Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit csináljak, hogy megtudja...

Mit csináljak, hogy megtudja győzni anyukámat, hogy vegyünk egy lovat?

Figyelt kérdés
Nincs túl sok pénzünk, de eddig is megéltünk valahogy, és tudom mekkora felelősség...De nem egy milliós lovat szeretnék csak egy kiscsikót (most 7 hónapos). Dolgozni nem tudok, mert még csak most leszek 15. De nem bírom ló nélkül... Ez az életem! (8 éve lovagolok.)
2014. jan. 13. 06:20
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, szóval hidd el, ki fogod bírni, mert én is kibírtam, hogy nem lovagolhattam, holott kisgyerekkoromban hányszor zokogtam ezért. Szegény anyukám :)
2014. jan. 13. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
2014. jan. 13. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 x) ***** válasza:
Tényleg nem akarlak megbántani, de ha 8 év lovaglás után nem vagy azzal tisztában, hogy egy csikó mennyi problémával jár, és hogy nem való első lónak (főleg nem gyerek mellé), akkor jobb is, ha nem veszel lovat. Majd ha elég érett leszel és nem a szüleidtől várod a "megváltást", illetve képes leszel reálisan gondolkozni, na majd akkor esetleg vehetsz lovat. Egy rendesen belovagolt idősebbet.
2014. jan. 13. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 A kérdező kommentje:
Először is mindenki nagyon elvan tévedve! Azért, hogy lovagolhassak én dolgozok meg és nem anyukám, kimegyek úgy mondd ledolgozok annyit, hogy lovagolhassak egy órát esetleg, van hogy nem is lovagolhatok, csak kijárok, hogy máskor hátha. És nem kell megmagyarázni tudom mennyibe kerül egy ló eltartása, barátnőmnek is van lova és mindent megbeszélünk, és bérbe már tartottunk lovat mikor jobb volt a helyzetünk. Ja és nem hanyagolnám el, van barátom, járok bulizni, a lovakra mégis mindig jut időm!
2014. jan. 13. 16:50
 15/28 A kérdező kommentje:
A csikót pedig nem egyedül törném be, de már segítettem csikót betörni úgyhogy, ha nem is sokat valamit értek hozzá!
2014. jan. 13. 16:51
 16/28 anonim ***** válasza:

Édes Istenem! -.-

örülj neki,hogy van tető a fejed fölött!!!

Lovat megvenni olcsóbb(akàr egy milliós lovat is!) de a tartása sokkal drágább... Gondolom,ha arra kerülne sor,hogy válassz a ló és az étel közül a lovat választanád -.-"

Èn most, 32 évesen jutottam el odáig,hogy van egy lovam... A gyerekeimnek se veszek külön lovat.. Ott a "lovam" amit közösen lovagolunk.. Tudod,nagy felelősség! Örülj annak is,hogy megadatik neked az,hogy lovagolj! Nem mindenkinek! Vagy max keress olyat,aki épp valami miatt nemtudja lovagolni a lovát (mert mondjuk gyermeket vár) Ilyen esetben,általában ingyenesen mehetsz lovagolni bármikor,tehát olyan,mintha felesbe a tied lenne...

2014. jan. 13. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:

Esetleg tudod, hogy számszerűleg 30-40-50 ezer forintról van szó, de fogalmad sincsen, hogy mennyi pénz az. Követelőzni könnyű, majd ha dolgozol, megérzed az értékét. A hirtelen kiadások meg még rosszabbak: valami baja lesz annak a lónak, és az eltartásra rácsapódik az állatorvos, a speckó táp vagy bármi, és anyukád máris kipengetett 100000 forintot, és remélhetőleg meggyógyul a ló egyetlen állatorvosi vizit után...

Ha felnőttként majd be tudod vállalni ezt a saját fizetésedből, akkor jó. De hidd el, hogy nem a levegőbe beszél itt senki.

