Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ti hogy bántok a lovatokkal?

Ti hogy bántok a lovatokkal?

Figyelt kérdés
Én mindig is finoman bántam az általam lovagolt lóval, soha nem voltam vele se erőszakos, se követelőző. Ahova járok, ott azt mondják, hogy a lóval nem suttogni kell, igenis legyek kemény. De én nem tudok az lenni, és mindig inkább "biztatom" a lovat, hogy szívesen megcsinálja azt, amit kérek tőle, és ne azért tegye meg, mert "kötelező". Persze, azért nem hagyom, hogy bármit csináljon, de kedves stílusban irányítom. Igaz, hogy ez így több idő, de legalább nem rugdosom szét az oldalát, és megéri hosszútávon, mert valószínűleg jobb kapcsolatom lesz majd a saját lovammal. Mi a véleményetek?
2014. jan. 3. 16:37
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Ahogy egy lóval kell. Szeretem, imádom, rengeteget símogatom, még meg is puszilom, de a főnök én vagyok és ebből egy jottányit se engedek. Pontosan tudja minden lovam, hogy fölötte vagyok a rangsorban, nem is próbálnak ezen változtatni. Készséggel engedelmeskednek, én pedig rengeteg szeretetet adok nekik és a tőlem telhető legjobb bánás- és tartásmódot.
2014. jan. 4. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Gondolom a kérdezőnek nincs saját lova. Iskolalóval azért még is csak könnyebb. Tényleg nem fog rád rúgni. Megértem amit a kérdező mond, viszont ha van saját lovad.. Ez nem egy ember, nem tudom megkérni, hogy csináljon meg valamit. Itt a szép szó édes kevés. Biztatod a lovat, hogy szívesen megcsinálja.
2014. jan. 4. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

De mi a helyzet akkor, ha nem akarja megcsinálni úgy sem? Akkor mit sem ér a biztatás. Én sem szoktam rugdosni az oldalát, ellenben láttam olyat, aki azt csinálta. Mondjuk még akkor sem fogadott szót a ló. De ez más kérdés.

Szóval értem én miről beszélsz, de ez nem mindig megy ilyen könnyen.

2014. jan. 4. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Nincs saját lovam, ez igaz, viszont egy méneshez járok el, ahol egy 2 éves heréltet lovagolok. Fiatal, energikus, szeret próbálkozni, mégse kell vele durván bánni.

Egyébként pedig nem értem ezt a főnökösdi dolgot, mert a lovak nem hülyék, ergo tudnak a társammá válni, nem kell bizonygatni, hogy ki az erősebb. Már csak azért sem kell az alá-fölé rendeltség, mert nem úgy kezelem őket, mint a szolgáimat, hanem együttműködünk, ketten dolgozunk meg a sikerért. Ha bunkóskodik, vagy nagyon ellenszegül, akkor persze átváltok keményebb fokozatra, de akkor sem bánok vele durván, hanem közben kedvesen beszélek hozzá.

Értem én a kommentelőket, egyet is értek velük. Ezek szerint én vagyok túl vajszívű a lovakkal. :)

2014. jan. 5. 18:47
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
A pokolra vezető út is jószándékkal van kikövezve - íme az ékes példa...
2014. jan. 5. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
2 éves lovat lovagolsz??? Azt ugye tudod, hogy 3 évesen szabad elkezdeni belovagolni a lovakat? Egyébként persze, nem kell bizonygatnod, hogy erősebb vagy addig, amíg a ló nem kérdőjelezi meg azzal, hogy ellenszegül. Sőt, addig nem is szabad, tehát nem szabad durván bánni vele, hogy most hú de megmutassam, ki a főnök. A lovak csak az alá-fölérendeltséget értik, mert a ménesben így élnek. Azt kéne megérteni, hogy a lovak nem emberek, lehet, hogy te társként tekintesz a lóra és mindig kedves vagy vele, de a ló nem fog társként tekinteni rád, hanem alárendeltként.
2014. jan. 5. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 x) ***** válasza:
Majd ha egyszer lesz saját lovad (ami a 2 éves lovon való lovaglás miatt remélem, hogy sosem fog bekövetkezni -.-), akkor majd megérted. Ha nem bánsz megfelelő keménységgel a lovaddal, akkor a fejedre fog nőni. Ha saját lovad van, akkor nem csak a lovaglás közben kell majd nevelned, hanem minden egyes percben amit vele töltesz. Ha rád rúg miközben az istállót takarítod, és fölágaskodik valahányszor a közelébe mész, akkor majd marhára sokra mész a kedves beszéddel. És hidd el, hogy a válaszolók nagy része nem 2 napja lovazik, aki fél életét lovak között töltötte, arra nem árt hallgatni. A lovak között hierarchia van. Aki nem harcol a följebb kerülésért, az alul marad. Olvass utána nyugodtan.
2014. jan. 5. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Szia! Én is ilyen vagyok!😉 Szerintem annak semmi ertelem ha a lótól erőszakosan kérünk valamit..hisz azzal csak rosszabb lesz a helyzet! Te nagyon okos lánynak látszol....Én is megtapasztaltam már csomó dolgot! Láttam ló verést keményen amin majdnem elsírtam magam...Milyenek az emberek? De tényleg....Megfogadtam magamnak hogy SOHA nem bántom őket..Inkább kérek tőlük...Most per pillanat a többi lovas irigykedve néz hogy miért ilyen jó a kapcsolatom a lovammal...😉😉 Én úgy erzem megértem őket....És iygekszem olyan életet biztosítani neki ami megfelelő..És nálam tudod mi a bünetés? Az hogy megcsípem finoman..😉😉 Ezzel a saját ló társait imitálom....Ajánlom figyelmedbe a Szabadidomítást Pat parellit és Monty Robertset.. En olyanokat szoktam csinálni a lovammal mint ők..Ettől még méllyebb a kapcsolatunk! Örülök hogy végre találkoztam egy olyan emberrel aki szintén ellent mond ezeknek az erőszakos dolgoknak......Sajnos a lovasok nagy része nem ilyen.....És kívánom hogy tudd folytatni azt amit elkezdtél mert te nagyon jó irányba haladsz! Ha bármi kerdésed va nyugodtan írhatsz nekem...😉😉😉 Mert én olyasfél suttogó szerű vagyok! Sok sikert kívánok neked..és próbálj meg minél több embert meggyőzni arról hogy változtassuk meg a világot ezügyben! MÉGEGYSZER MONDOM NAGYON JÓL CSELEKEDSZ! NE HAGYD HOYG BÁRKI IS MEGGYŐZZÖN!
2017. máj. 18. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!