Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Pár hónapja lovagolok egy...

Pár hónapja lovagolok egy heréltet (fogatban aktívan versenyez) és? (többi lent)

Figyelt kérdés
a legutóbbi 2 lovaglás alkalmával azt vettem észre, hogy egy idő után nem akar balra fordulni. Pl. a sarkokat sem tudom kilovagolni rendesen, mert állandóan jobbra fordul, ha jobb kézen lovagolok. Próbáltam pálcával is korrigálni, de nem mindig reagál rá, hanem makacsul jobbra fordul, viszont a száját sem szeretném szétráncigálni. Aki tud valamilyen tippet, légyszi segítsen! Köszönöm! :)

2013. dec. 27. 23:29
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Név szerint azért őket írtam, mert sokan név nélkül válaszolnak, így ugye nem lehet tudni, hogy az adott témához ki is írt. Én ugyanúgy a te véleményedre is kíváncsi vagyok, nem csak az övékére! Bárki bármilyen tanácsot is ad, aki ért valamelyest a lovakhoz, szívesen megfogadom.


Lehet tényleg az a baja, hogy unja az egészet, de végül is nem is napi szinten lovagolok rajta, heti 2x-3x és túlságosan sem szoktam őt meghajtani. Mivel az idén már nem mennek vele versenyezni, szinte csak akkor dolgozik, ha én lovagolok rajta, egyéb időben pedig vagy a boxban áll vagy kirakja a lovász a karámba 2-3 órára, de ott meg szinte csak álldogál vagy lépeget.

2013. dec. 28. 22:45
 12/13 anonim ***** válasza:
terepre is jársz vele néha? nem árt a változatosság, a sok pálya munkát idővel minden ló elunja.
2013. dec. 30. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Sajnos még csak 1x voltam vele terepen, most leszedték róla a patkót, így oda se nagyon tudok menni, mert sokáig kell aszfalton menni, mire az erdőhöz érünk. Tegnap ráült egy határozottabb lovas és egy kicsit helyretette, igaz neki is néha bebakolt, megijedt különféle hangoktól, nem arra fordult, amerre kellett volna, de nagyjából sikerült helyrehoznia. Valószínűleg azért makacskodott alattam, mert nem lovagoltam elég határozottan és azt gondolta, hogy átveszi tőlem az irányítást.
2013. dec. 30. 22:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!