ez? Nagyon izgulok.

Nem gáz ez? Nagyon izgulok.

Figyelt kérdés
Két lovam van, és a hétvégén versenyen indulok velük. Az egyikkel a leghaladóbb díjlovas versenyen amit ott tartanak, az edzőim ellen, a másikkal viszont gumis kikötővel indulok kezdő osztályban, mert ő még nagyon kezdő ló, elég csúnya látványt is nyújtunk együtt, mert a ló izomtalan, formátlan, csúnya, meg méretben se passzol hozzám, és nagyon az elején tart a belovaglásnak, de szeretném, ha megszokná a versenykörülményeket. Félek, hogy kinéznek majd ott, hogy ha az egyik lovammal profi szinten indulok, a másikkal miért gyerekek ellen versenyzek.
2013. okt. 1. 21:44
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nem gáz a dolog. Sokszor láttam már díjugró versenyeken hogy a fiatal lovakkal nevezés nélkül próbálják ki a pályát. A négyszögben viszont nincsenek akadályok, kevesebb a stressz a lónak, így akár a kezdő osztályban is elindulhat. Hogy a többi versenyző meg mit gondol, az ne érdekeljen, a lényeg hogy a lovad pozitív tapasztalatot szerezzen.
2013. okt. 1. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ha még fiatal, és belovaglásbeli gondjai vannak, érdemes pihentetni a kérdést, és majd később, 4 éves fiatal díjló kategóriában indulni, vagy ha későn érő típus, akkor 5 éves fiatal díjlóban.

Cikinek nem ciki, bár én csak versenyen kívül indulnék vele.

2013. okt. 1. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
nem ciki, a lovat szoktatod
2013. okt. 2. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

én csak azt a részét tartom cikinek, hogy ha valaki tud indulni haladó díjlovas versenyen egy lóval, akkor ugyanannak az személynek a másik lován mit keres gumis kikötő, illetve ez nekem új, hogy kikötővel is lehet indulni díjlovas versenyen, még ha kezdőben is...


egyébként meg az a része, hogy 2 lóval 2 külön kategóriában indul ugyanaz a lovas, az egyáltalán nem ciki.


viszont ha a fiatal lovad még izomtalan és csúnya és amúgy is fiatal, akkor nem ér rá jövőre elkezdeni a versenyzést vele? majd elkezdi megszokni a versenykörülményeket akkor.

2013. okt. 2. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Hivatalos ,normális díjlovas versenyen ,nem lehet semmilyen segédszár a lovon. Abba már bele sem megyek ,hogy értelme sincsen túlzottan. Ha elején van a belovaglásnak,és nem áll még készen,nem kell elvinni még. Meg ab profi szint az tudod mi? Nagydíj ! Milyen kategóriába mész?
2013. okt. 2. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Az ottani kezdő versenyben nem regisztrált lovasok, főleg gyerekek indulnak, így lehet a lovon kikötő. A lovam 7 éves, csak eddig galopplóként versenyzett, ezért a rendes belovaglás nemrég kezdődött el neki, előtte annyit tudott, hogy felkapta a fejét, és szaladt ameddig bírt. Azért vinném, hogy megszokja az idegen környezetet kicsit.
2013. okt. 2. 21:22
 7/10 anonim ***** válasza:
nekem akkor sem az böki a csőröm, hogy egy verseny a gyerekek alatti lovon lekötő van, hanem az, hogy te, aki elvileg tudsz lovagolni, miért raksz lekötőt egy galopp lóra, holott neked, mint jó lovas tudnod kéne, hogy nem attól fog szépen dolgozni, azzal csak belekényszeríted egy olyan tartásba, amitől utána még nehezebb lesz elérni az elengedettséget...
2013. okt. 2. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A galopplónak hozzá kell lennie szokva a versenykörülményekhez,más helyekhez. Másrészt meg a kikötővel csak ártasz,inkább lovagold(tasd) át normálisan.
2013. okt. 3. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha nem hivatalos versenyen indulsz akkor ott mindenki kezdő. Ott aztán teljesen mindegy. Ha hivatalosba (de oda nem lehetne használni kikötőt), ott már gázabb ha valaki M-be megy és utána E-be. Viszont ott már ki van ez találva és 1.-2. osztályra vannak bontva a versenyzők, meg van külön fiatal ló erőkészitő veresenyszám is dijlovaglásban.
2013. okt. 3. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Hivatalos versenyben sem gáz, ha valaki egy M után megy egy A-t, egy fiatal díjlóval... Sőt, fiatal díjló kategóriákban jellemzően a jobb lovasok indulnak, hiszen a kezdőknek az sokszor mér túl nagy kihívás.

Más dolog, hogy gyerekek ellenében nem fair velük szemben, hogy olyan indul, aki messze jobb, mint ők, ezért én max versenyen kívül indulnék el a lóval, bár galopp lóként megélt az épp elég versenyhelyzetet. Elsődlegesen lenyugtatni, és normálisan átlovagolni kéne, a kikötőt felejtsd el, ha behúzod lentre a fejét, sokkal nehezebb lesz később. A kikötőt futószárra tedd fel, oda kell, de ha felülsz, akkor értelmetlen, hagyj időt neki, és idővel oda fog nyúlni a zablához. A farát kell aktivizálni, hátrahozni a súlypontját, és ez a versenylovaknál sokkalta nehezebb, főleg, ha van is versenymúltjuk... Márpedig a fejének a lekötése még inkább az elejére ejti a lovat, nem támaszkodást jelent, és nem is a hátulja aktivizálását, ezért mint olyan, én nem alkalmaznám tartósan - időszakosan lehet. De ha még ilyen szinten van a ló, nincs keresnivalója versenyen, kiviheted, álldogáljon ott, nézzen körül... Annyi.

2013. okt. 3. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!