Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért akar mindenki úton-útfél...

Miért akar mindenki úton-útfélen szabadidomítani?

Figyelt kérdés

Miért lett ekkora divat, hogy a 12 éves kislányoknak az a lovaglás, hogy kötelet a ló nyakába, felmászni a hátára (úgy, hogy tanügetni sem tud normálisan, pattogás nélkül), aztán hajrá, erdőn-mezőn keresztül?

Én nem nézem le a szabadidomítókat, normális kereteken belül biztos van valami értelme, de tegnap megváltoztattam facebookon a profilképem, egyszerű, tanügetős, idomítóedzésről származó kép, díjlovagló pálca a kezemben, csikózabla a ló szájában, erre az egyik nagy parellis ismerősöm odaírta, hogy állatkínzó. Könyörgöm, mégis mióta állatkínzás kantárral lovagolni? Nem téptem a ló száját, nem vertem pálcával, sarkantyú sem volt rajtam, egyszerűen csak ültem a lovamon és ügettünk. Én szeretem a lovamat, és csak azt szeretném, hogy fejlődjön, mert nekem nem az a célom, hogy pacsit adjon, meg integessen, amikor meglát. Követ engem, bízik bennem, tisztel, jó a kapcsolatunk, akkor miért lennék állatkínzó? Miért hiszi néhány ember azt, hogy a szabadidomítás az egyetlen módja a lóval való helyes bánásmódnak? Az már más kérdés, hogy sokan úgy vágnak bele, hogy semmi tapasztalatuk sincs, és szakemberrel sem beszéltek..


2013. nov. 6. 18:55
1 2
 11/11 anonim válasza:
Annyi kivetni valóm van hogy a Parelli nem szabadidomítás, hanem természetes lókiképzés. Azért nem egy a kettő. Mert Parelli is lovagol zablával, csak más módszerrel. A kettőt ne keverjük össze. Az engem is zavar hogy 10-12 évesek szabadidomítónak állítják magukat. Mert nekik már az szabadidomításnak számít ha szőrén sétál a lóval, meg hogy tud integetni. A trükkökkel nem fognak fejlődni( se a ló, se a lovas). Egyetértek az előttem szólóval :) Ne foglalkozz az ilyennel. Örülj hogy idáig eljutottál és törekedj a fejlődésre :)
2013. nov. 8. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!