Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ciki fiúként a lovaglás?

Ciki fiúként a lovaglás?

Figyelt kérdés
Mindenhol azt látom, hogy csak lányok/nők tanulnak lovagolni, szóval az nem ciki ha fiúként tanulnék lovagolni? A másik ami aggaszt kicsit, hogy 10-15 évesek szoktak tanulni ahogy nézem és én egy "kicsit" idősebb vagyok azért...

2013. nov. 11. 03:10
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:

Inkább pénzhiány miatt hagytam abba:) Akkoriban ismerősnél lovagoltam, de több volt a lóápolás, mint a lovaglás, ez még nem is volna baj, csak 3% lovaglás 97% lovászkodás és kicsit kihasználva éreztem magam. Lovardára meg nem volt pénzem. Mostmár van:)

Az oktatóm szerint minden megmaradt, csak az izmaim kell visszafejleszteni, mert azokat másra nem használom így még gyengék.

2013. nov. 12. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
100%

Ha alapszinten szeretnél megtanulni, szerintem kereshetsz maszek lovardákat is akik 1500-2000 Ft-ért oktatnak.

Találtam már ezek közül bejelentettet is, ők azért vitték le ilyen olcsóra, mert felesleges, az emberek még azt is drágának találják sokszor és nem jönnek. Pedig jó kis lovarda, nagyon hangulatos.

Hirdetésekben kereshetnél környékbeli lovagoltatást pl.

Ezért most biztosan le fognak pontozni, de ha alapszinten akarsz, arra tökéletes szerintem. Nyilván ahol 3000-3500-ért jobban fognak oktatni, de találtam már ilyet, és soha többet. A lovak bakkolósak voltak, az oktató meg folyton halálra unta magát. Nem volt túl motiváló.

Én 800 Ft-ért találtam oktatást 30 percért, még nem próbáltam ki, de megfogom tenni.

Esetleg paci.hu fórumon keress környékbeli lovasokat, lehet elvállalnának, csak írd ki mit szeretnél :)

2013. nov. 12. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
79%
Mármint nem akartam ezzel leszólni a jobb helyeket ahol a 3000res árkategória van, tényleg vannak remek helyek, csak találtam olyat is amit már leírtam, hogy inkább nem is mennék vissza. Rosszul fogalmaztam meg magam:)
2013. nov. 12. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 Valletta ***** válasza:
Szerintem abszolút irreleváns, hogy mennyibe kerül a lovaglás. Ingyen is kaphatsz jobb, egyéni oktatást versenyző lovastól, mint 4000-ért egy papíros oktatótól, aki éppen csak fenn maradt a lovon mikor a bizonyítványát megszerezte...hogy a lovak minőségét már ne is említsük. Szóval nem ciki, amikor én kezdtem még az volt a nagy szám, hogy egy kicsi lány lovagol, ma meg már az, ha egy fiú. A fiúk egyébként általánosságban jobbak, mert nem annyira érzelmi, hanem inkább technikai oldalról közelítik meg a lovaglást - már amennyiben van valaki, aki tanítsa őket.
2013. nov. 12. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim válasza:
Egyáltalán nem ciki:) én special örülnék ha lenne fiú lovas ismim:D mert ahol én vagyok ott csak kicsik vannak (mármint fiúk közül:D)
2013. nov. 12. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 Lili1Dtimpex ***** válasza:

Dehogy ciki!

A lovaglás alapból egy férfi sport,csak ezt is kezdik átvenni a nők.:)

2013. nov. 12. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem az!Nálunk 1 fiú van mindenkinek az álom pasija.érdemes kipróbálni,majd meglátod :)
2013. nov. 12. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:

Nem ciki.

És egyik lovardában sem előírás a lovaglónadrág. Attól, mert a lovas áruházak kitalálták a különbözőféle lovaglónadrágokat, amikben lehet, hogy mi, lányok, jól mutatunk, de ti valóban inkább szerencsétlenül festetek, egyáltalán nem kötelező hordani őket. Se lánynak, se fiúnak. Egy egyszerű melegítőnadrág, vagy egy _kényelmes_ farmer, vagy akármilyen más _kényelmes_ vászonnadrág ugyanúgy megteszi, sehol sem fognak elzavarni, amiért nincsen "nacid".

Legyél határozott, figyelj az oktatódra, törődj magaddal és a tanulással, és akkor minden rendben lesz. Megsúgom a lovaglás _nem_ női sport, hiába nőiesedett el. Mindig is a férfiak voltak az eredményesebb lovasok (erősebbek vagytok, jobb az állóképességetek), és a lovakkal is jobban megtaláljátok az összhangot, ha kellő türelmetek van hozzá. (Példának okáért: mert mély a hangotok, és a ló jobban szereti a mély tónusú hangokat. Ez van.)

Kiváló női lovasok vannak szerte a világon, és mi is képesek vagyunk csodákat művelni a lovakkal, de ebbe a sportba, _életmódba_, igen is kellenek a férfiak.

2013. nov. 12. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
Ezzel vitatkoznék, hogy a lovaglónadrág haszontalan. Egyáltalán nem divat kérdése. Ég és föld a különbség lovaglónadrág és sima nadrág között, legyen az bármilyen. Egyébként engem az sem zavar, hogy b-zis, egyrészt mert nagyon szép lábaim vannak, másrészt abból már kinőttem, hogy ilyen dolgok miatt kényelmetlenül érezzem magam, úgyis mindenki azt gondol, amit akar.
2013. nov. 13. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
Vannak férfi lovaglónadrágok is, amik kevésbé tapadnak
2013. nov. 13. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!