Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A lovam nem reagál arra ha....

A lovam nem reagál arra ha. Mit csináljak vele? (többi lent)

Figyelt kérdés
A lovam nem reagál arra ha csipked és kap egy kisebb pofont pár perc mulva ujra kezdi ha nagyobbat kap agresszivabb lesz.Mit csináljak vele?Amugy ha már a hátán vagyok olyan mint egy kisangyal ugyhogy nen szeretném eladni.Légyszi segítsetek.

2014. jan. 7. 17:54
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
55%
Akkor adj még nagyobbat, de mindig a tiéd legyen az "utolsó szó". Ha karámban történik ez, az is jó, ha nagyon határozottan elküldöd magadtól.
2014. jan. 7. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Köszi de hogy érted hogy erősebbet és a pofájára?Kézzel vagy pálcával?
2014. jan. 7. 18:07
 3/25 anonim ***** válasza:
55%
Kézzel csapj, ne pálcával. Ha pácával csapsz akkor attól félni fog, de ha kézzel csapsz, akkor tiszteletben fog téged tartani.
2014. jan. 7. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
55%
A lovad semmibe vesz most téged. Úgy gondolja, hogy ő csipkedhet, mert épp az útjában állsz, vagy valami nem tetszik neki és ha visszaütsz neki akkor bekeményít. Neked is ezt kell tenned, ha ő agresszívebb lesz akkor te még jobban az vagy. Én odacsapnék neki pálcával amikor agresszívabb lesz, most sokan le fognak hurrogni, de nézd meg a lovak egymással hogy rendezik le a vitákat, ahhoz képest az semmi, hogy rácsapsz. Fontos, hogy ezt a harcot te nyerd meg, tehát sose hagyd rá, amikor bekeményít, mert azzal csak erősíted benne, hogy ő a dominánsabb. De az is jó, ha elkergeted és addig nem engeded vissza, amíg nem viselkedik normálisan, tehát nem fordul feléd nyugodt testtartásban, kicsit leengedett fejjel (de legalábbis semmiképp se kapkodja fel a fejét).
2014. jan. 7. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
Köszi de ha én bekeményitek akkor ő mégjobban elkezd harapdálni és emelgeti a hátso lábát.Elkergetni is nehéz mert simán átgyalogna rajtam (ezen már egy picit javitottam de nem sokat)
2014. jan. 7. 18:36
 6/25 anonim ***** válasza:
71%
Magától nem fog ez megoldódni, sőt, csak rosszabb lesz. Az a baj, hogyha nem mered határozottan lerendezni vele, akkor veszélyes is lehet. Szakember segítségét is lehet kérni, csak kérdés, hogy az mennyire lenne tartós megoldás. Lehet, jobb lenne neked egy kevésbé domináns ló.
2014. jan. 7. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
55%
Esetleg ha vannak még tökei, kivetetheted... de szerintem is egyszerűbb jól megverni.
2014. jan. 7. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
72%
határozottan rászólni, pofozni. ha még jobban csinálja még erősebbet adj. ha még mindig próbálkozik ajánlom hogy legyen nálad egy pálca, nem azzal kell ütlegelni, nekem elég volt ha csak kicsit megsuhintottam, vagy felemeltem(nem fél azóta sem a pálcától).
2014. jan. 7. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
0%
Ne halgas rájuk tiszta hülyeséget mondanak ha ütöd a fejét egy idő után nem fogod felkantározni , jó nem egy pofonról beszélek de azért a pálca durva ... meg miaz hogy jól megverni ... amúgy meg lehet rálett szoktattva a csemegére és azt keresi vagy nem tudom de ne üsd vagy fogd meg a kötőféket és ráncigáld meg .... de ne üsd főleg a fejét mert csak neked lesz rosszab meg ha megütöd aztán nem olyan aki hamar feladja meg megilyen akkor jól megjárhatod ... az ismerősöm pacija az előző gazdájának nyilt lábszár törést csinált mert megverte ugyhogy ez nem játék (hozzáteszem a lovon ma már kisgyerekek lovagolnak rajta és ő is csipkedett rúgot de le lett róla szoktatva úgy hogy nem lett pálcával jól szérverve max egy kisebb pofon de neki még azt sr lehetett mert féltette a fejét és most is csak a gazdájának engedi magát felkantározni ...
2014. jan. 7. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
50%

És akkor mi lesz ebből, boxmeccs?

Nem véletlenül kell EGY atyai pofont adni a lónak, hogy abból értsen, nem leállni vele veszekedni, mert azt gondolom mindenki belátja, hogy abból ember nem kerül ki győztesen.


Egyébként én nem tudom elképzelni, hogy ha a boxban rádfarol a ló, nyereg alatt kisangyal. Talán nyereg alatt nem kérsz tőle semmi megeröltetőt, csak amihez éppen kedve szottyan. Mindenesetre az ilyen rangsorvitákat jobb lenne munkaközben lerendezni és nem álló helyében gyepálni a lovat, mert visszagyepál téged, aztán legyen aki összerak. Tessék rendes munkára fogni, mondjuk futószáron, mondjuk az adott faremelgetést követően azonnal és ott megbeszélni a dolgokat, hogy ki is mondja meg kinek, hogy mit csináljon.

És több következetességet.

2014. jan. 7. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!