Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért nincs az arab telivérek...

Miért nincs az arab telivérek tarkóján sörény?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy én vagyok a vak, de a legtöbb arabnak a fülétől egy 10-15 centit hiányzik a sörény. o.O

Pl.:

[link]

[link]

[link]


2013. nov. 7. 00:33
 1/6 anonim ***** válasza:
55%
Valószínűleg mint az embereknél úgy az állatoknál is tájegység szerint más a szőrzet, az alkat. Ha megfigyeled a hidegebb tájakon vaskosabbak, szélesebbek a lovak, nagyobb a sörényük is, gondolom egy meleg éghajlaton nincs szükség annyi szőrzetre.. de ez talán csak az én elgondolásom, nem tudom mi a hivatalos válasz, csak eddig látott lófajok alapján jutottam erre a következtetésre. :)
2013. nov. 7. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Mert egyesek ayt gondolják, hogy jobban néznek ki így...és lenyírják.
2013. nov. 7. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Valletta ***** válasza:
100%
Van nekik, csak le van nyírva vagy borotválva, így hangsúlyosabb.
2013. nov. 7. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Leszokták borotválni nekik, mert ettől hosszabbnak és kecsesebbnek tűnik a nyakuk, ha megfigyeled azért nem mindegyiknek van megnyírva, de ez a divat az igényesebbeknél.
2013. nov. 7. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
71%

Divat kérdése.

Nekem eleve nem tetszenek az arabok a fejük miatt, lassan már olyan fejformájuk lesz, mint egy nyílhegy...két hatalmas gülü szemmel. o.O

2013. nov. 7. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nyírják. Nem csak az arabokat:

[link]

[link]

Vannak, akik szerint kecsesebb, de praktikus okai is vannak, nem kell igazgatni a kantár alatt, ha befonják, nincs gond, hogy a kantár alatti tinccsel mi legyen, egyértelműen elkülöníthető a sörény és a sörényke (üstök).

Sokan pedig a marnál vágják le a sörényt, ahogy én is. így nem kell igazgatni a nyereg alatt, az utolsó bogyó is szép nagy bogyózáskor, nem tépi meg a nyereg, és a kezemet se zavarja, nem akad a szárba.

2013. nov. 7. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!