Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovasok, hogyan lett lovatok?

Lovasok, hogyan lett lovatok?

Figyelt kérdés
Már gyerekkorotok óta van, vagy felnőtten lett? Leírnátok pár történetet ezzel kapcsolatban?:) Én egy 16 éves lány vagyok, amióta csak eszemet tudom az az álmom hogy majd egyszer nekem is legyen egy lovam, és akármikor mehessek vele szabadon.. De szerintem ez számomra elérhetetlen, sosem leszek olyan anyagi helyzetbe, még azt is lehetetlennek látom hogy az életem ne egy albérletbe töltsem le :)

2013. nov. 14. 20:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
65%

12 éves éves voltam, egy éve lovagoltam. Volt egy kedvenc lovam a lovardában (Nem, nem az lesz a vége, hogy megkaptam :D). Egyik nap a szüleim vittek ki lovagolni, és a lovasoktató egy lovat futószárazott éppen. (Ez az egész le volt beszélve, de akkor én még nem tudtam). Az oktatóm azt mondta, hogy ezen a lovon is gyerekeket fog lovagoltatni, és ha akarom most kipróbálhatom. Így is lett, kimentem vele terepre, és valahogy nagyon megfogott. Egész délután utána róla beszéltem, majd másnap a szüleim megmondták, hogy az az én lovam. Ezután döntött úgy az oktatóm, hogy végül is, ha akarom akkor az ottani kedvenc lovamat eladja nekem, és akkor cserélünk lovat. Szinte nem is ismertem még akkor az új lovamat, a kedvencemet pedig imádtam, és nem tudom miért, de valamiért úgy döntöttem, hogy nem cserélem le a kedvenc lovamra azt, amit kaptam, és ez volt életem legjobb döntése. Soha nem fogom megbánni, hogy végül őt választottam és nem az akkori kedvencemet.

Rengeteg munka volt vele, ráadásul vak vezetett világtalant, hiszen sem én, sem a ló nem tudott semmit, de minden megérte. Azóta 5 év telt el, eredményesen versenyzünk, bár már 4 éve nem ott tartom a lovamat ahonnan vettem.

Hát ez volna az én kis tündérmesém :)


[link]

2013. nov. 14. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Gyönyörű :) Köszönöm! Nagyon szerencsés vagy :)
2013. nov. 14. 21:46
 3/12 anonim ***** válasza:

HHááát az egész úgy kezdődött 12 éve hogy a nagyapámnak egy barátja ajándékozott 2 kancát. egy sérültet és egy kicsit hiperaktívat, mert már nem tudott vele mit kezdeni.

Együtt kerestek jó fedőzéméneket és befedeztették az egyiket. Az eredmény: egy gyönyörű kanca aki elég jó ló is.

3 év múlva már mindkettőt befedeztették: két fantasztikus ló, az egyik 2012-ben távlovas OB-n 3. lett úgy, hogy közbe lesérült szóval most visszahozták ide mert kiderült hogy teljes ínszallag-szakadása van. Szóval őt most csak én lovagolom és szinte az enyém mert bármikor kimehetek hozzáés van rá esély hogy véglegesen az enyém lesz:)

2013. nov. 15. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
9 éves koromtól lovagolok. Nekem is minden vágyam egy saját ló volt. Lassan beletörődtem,h nem lehet. Ballagásom volt (14 voltam). Úgy volt, h laptopot kérek, lóról már rég lemondtam. Elmentünk ballagás előtt pár nappal a lovardába. Megyek a bokszoknál és látom az egyikben egy új ló, és az ajtóra írva: Ballagásod alkalmából. Nagyon meglepődtem, egyáltalán nem számítottam rá. A szemem is könnybe lábadt. Az az érzés nagyon jó volt. Azóta eltelt 4 év. Még mindig megvan és hoztunk egy másikat is. :)
2013. nov. 15. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
A harmadik válaszolónak: ínszalag szakadással hogy tudsz lovat lovagolni?
2013. nov. 15. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
szerencsére teljesen begyógyult, már egy éve volt hogy elszakadt
2013. nov. 15. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

