Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Baj, ha nagyon kényelmetlen a...

Baj, ha nagyon kényelmetlen a lovam? Tönkre fog menni a hátam? Most olvastam egy cikket.

Figyelt kérdés
Nagyon kényelmetlen a lovam, eleinte alig tudtam könnyűügetni, tanügetni meg egyáltalán nem. Mostanra megszoktam, és bármennyit tudok tanügetni, tudok vele együtt mozogni, és derék, testsúlysegítségeket adni, sőt kifejezetten kényelmesnek találom, de ha bárki más felül rá ugyanúgy majdnem lefordul róla, ahogy elkezd ügetni, annyira nagy a mozgása. Ezt a cikket olvastam: [link] Lehet bármi bajom attól, ha kényelmetlen a lovam? Eladni semmiképp nem akarom emiatt, de nem tudom átlovagolni magamtól.
2013. nov. 5. 20:08
 1/3 anonim ***** válasza:
Mi bajod lenne? Hallottál már a terápiás lovaglásról? Oda sérült gyerekek és felnőttek járnak,pont a hát és egyéb problémák javítására is többek között.Gondolhatod,nem a ló kényelmessége számít,csak a nyugodtsága elsősorban. Ha ártana a kényelmetlen ló,akkor nekem már nem lenne hátam,mert ültem már olyan "varrógépeken" ,hogy elmondani is szörnyű.
2013. nov. 6. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Mi a táborban első nap nyereg nélkül ügettünk. Egy púpot éreztem a hátán, ami nyomta a fenekem, megkérdeztem, hogy ez mi, mert azt hittem valami "hiba" a lóban. Azt mondták, hogy minden lónak van ott egy púp, és ez biztos igaz.

Ha nem ilyenre gondolsz - nem baj, mert NEM LEHET SEMMI BAJOD.

2013. nov. 7. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A két előző szerintem nem érti a kérdés lényegét, de igazából te sem, magát a kérdést. A ló kiképzése során az esetek nagy többségében befeszített, beejtett háttal közlekedik, ha ebbe belepattogsz, az senkinek sem jó, és elsősorban a ló háta az, ami megsínyli majd, mert neki lesznek nagyon súlyos hátfájdalmai. Minden ló képes rá, hogy ha ellazult és elengedett, elkezdje lengetni a hátát, szépen feladja azt, és bevonja a mozgásba, no ezzel már lehet, és érdemes is dolgozni. Tehát mindig azt kell nézned, hogy a lovad a munka során mikor lazul el, az ellazuláshoz állítgatások, hajlítások, átmenetek vezetnek el. Ha igazán ellazult, és feladta a hátát, akkor lehet elkezdeni érdemben dolgozni, tanügetni is csak onnantól érdemes igazán, addig nem.

Az, hogy a ló mozgása amúgy kényelmetlen-e, az a kutyát sem érdekli, neked bajod abból nem lesz.

2013. nov. 10. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!