Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A lovam nem reagál arra ha....

A lovam nem reagál arra ha. Mit csináljak vele? (többi lent)

Figyelt kérdés
A lovam nem reagál arra ha csipked és kap egy kisebb pofont pár perc mulva ujra kezdi ha nagyobbat kap agresszivabb lesz.Mit csináljak vele?Amugy ha már a hátán vagyok olyan mint egy kisangyal ugyhogy nen szeretném eladni.Légyszi segítsetek.

2014. jan. 7. 17:54
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
45%

Egyébként érdekes, hogy itt azt írják a népek, csapjon nagyobbat a fejére, meg még annál is nagyobbat, suhingasson rá pálcával, viszont ha feljön a galopp téma, rögtön állatkínzást kiáltanak. Ismerősömnél van olyan telivér, aminek a sokszoros champion zsokéja verseny után verte ki a szemét pálcával - persze ha a lóimádó hobbista akarja ilyen módon elverni a lovát, az teljességgel elfogadható...igaz?

Akinek nem inge, ne vegye magára.

2014. jan. 7. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:

Egyetlen jól irányzott pofon, na az kell. Leállni verekedni nem, mert megérzi, hogy félsz tőle, és neked fog a végén fájni.

Átmeneti megoldásnak jó, hogy amikor csípni akarsz, a lábára lépsz, és elkezded lefelé húzni a lábad, a patáján át a földre - be fog jönni, mert a ló nem tud egyszerre két dologra koncentrálni. Ha mindig következetesen csinálod, kialakul benne egy reflex: mielőtt csípne, egyből lenéz a lábára.

E mellé mondjuk erősen ajánlom, hogy munka közben rendezd vele a dolgot, és figyelj az olyan apróságokra is, hogy ki megy vezetésnél elől, és társai. Kizártnak tartom, hogy munka alatt aláveti magát neked, de földről meg le se pottyant, amúgy.

2014. jan. 7. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:

"Nem véletlenül kell EGY atyai pofont adni a lónak, hogy abból értsen, nem leállni vele veszekedni, mert azt gondolom mindenki belátja, hogy abból ember nem kerül ki győztesen."


És ha az atyai pofonodat kiröhögi a ló akkor mi van? Mert itt erről van szó. Ha szerinted az, hogy rád támad a ló és rácsapsz egyszer pálcával (mert nem tudom feltűnt-e, hogy kicsit gyengébb vagy) egyenlő azzal, hogy verseny után jól elvered a lovat valamiért akkor gratulálok, talán tanulj meg szöveget értelmezni.

2014. jan. 8. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
34%
Nekem feltűnt, hogy ez ember gyengébb, de nem tudom, hogy te érted-e, hogy a lovat NEM verjük. Okosabbnak kell lenni, nem erősebbnek, mert az nem fog menni akkor se, ha pálca van az illetőnél. Megnézném melyikőtök állna be a boxba egy szál pálcával megsuhintgatni egy olyan lovat, ami ráfordul az emberre ha kap egy pofont - és aztán jön ki épségben.
2014. jan. 8. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
Az, hogy rácsapsz egyet, ha kiprovokálja, nem verés. Verés az, hogy püfölöd ahol éred. A ló sem azért emelgeti a farát, mert sajnálna felrúgni, akkor miért kéne sajnálni rácsapni egyet a pálcával? Hát nem is boxban kell ezt lerendezni, hanem karámban. De ha agresszív lesz a ló, te mit csinálnál? Sok választási lehetőség nincs, vagy még agresszívebb leszel a lóval, annyira, hogy többet eszébe se jusson ilyet csinálni, vagy kitérsz előle. De ezt csak az agresszivitásra értem, egyébként mindig finoman kell bánni vele és erősíteni a jeleket, ha nem reagál.
2014. jan. 8. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
Ja, ha fel van kantározva, akkor az is nagyon jó, ha megfogod a szárat az álla alatt, és istentelenül megrángatod a zablát a szájában. Ebből a mutatványból kevés ló kér repetát...
2014. jan. 8. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
Na annak semmi értelme, maximum legközelebb szenvedhetsz a felkantározással.
2014. jan. 8. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:
Én nem azt mondtam hogy elgyepáltam pálcával a lovamat csak kérdeztem mi lenne a helyes.Egyébként meg nem azt csinálja amihez van kedve ha felülök rá akkor tényleg rendesen dolgozik.Akkor most mit csináljak vele pontosan mert azt még mindig nem tudom.
2014. jan. 8. 16:18
 19/25 A kérdező kommentje:
És ez ugy lehetséges hogy valoszinűleg igazatok van és a nasit kéri tőlem.De már leszoktam hogy adok neki.
2014. jan. 8. 16:24
 20/25 anonim ***** válasza:
nem azért, de kibeszélt itt verésről? ha egy pofonból nem ért, csinálni kell valamit... ha hagyod hogy a fejedre nőjön, még szép hogy felken a falra. nem játék emberek, a lónak tudnia kell, hogy miben meddig mehet el, el kell fogadnia az embert fölötte állónak és kész. simogatással egy ilyen lónál nem fogod elérni. egy pofontól meg nem lesz felkantározhatatlan, max ha jól megcibálod zablástól. a pálca suhintás meg egy figyelmeztetés,és nem jövök a szegény telivérekkel...
2014. jan. 8. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!