Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ciki fiúként a lovaglás?

Ciki fiúként a lovaglás?

Figyelt kérdés
Mindenhol azt látom, hogy csak lányok/nők tanulnak lovagolni, szóval az nem ciki ha fiúként tanulnék lovagolni? A másik ami aggaszt kicsit, hogy 10-15 évesek szoktak tanulni ahogy nézem és én egy "kicsit" idősebb vagyok azért...

2013. nov. 11. 03:10
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
100%

Nem azt mondtam, hogy haszontalan, mert akkor én sem hordanám őket, pedig van 1-2 jóféle lovaglónadrágom. :) Csak azt írtam, hogy nem kötelező azokban lovagolni, ha neki nem tetszik. Láttam már lovast, egy teljesen egyszerű, hagyományos szabású, kicsit bővebb nadrágban végiglovagolni egy egész napot, és semmi baja nem lett tőle.

Üdv, a 18-as kommentelő. :)

2013. nov. 14. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 mirkoniki válasza:
73%

Egyáltalán nem ciki. Inkább az a ciki, hogy ezt gondolják. Mára a lovaglás egy női sporttá vált és ha visszagondolunk eredetileg a férfiak kezdték el megülni a lovat. Mára pedig a férfi lovasok száma igen csak lecsökkent. Mert a felnőtt lovasok közt van a többség férfiból. De ha szétnézünk a 10-30 évesek közt a nőknek nagyobb száma lesz.

Úgy hogy igen is ajánlom hogy tessék lóra ülni! Kortól függetlenül!

2013. nov. 14. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:

nem ciki, a lovaglás a mai formában eredetileg a férfiak sportja volt, a nagyon vagány nők tök más nyeregben oldalról ültek lóra, de inkább sehogy.


A lovaglónadrágban nem az a lényeg, hogy hogy nézel ki benne, hanem, hogy a belső oldalán nincs varrás, ezért nem töri fel a combod.

2013. nov. 21. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
Nem az a bátyám is lovagol és ő nem 10-15 éves.
2013. nov. 21. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

Valaki említette a régi, női lovaglást...

A nők egyébként azért ültek úgy a nyeregben régen, mert nem nézték jó szemmel, ha egy hölgy szétteszi a lábát (és biztonságosan ül a lovon), ezért egyfajta elvárás volt, hogy tudjanak úgy lovagolni, hogy a ló egyik oldalán lóg le mindkét lábuk. Biztos nem lehetett könnyű azoknak, akik erre kényszerültek vagy esetleg önszántukból megpróbálták.

(Nyilván van ennek rendes neve is, vannak erre szakkifejezések, de mivel én nem vagyok jártas a lovas világban csak ezt, a lényeget jegyeztem meg.)

És továbbra is tartom, hogy nem ciki fiúként/férfiként elmenni lovagolni, ebben semmi olyan dolog nincs, ami nem férfias. A lovaglónadrág is max. vicces lehet egyes embereken, de ott az a szokásos öltözék, normális ember ezt érti és nem akad fenn rajta.

2013. nov. 22. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!