Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mi a véleményetek a feles...

Mi a véleményetek a feles tartásról?

Figyelt kérdés

Tapasztalatok, vélemények érdekelnének. :)

És még egy kérdés: volt olyan, aki a feles tartójával együtt vette a lovat?


2013. okt. 15. 16:18
 1/10 A kérdező kommentje:
Még valami: tudom, hogy már akadt ilyen kérdés, de én most kezdtem el gondolkodni ebben komolyabban, és minden piciny részlet ill. tapasztalat érdekel!
2013. okt. 15. 16:22
 2/10 anonim ***** válasza:

Feles tartóval együtt nem éri meg lovat venni, mert problémás esetben gond, hogy kié a ló - valakinek ki kell csengetnie a ló árának felét akkor, de kérdés, kinek, stb. Nagynevű sportlovaknál létezik az osztott tulajdon, de igazán megérni nem fogja.

Amúgy nem olyan rossz dolog ez - legyen egy fix szerződés, amit aláírtok, tanúkkal, és annyi, onnantól az egész rugalmas szerintem, ha megbízható az illető, nincs itt gond. Az én lovam is lovagolja egy barátnőm rajtam kívül, igaz, majdnem mindig ott vagyok vele, gond ebből még sosem volt, azt kell látni, hogy ha gáz van, kié a felelősség, vagy ha összevesztek, akkor hogyan tovább - osztott tulajdonnál pedig ez nagyon húzós. A tartási árat lehet felezni, a felszerelést mindenki használhatja, az legyen felosztva, ki mikor megy a lóhoz (nem muszáj a szerződésbe ezt beleírni, legyen rugalmas szerintem), ki mit tehet meg a lóval (tehát pl. ugorhat-e, mehet-e terepre, kell-e a lóval edzést vennie valakitől), és ha alatta lesz baja a lónak, őt terheli-e az orvosi költség, illetőleg ha nem megállapítható, kinek a felelőssége (esetleg rajtatok kívülálló gond), akkor hogyan oszlik meg a költség, ki vesz a lónak külön tápot, vagy nyalósót, ha kell, stb-stb.

Illetve mielőtt bárkivel szerződést kötsz, mérd fel a lovastudását, kezdőt én nem engednék a lovamra, ha fizet, ha nem.

2013. okt. 15. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Annyit tennék még hozzá, hogy ha a legjobb barátoddal/barátnőddel felesben veszel lovat, akkor egy dologban biztos lehetsz: SOHA NEM FOGTOK EGYÜTT KILOVAGOLNI. Mindig, mindketten egyedül lesztek, és kérdezgetnetek kell majd a lovarda többi fél-idegen kundcsaftját, hogy ki akarna veletek kimenni.

Ha meg netán egész napos túrát szervez a lovasgazda valamelyik hétvégén, akkor lehet sorsot húzni, hogy ki menjen el rá.

2013. okt. 16. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Gubi2014 válasza:
Szerintem nem a legjobb megoldás, mert ha mondjuk te szárra tudod lovagolni a lovat, de másnap a másik bértartó ül a lóra, aki nem tudja "összelovagolni" a lovat, elcseszi a tegnap összeszedett munkádat. :/
2013. okt. 22. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Az mondjuk a legkevesebb, hasonló tudásszintű emberrel kell társulni, és kikötni, ha nem tud eléggé lovagolni, hogy csak edzői felügyelettel ülhet fel egy darabig még.
2013. okt. 22. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha hasonló a tudásszintetek,hasonló dolgokat akartok elérni a lóval,mindkét fél korrekt,nagyon részletesen egyeztetitek az elején a dolgokat,esetleg szerződést is írattok és körültekintő vagy akkor működhet.Elég ritkán ugyan,de van hogy közös lónak nem túros a háta.Nálunk nagyon jól működik már elég régóta.Viszont közösen megvenni nagyon nem jó ötlet,abból egész biztosan balhé lesz egyszer.Ha lovat veszel,teljes egészében,az legyen csak a tiéd.Ha ő otthagy valamiért és te nem tudod kifizetni a teljes bértartás árát,akkor jó nagy gondban leszel.És baráttal/barátnővel nem tartom jó ötletnek a feles tartást,vele tuti összekapsz majd azon hogy mindketten sokszor akarjátok lovagolni,ő akar neki új szettet venni,vagy te,mindkettőtök azt akarja majd hogy "őt szeresse jobban",stb.A felestartóddal legyen csak üzleti kapcsolatod,jó ha jóban vagytok,de szerintem ne a legjobb barátnőddel/barátoddal,talán még a barátságotok is rámehet.Amit viszont nagyon tudok ajánlani feles tartás helyett az a lóbérlés valamelyik lovardában.A lovarda csak abban szól bele hogy mit csinálsz a pacival,hogy jól lovagolod-e,nem rontod-e el,és hogy vigyázol-e az egészségére,épségére.Egyetlen kis "gond" a dologgal szerintem hogy majdnem a teljes bértartás árát kell havonta kifizetned (ha jól tudom a legtöbb lovardában az állatorvost+a kovácsot állják havonta).Persze ők is elvehetik tőled a lovat,szóval nem teljesen a tiéd,de általában csak akkor veszik el,ha nem bánsz vele mefelelően,vagy nem lovagolod úgy ahogy kéne.És ha nincs pénzed tovább fizetni a bérlést,bármikor visszaadhatod nekik,és szerintem ez még mindig sokkal jobb,mintha fájó szívvel el kell hogy add valakinek.
2013. okt. 27. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A felestartás a lovardával a legrosszabb ötlet. Hacsak nem valami haldokló lovardáról van szó, ahova szökőévente egyszer tér be ügyfél... különben időpontot kell egyeztetned a "saját" lovadra, és megkapod leizzasztva, felidegesítve, és ha megjön rá a következő ügyfél, leszállítanak róla, hát ez idétlenség a köbön! Ennyi erővel bérlovas is lehetsz ugyanazon a lovon.
2013. okt. 27. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Hát nemtudom,én még nem próbáltam,csak jónak tűnt.De hát ki hogy...
2013. okt. 27. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A 7. nem arról ír, amit a kérdező kérdezett, az teljesen más, ha úgy tartod a lovad, hogy megengeded, ohgy a lovarda oktasson rajta, annak általában jó vége nincs, valóban, bár olyan még akkor sincs, hogy te kuncsorogsz időpont után, vagy xy időpontban leszállítanak a lovadról, de az tény, hogy a ló az esetek nagy többségében megsínyli az ilyesmit... De ez teljesen más, ilyenkor általában futószáras lónak használják napi 5-6 ember alatt a lovat, és nem egy ember jár ki rá, ráadásul mindig ugyanaz, nincs a dologról vele személy szerint szerződés, és így tovább, azért ezt ne mossuk egybe...
2013. okt. 27. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Hát szerintem egyikkel se jársz jól kérdező,csak ha nagy szerencséd van és kifogsz egy olyan ajánlatot,ami számodra minden szempontból kedvező.De tényleg érdemes inkább várni és gyűjteni egy saját lóra,ha van rá lehetőséged egyszer,vagy pl. járni egy lovardába,és elfogadni hogy a paci akin lovagolsz nem a tiéd,de mégis élvezed a lovaglásokat,a vele való munkát,és a közös fejlődést...én erre ezt tudom mondani.:)
2013. okt. 27. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!