2014. jan. 13. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
100%
A csikót nem betörjük, hanem belovagoljuk. És nem lehet magadnak megcsinálni normálisan, nagyon nagy a kockázata, egyrészt a saját testi épségedet veszélyezteted vele, másrészt ha elrontod a lovat, élete végéig problémái lesznek a segítségekkel stb.. Mit csinálsz 15 évesen, ha lebénulsz a fél oldaladra, mert a csikó helybenhagy? Arról nem is beszélve, hogy meg is halhatsz. Nem játék. Ha nincs pénz, el kell fogadnod, plusz nem tudod mi lesz a későbbiekben, nagyon sokan mondogatják, hogy lesz arra idő, mikor ez egyáltalán nem biztos. Nem lesz mindig ilyen egyszerű az életed, ilyen kevés tanulnivalóval, valamiből meg is kell élni, motiváljon a ló a tanulásban. Ez eléggé öreganyásan hangzott, de hidd el így van, majd magad is rájössz. Heti öt napot kéne kijárnod. 40-70 ezer forint bértartással. Ha nincs olyan sok pénzetek, vesztek egy olcsóbb lovat,aminek nem kizárt, hogy egészségügyi problémái vannak. A vételhez is kell állatorvos, az sem aprópénz. Mi lesz, ha a lovadnak isten ments, valami komolyabb baja esik? Ki fogja az állatorvost fizetni? Nyilván nem fogják a szüleid kéthavi fizetésüket a gyógyítására szánni, idővel vagy eladjátok majd, vagy vágóra kerül a szegény állat. Ez hatalmas önzőség lenne a részedről. Nagyon helyes, hogy megdolgozol a lovaglásodért, de a lószerszámokért nem dolgozhatsz meg. Meg kell őket venni, amiből nem árt ha nem a leggagyibbat választod, mert a javítása is rengeteg pénz. Egyébként is, ha saját ló nélkül nem élvezed a lovaglást, nem vagy igazi lovas.
2014. jan. 13. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:

Kedves Előttem válaszoló!

Nagyon-nagyon igazad van! Csak az a probléma, hogy mi mind "hülyék" vagyunk,nem tudunk semmit a lovakról,se a lótartásról,ellenben egy 14 éves kislánnyal..... Hiába rágjuk a szánkat, megy a maga feje után,mert "nem" úgy van,ahogyan azt mi mondjuk. Majd ha talán kap egy lovat, akkor rájön,hogy nem olyan ahogyan azt Ő gondolta. Szánalom,hogy egy olyan gyerek akar minket kioktatni,aki még azt sem tudja,hogy mi az,amikor saját magadnak keresed meg a kenyered! Anyukád fizetése= vesz magának, és NEKED ruhát, ételt tesz az asztalotokra, fizeti a rezsit , stb. Csak azért,hogy ne kerüljetek a híd alá! Nos... Ezek + még sok-sok dolog kerül együtt annyiba (ső,többbe) mint egy ló! Szerinted? Mentek lakni a hídalá egy lóval?? Pff... A hozzáállásod miatt,kívánom,hogy anyukád addig ne engedje a lovat,ameddig nincs magán kereseted. Ha az én lányaim nyaggatnának egy saját lóval,nem vennék nekik.. Ők nemsokára betöltik a 16-ot 10 éve lovagolnak,és egy nyikkjuk sincs,hogy akarnak egy saját lovat... Minden lovaglás után megköszönik hogy jáhatnak! Ennyit erről.....

2014. jan. 13. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
58%

Azt a csikót, amelyet érzelgős kis3.14csák nevelnek, igenis betörni kell. :) A lóval szigorúan de igazságosan kell bánni, ezeknek egyik sem szokott menni. Sőt, egyszer láttam olyat is, amelyik boxban tartotta a csikóját, és amikor kiengedte, akkor is vezetőszáron ráncigálta, mint egy kiskutyát... amikor szóltam neki, hogy ezt nem teljesen így kéne, akkor meg leoltott, hogy "maga csak ne szójjon bele Jani bá, mer magáró mindenki tuggya a faluban hogy veri a lovakat, oszt addig örüjjön, amíg föl nem jelentem" stb mert ezek aztán mindenkinél mindent jobban tudnak, csak éppen a lóval egy helyben megállni nem tudnak, hahaha. :)

Különösen vicces, amikor egy 15 éves személy nyolc éves lovas múltról beszél. Ugyan már, egy 7 éves kiscsaj mit tud csinálni a lóval? Semmit! Zötyög a tetején, mint egy zsák krumpli, és ha jól odakössük, nem esik le. :)


Amúgy a lószerszám házilag is jól javítható, a nagylovasnál sem ufók készítik őket, és azt se látom olyan nagy problémának, hogy ha beteg lesz a ló, megeszik, vagy elajándékozzák valakinek, akinek van pénze gyógyíttatni. És bizony a saját ló az egy lépcsőfok a lovassá válásban. Egy saját lovon ki lehet próbálni mindazt, amit egy iskolalovon nem. Például az önálló lovaglást, amikor a ló nem a gazája verbális instrukciói, hanem kizárólag a lovas jó-rossz segítségei szerint jár. Vagy hogyan viselkedik egy ló, amelyik nincs éheztetve és napi 8-10 órát gyötörve. Zongorázni lehet a különbséget, és bizony ez az igazi vízválasztója, hogy valakiből lesz-e lovas, vagy sem. Lovagolni csak saját lovon lehet megtanulni. De ez drágább, sokkal drágább, mint a bérlovaglás.

2014. jan. 13. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!