15 éves voltam. Akkor 8 éve lovagoltam, 11 éves korom óta dolgoztam a lovardában, 12 éves koromtól segítettem a lovasoktatásban. 14 évesen döntöttünk úgy, hogy saját lóval könnyebb lesz a fejlődés, és elég komolytalanul elkezdtem lovakat nézni, de egyik se tetszett. 11 hónapja tartott a keresgélés, több, mint 10 lovat próbáltam ki, és sokszor ennyi hirdetést néztem meg, már teljesen biztos voltam abban, hogy túl nagyok az elvárásaim, ilyen ló nincs. Olyanra vágytam, aki egyszerre menős, telivérezett, ugyanakkor teljesen megbízható, nyugodt, legyen fiatal, maximum 7 éves, de legyenek versenyeredményei, de ne olyan legyen, akit túl hamar kezdtek belovagolni. Mén ne legyen, mert azt nem tudom hol tartani, és legyen 175 cm feletti. Valljuk be, ilyen nincs sok. A szüleim már belenyugodtak, hogy időnként elmegyünk valahova, de az se jó. De akkor megtaláltam egy hirdetést, igaz, hogy 200 km messze volt, és hogy 8kicsit idősebb volt, de napokon belül is mentünk megnézni a szüleimmel. A gazdája egyidős volt velem, 5 évesen kezdte belovagolni, de eredményesen versenyeztek már két éve, nagytermetű, erősen telivérezett ló volt, ugyanakkor lusta, nyugodt, megbízható. Még akkor lefoglalóztuk, és a héten meg is érkezett. Az utolsó estéken alig tudtam aludni, úgy aggódtam, hogy ez óriási felelősség, de azóta se bántam meg soha, nem is kívánhatnék nála jobb lovat, pontosan olyan, akit kerestem, az összes hibájával együtt. Vannak csontkinövései, meg szabálytalanok a lábai, meg ha megijed valamitől, 30 percig idegbeteg, és nem tud megnyugodni, de pontosan őrá vágytam, már nyolcévesen is ilyen lovacskákat rajzolgattam, és nagyon szerencsésnek érzem magam, hogy olyan körülmények közt élünk, ahol megengedhetünk magunknak egy lovat.


Amúgy, ha az anyagiakkal van gond, én a feles tartást javaslom neked, volt előtte felesben egy lovam, nagyon rendes volt a tulaj, mindig felhívtam mielőtt mentem, hogy ne épp ő lovagoljon, de bármit szabad volt vele csinálnom, mintha a sajátom lenne. Sajnos ő két hónap után megsérült, és lesántult, lovagolhatatlanná vált, de a többi bértartó nagyon kedves volt velem, ingyen felajánlották hárman is a lovukat, hogy foglalkozhatok velük megadott napokon, mintha a sajátom lenne.

2013. nov. 15. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nem is nagyon éri meg lovat tartani,ha nem vagy milliomos. Manapság meg ugye ,aki dolgozik azt nem fizetik meg,szóval ha nem egész nap lopod más pénzét és nem csalsz,nem is leszel soha milliomos.De attól még ,hogy papíron nincs saját lovad ,lehetsz jó lovas,pl mások lovát lovagolod,a későbbiekben tudsz egykis pénzt is keresni. Amíg meg tanulsz lovagolni,addig kilehet bérelni valami átlagnál kicsit jobb lovat felesbe (körültekintően) ,amin megtanulsz ezt azt. Csak manapság már olyan jó lobogtatni ,hogy "van saját lovam" . Én nekem sokáig nem volt papíron lovam,de nem hátrányként fogom fel,mert mindig más lóra ültettek fel,minden féle lovon ül az ember és sokkal több tapasztalat és tudás lesz így,mintha van egy saját lovat,és csak évekig azon az egyen lovagolsz,ilyen "egylovas" ember leszel. Szóval attól még lovagolhatsz,aztán kitudja lehet fordul pár év múlva a kocka.
2013. nov. 15. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Az enyim elég érdekes történet... egy haverom kibérelt egy lovardát, amit előtte többen béreltek már, de mindenki bekrahholt vele. Járt hozzá 5 ló is. Ámde 6 volt jelen a telepen és a hatodikról senki sem tudja, hogy kié-mié, mikor és hogy került oda. Senki sem fizetett érte tartásdíjat, senki sem foglalkozik vele, csak úgy volt, mint az ünnep. No a haver eladni nem merte, mert az ugye BTK-s eset volna, ha egyszer netán mégiscsak jelentkezne a gazdája, viszont saját zsebből tartani sem akarta, úgyhogy felkínálta nekem, hogy ha fizetem a tartását, használhatom kedvem szerint mindaddig, amíg elő nem kerül a gazdája, utána meg az illetővel elszámolok ahogy akarok. Így is lett. A ló gazdája és papírjai évek múltán sem kerültek elő, most már szerintem nem is fognak. (Legalábbis bízom benne, hogy jobban fél a koma attól, hogy leverik rajta a több évi tartásdíj elmaradást, mintsem hogy hőbörögjön az időközben megöregedett, értékét vesztett lova miatt.)
2013. nov. 15. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Ó! Köszönöm a válaszokat :D Az utolsó az valóban érdekes, nagy mázli kell hozzá .:) De ahogy látom a többség elég fiatal s pénzes szülővel rendelkezik .:) Sajnos mi csak a cicát engedhetjük meg, szerintem felesbe sem tudnánk tartani. Érdekes történetek, köszönöm!
2013. nov. 15. 18:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!