Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Állatkínzás? (kérdésed túl...

Állatkínzás? (kérdésed túl rövid, a magyarázatod túl hosszú)

Figyelt kérdés

- Fiú?

- Nem, herélt.

- Szerencsétlen...


Ez már a sokadik hasonló párbeszédem, és kicsit kezd elegem lenni. Ti hogy kezelitek ezeket az embereket? Annyira feldühít, amikor hiába mondom el az észérveket, miért jobb a lónak, ha herélve van. Egyszerűen nem értik. "Miért kell tőle ezt a kis örömet is megvonni?"

Miért kell emberként kezelni? És még én érzem hülyén magam. Ti hogyan tudjátok ignorálni? Vagy a 150. után már engem se fog érdekelni?



2013. dec. 13. 21:29
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
89%

Jajj ezt főleg a pasik szeretik hangoztatni.

Nem kell velük törődni az ilyen beszélgetéseknél a másik fél nincs tisztában vele, hogy az állatok ösztönből szexelnek és nem élvezetből.

Csődör és csődör között is vannak különbségek, de én a mént időzített bombaként kezelem, mert az addig jámbor lóra ki tudja mikor jön rá a fedezhetnék, főleg kancák közelében. Nem hiába van kikötve a lovagoltatással kapcsolatos rendeletben, hogy lovasoktatást, bérlovagoltatást csak kancákon vagy herélteken lehet végezni.

2013. dec. 14. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Olyanokkal ,akik csak tv ben láttak lovat,kár leállni. Hozzá nem értők ,kívülállók ,csak azt látja a paraszt ,hogy "beleavatkozik az ember a természet dolgába" ,nekik a lovaglás is "állatkínzás" ,múltkor is itt okoskodott egy gyökér, Ő minden lovat szabadon engedne,csak az már ugye nem számít,hogy egy háziasított ,csilli-vi li kényes versenyló ,1 napig nem maradna életben.... Az sem számít ,hogy van egy idegbeteg mén,nem lehet kanca mellett ellovagolni,szállítani sem tudod, a felelősséget viszont vállald,ha kiszökik,és felcsinálja józsika kancáját.. Nem tudják,mi,miért van ,ennyi...
2013. dec. 14. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
17%
az "állatmentő" vénkisasszonyokat sem miskárolják ki, pedig azokat sem kéne tenyészteni... a dugás meg az embernél is ösztön,az egyik legtisztábban állati ösztönünk.
2013. dec. 14. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

A laikusokat hagyni kell, mert úgysem értik a miérteket.

Én nem vagyok a csődik ellen, de eléggé megbonyolíthatja az ember életét.

Pl egyik ismerősöm bértartást keresett a ménjének, 10-ből 9 hely azt mondta, hogy szó sem lehet róla, mert macerás, max akkor ha kiheréli, de a 10. hely is csak megkötésekkel engedte volna a tartást.


Másik lovas a faluban a kancájával tartotta együtt a póni csődit, hogy úgy sem lesz gond, mert nem éri fel. Erre nem befedezte a kis tökös a kancát? Azóta külön vannak szedve.

2013. dec. 14. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
Mond azt, hogy paripa. A nagy többség úgy sem tudja mi az, aztán meg meg is nyugszik, mert a paripa a szilaj, erős, kiváló hátas szinonimájává vált már az emberek agyában. És még csak nem is hazudsz:)
2013. dec. 15. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

- Fiú?

- Igen, paripa.

- Ó de király lovad van...


(így nézne ki a párbeszéd:) )

2013. dec. 15. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

Nos szerintem az ÖSSZES, tenyésztésre alkalmatlan mént heréltetni kéne, fúhh, akkor most igazán állatkínzó vagyok. És hogy miért gondolom ezt?

Mert profi lovason kívül senki nem ülhet rájuk, de még ők is megszenvednek velük, mikor az addigi jófej, jóindulatú ló az egyik szerelemmámoros pillanatában földhözvágja magát lovassal együtt.(tapasztalat, és csúnya véget ért a kaland)

Mert egyedül lehet őket tartani csak, nem mehet ki legelőre a többi lóhoz, hisz potenciális veszélyforrás az összes kancára/heréltre/csikóra nézve.

Mert a 10ből 9 bértartást vállaló hely (ahogy valaki előttem is leírta) nem fogad méneket.

Mert ha a környéken bármilyen kanca besárlik, szétveri az istállót, a karámfát, a lovarda előtt parkoló luxusterepjárót, és a buszmegállóban álló tömeget is, ha épp arra van kedve kancát keresni.

Mert már az egy éves ivaros csikó is felugrál az összes kancára, szénaboglyára, de még a 13 éves kis gazdira is, aki csődörcsikót kért karácsonyra apucitól.

Mert fedengedély nélküli méntől, csak 00 csikó születhet, amiken nem lehet lovagoltatni már, többségük eddig is vágón végezte, de a rendelet után mégtöbb ott köt majd ki (lehet cáfolni, én sajnos nem vagyok naív).

És akkor az okoskodókhoz felteszem a nagy kérdést. Miért kell ménnek meghagyni egy olyan 500 kilós állatot, ami nem fedezhet, de ösztönei kielégületlensége miatt potenciális veszélyforrást jelent? Miért kell lekötve tartani, lótársaitól távol, mikor heréltként többhektáros legelőn, fajtársakkal együtt szabadban lenne? Akkor most mi is a kínzás? Van egy ménem, de tök egyedül, a hátsó udvarban, négy fal között boxban napi 24 órán keresztül, mert nem mehet ki a többi ló közé, ráülni sem nagyon lehet, de nem heréltetem ki, mert az kínzás? Szerintem a méneknek ott a helyük, ahol tudnak is bánni velük, a méntelepeken, a fedeztetési központokon. Amúgy kutyáéknál is mindig nagy port kavar az ivartalanítás kérdése. Az az ember, aki nem bírja felfogni, hogy ezzel az állat életének megkönnyítése a cél, nem pedig csonkítása, az számos egyéb dolgot sem fog soha felfogni, ezért tartunk ma itt...

És amúgy ha emberekhez hasonlítanánk a lovakat. Az egyik lovardában, ahol anno lovagolni tanultam, volt egy kis pónicsalád. Egyszer csak a csődörre rájött a bolondóra, órákon át kergette a saját fél éves kancacsikóját, harapta, felrúgta, sarokba szorította, és befedezte. A csikó üvöltött stb, nem részletezem, de nem tudtunk segíteni sem, mert a pónicsődör mindenkire rátámadt, aki a 3 méteres körzetébe merészkedett. Nos, ha ilyen emberrel talákozunk a híradóban, mindenki átkozza ugyebár, és több éves börtönt kap. A pónit "csak herélték". Erről ennyit.

2013. dec. 15. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!