Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A lovam nem reagál arra ha....

A lovam nem reagál arra ha. Mit csináljak vele? (többi lent)

Figyelt kérdés
A lovam nem reagál arra ha csipked és kap egy kisebb pofont pár perc mulva ujra kezdi ha nagyobbat kap agresszivabb lesz.Mit csináljak vele?Amugy ha már a hátán vagyok olyan mint egy kisangyal ugyhogy nen szeretném eladni.Légyszi segítsetek.

2014. jan. 7. 17:54
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
az elöttem szólónak üzenem hogy ha ütöd /nem a kérdezőre értem/ a fejét akkor nemfogog felkantározni mert a fejéhez se tudsz nyúlni majd mert meglát és sunyítani fog .... na és maj dakkor fog igazán csipkedni .... na ennyit erről a kérdezőnek üzenek hogy egy tasli az nem vészes azt nyugottan lehet neki adni vagy valami hasonlót :))))
2014. jan. 8. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
24%

Hogy ki beszélt verésről?


"Akkor adj még nagyobbat"

" ha ő agresszívebb lesz akkor te még jobban az vagy. Én odacsapnék neki pálcával amikor agresszívabb lesz,"

"szerintem is egyszerűbb jól megverni"


Ha valaki, én nem simogatás párti vagyok, az egyetlen, hatásos pofon pártján állok. Ha erre a ló rámfarol, nem vagyok olyan idióra, hogy elkezdem csapkodni, mert sanszos, hogy nem a lábamon jönnék a ki a boxból. Ha a dolog átmegy erőfitogtatásba, ott az ember csakis veszíthet, ha a lóval egy kicsi, zárt térben kívánja az ügyletet lebonyolítani. Itt olyan lóra gondolok, amelyik tényeg ráemeli magát az emberre és nem olyanra, amit ha pofonvágsz, megáll.


Azt már leírtam, hogy mit csinálnék. A boxon kívül intézném el a rangsort és csírjábában elfogjtanék minden csipkelődős (szagolgatós, dörgölőzős, stb) mozdulatot.

2014. jan. 8. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat igy már értem mit kell tennem.
2014. jan. 8. 18:59
 24/25 anonim ***** válasza:

Valletta, egyébiárnt egyetértek a véleményeddel, de az nem hagy nyugodni, hogy miért gondolod mindenképpen azt, hogy a kérdező a boxban szokott emígy vitatkozni a lovával? Senki sem beszélt boxokról eddig, de ha már szóba került, akkor kiegészíteném annyival a kérdező felé a tanácsáradatot, hogy akárhol is rendezik ezt le (karám, legelő, magányos fa), soha! ne a boxban tegye. Ott ugyanis, ahogy Valletta írta, rendkívül könnyen elintéz egy ló egy embert, arról már nem is beszélve, hogy ha a boxot (nem egy, hanem több alkalom után) rossz élménnyel köti össze, utána hat ökörrel sem fogod tudni bevontatni - vagy támadni fog, ha boxban vagy és közeledsz felé.

Ennyit a boxról. (Akkor is, ha a kérdezőnek esze ágában se volt boxban rendezni a vitát - eztán se legyen)


Mellesleg amikor fegyelmezed, ne felejts el a szemébe nézni. Nem árt, ha elmélyíted és felemeled a hangod. A lovak nagyon érzékenyek mindkettőre. Pálcát ne használj, mert akaratlanul is belekaphatsz a ló szemébe vele. Sok sikert, légy kemény és határozott!

2014. jan. 8. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
Valetta, akkor ugyan azt írjuk, én is egy határozott pofonról beszéltem, amitől észhez tér, nem arról, hogy épphogy egy kicsivel nagyobbat rápöccintek, mert akkor persze, hogy a ló is rákontrázik hogy mit képzelek én. Tehát akkor leírom még egyszer, hogy mire gondoltam: csipked a ló, egy kisebb pofon, ha erre sunyít, dobálja a farát, akkor egy nagyon határozott csapás akár pálcával (pálcával nem a fejére), hogy észhez térjen. Miután észhez tért ha kérek tőle valamit a legfinomabb segítséggel kezdeni és erősíteni, ha nem reagál. És én sem értem mi ez a "ha rámfarol a boxban", többször is írtam, hogy ezt ne a boxban tegye. Egyébként a ló nem h.lye, tudja, hogy miért kapta, ha azon kívül csak mindig a szükséges agressziót alkalmazza nem fog félni tőle a ló. Ha fél egy ló az azért van mert vannak olyan emberek, akik folyamatosan nagyon meg akarják mutatni, hogy mennyire kemények és akkor is durván bánnak a lóval és rángatják össze-vissza amikor semmit nem csinált.
2014. jan. 8. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!