Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A lovat meg lehet enni?

A lovat meg lehet enni?

Figyelt kérdés
Hallottam ló húsról.

2013. dec. 14. 18:34
 1/8 anonim ***** válasza:
89%
Jól hallottad.Kicsit lenézett termék, mert a lóhúsnak van egy sajátos íze, és kevesen szeretik.
2013. dec. 14. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
100%
Édeskés íze van lókolbász vagy lógyulai néven fut bárhol kapható ma is
2013. dec. 14. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
igen persze meg lehet enni.mit nem lehet?ma már mindent megeszünk....
2013. dec. 14. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
en ettem egyszer igazi lohust üzbegisztanban,ott eszik a vadlovakat.eleg szaraz volt,de amugy finom.tevet is kostoltam,de attol okadtam,mint az allat.
2013. dec. 14. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
igen.
2013. dec. 14. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

nem is olyan rég volt belőle botrány, hogy marhahúsnak árultak lóhúst és hány ilyen volt, aki nem bukott le... egyébként itthon nem igen kapni úgy egyben, magában, inkább csak feldolgozott állapotban kolbászként, szalámiként, de oda is raknak mellé sertést, mert a lónak nincsen szalonnája, ezért kell mellé a zsír, különben olyan száraz lenne, hogy kopogna.


az meg, hogy "ma már mindent megeszünk" szerintem a lóhússal pont fordítva van, régen rá volt kényszerülve az ember ínséges időben (főleg az I. világháborúban, akkor nagyon megcsappant a lóállomány) hogy mindent megegyen, ma már szerencsére nagyobb a választék.


az olaszok amúgy szeretik, sok vágó lovat visznek (vagyis inkább vittek, úgy hallottam mostanság már valamiért nem) Olaszországba innen is.

2013. dec. 15. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Sajnos még mindig visznek olaszba lovakat. Ahova mentem csikót vásárolni, egy héttel előtte majdnem az összeset elvitték onnan olaszba vágóra.
2013. dec. 15. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Meg lehet enni.

Lovat (ahogy a marhát is) csak hivatásos böllér vághat. Boltokban lókolbászként, vagy lóvirsliként találkozhatsz vele.

Vágóba elvileg ma már csak azokat a lovakat vehetik át, amelyiknél a lóútlevél kiállításakor lenyilatkozták, hogy húscélú felhasználásra is használhatják. Sajna ez a gyakorlatban nem így működik, mert szerintem legalább a lovak felének sincs útlevele, a másik, hogy rengeteg a feketevágás is.

2013. dec. 15. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!